Discopoland

Polska 2017

Seria reportaży opowiadająca o fenomenie muzyki disco polo - o jej odbiorcach, twórcach i o tym, co sprawia, że gatunek cieszy się w Polsce nieustającą popularnością.

 • Gatunek: Serial dokumentalny

Discopoland w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Kamil Krasnopolski Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Seria reportaży opowiadająca o fenomenie muzyki disco polo - o jej odbiorcach, twórcach i o tym, co sprawia, że gatunek cieszy się w Polsce nieustającą popularnością. Twórcy cyklu odwiedzą miejsca związane z tym nurtem muzyki, zajrzą za kulisy scen koncertowych, dyskotek, sal weselnych i fanklubów. W pierwszym odcinku bohaterami są Patrycja, Damian i ochroniarz Mazi. Ich drogi splatają się w klubie Explosion w Warszawie. Gwiazdami odcinka są zespół Mejk i wokalistka Elwira.

Seria reportaży muzyczno - dokumentalnych, opowiadająca o fenomenie muzyki disco polo, o jej odbiorcach, twórcach i o tym, co sprawia, że gatunek ten cieszy się w Polsce nieustającą popularnością. Twórcy cyklu z kamerami odwiedzą miejsca związane z fenomenem nurtu disco polo, zajrzą za kulisy scen koncertowych, dyskotek, sal weselnych i fanklubów. Porozmawiają z muzykami i tymi, którzy są odbiorcami ich twórczości. Spróbują wgryźć się w najprzeróżniejsze aspekty zjawiska, jakim jest disco polo i od podszewki poznać skupione wokół niego środowisko. Będzie to spojrzenie z perspektywy osoby z zewnątrz i zarazem wnikliwego obserwatora, stroniącego jednak od łatwych ocen i prostego etykietowania, a kierującego się życzliwą ciekawością ludzi i otaczającego świata. A wszystko to w atrakcyjnej i dynamicznej formie, nawiązującej do najnowszych trendów, prezentowanych w światowych stacjach muzycznych. W pierwszym odcinku pokazujemy Patrycję, Damiana i ochroniarza Maziego w ich prywatnym życiu oraz w środowiskach ich pracy. Patrycja i Damian to prywatnie fani disco polo, Patrycja pracuje jako manikiurzystka, Damian jest stylistą fryzur i właśnie otworzył swój salon fryzjerski, a Mazi to ochroniarz z klubu Explosion. Drogi wszystkich bohaterów splatają się w jednym miejscu, czyli w klubie Explosion w Warszawie. Gwiazdą tego odcinka jest zespół Mejk i urocza wokalistka Elwira.

Komentarze

Skomentuj
 • /// (gość)

  zabić wszystkich pojebów, którzy słuchają tego gówna!!!!! ZABIĆ ICH KURWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  17.06.2017 22:00
 • miss (gość)

  Poziom odbiorców muzyki disco polo jest nie do opisania. Głupków,ćpunów i dziwek jak na pęczki znajdziesz wśród słuchaczy disco polo. Naprawdę dziwie sie ze w XXI wieku jeszcze ktoś zarabia na tym i w dodatku przyciąga do siebie takich głąbów

  17.06.2017 19:51
 • Okta (gość)

  jakoś u mnie w miasteczku nie cieszy się "nieustającą popularnością" ... To jak to jest z tym badziewiopolo?

  29.04.2017 22:31

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×