Dom pod Dwoma Orłami

Dom pod Dwoma Orłami, Polska 2021

Dom pod Dwoma Orłami w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Karolina Gruszka jako Zofia Szablewska w młodości
 • Grzegorz Małecki jako Antoni Szablewski
 • Karolina Rzepa jako Lisa Weber
 • Adrian Zaremba jako Karl
 • Andrzej Seweryn jako Johannes
 • Eryk Lenartowicz jako Zbyszek
 • Andrzej Konopka jako Jan Liski
 • Agnieszka Mandat jako Helena Lach

Więcej »

Twórcy

 • Piotr Kukla Zdjęcia
 • Paweł Laskowski Montaż
 • Marian Zawaliński Scenografia
 • Joanna Hrisulidu Scenografia
 • Joanna Białousz Scenografia
 • Waldemar Krzystek Reżyseria
 • Waldemar Krzystek Scenariusz
 • Małgorzata Kopernik Scenariusz

Komentarze

Skomentuj
 • Dorota (gość)

  Dom pod dwoma Orlami / Jak dotąd znakomity pod względem fabuły i castingu. Wielkie brawa za tematykę, poruszajaca trudną historię powojennego Wrocławia. Wreszcie rzecz nie dzieje się w Warszawie.

  26.01.2023 16:13
 • anka (gość)

  bardzo fajna fabuła i treść,ale beznadziejnie nakręcony. Wątki mają pomieszanie z poplątaniem,gdyby serial nakręcił p.Wajda,to byłby strzał w 10-kę. NIEWYPAŁ,braki niestety olbrzymie.Piszę jako widz zniesmaczony.

  22.01.2023 12:47
 • Madzia (gość)

  Spoko, dużo wybuchów, aż mi stanął

  15.01.2023 21:13
 • Detektywi w śledztwie, odcinek 674 (gość)

  Wykładowca wyższej uczelni zostaje zamordowany w lesie na obrzeżach Powelina. Kilka godzin później dochodzi do kolejnego zabójstwa, a oba zbrodnie są ze sobą połączone. Co łączyły oba zabójstwa? Paweł i Malwina przejmują śledztwo. Detektywi szukają sprawców podwójnego zabójstwa, a ich namierzenie może zając wiele godzin. Śledztwo stoi w martwym punkcie, a do sprawy włącza się Karolina. Policyjna psycholog pomoże detektywom zrobić profil sprawcy. Czy uda się namierzyć prawdziwego mordercę podwójnego zabójstwa? Paweł pomaga Malwinie wrócić do zdrowia, detektyw namawia swoją policyjną partnerkę, aby uczęszczała do psychologa.

  15.01.2023 18:55
 • Detektywi w śledztwie, odcinek 673 (gość)

  Radny miejski znajduje w bagażniku swojego samochodu ładunek wybuchowy. Jan i Maciej przejmują dochodzenie w tej sprawie. Okazuje się, że ten mężczyzna nie jest jedynym ofiarą ostrych wybryków. Detektywów czeka bardzo trudne śledztwo, ponieważ może być dużo ofiar groźnego szaleńca. Życie innych radnych i pracowników urzędu miejskiego, w którym ofiara pracuje, znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Gdy śledztwo stoi w martwym punkcie, do sprawy włączona zostaje Karolina. Funkcjonariusze CBP obstawiają, że sprawca nie działa sam, a namierzenie jego pomocników będzie trudne. Detektywi na mapie widzą podejrzany trójkąt. Okazuje się, że to radni, którzy są prześladowani. Czy policjanci zapewnią bezpieczeństwo pracownikom urzędu miejskiego? Czy uda się schwytać groźnego szaleńca i jego pomocników? Do domu Macieja wchodzi jego matka, która wróciła z sanatorium za granicą.

  15.01.2023 13:36
 • Detektywi w śledztwie, odcinek 672 (gość)

  W środku nocy dochodzi do włamania do domu znanego i zamożnego prokuratora. Z jego posesji giną pieniądze, dokumenty i drogie obrazy. Okazuje się, że mężczyzna nie był przypadkową ofiarą włamania do jego posesji. Detektywi szybko zastanawiają się, że ich śledztwo nie będzie proste. Funkcjonariusze mają brak dowodów na temat włamania do posesji bogatego prokuratora. Następnego dnia mężczyzna dostaje listy z pogróżkami i zakrwawiony nóż. Kilka godzin później prokurator zostaje porwany przez dwóch nieznanych sprawców. Mężczyzna znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Śledztwo prowadzą Malwina i Paweł. Czy uda się odnaleźć i uwolnić prokuratora, jeżeli stanie mu się krzywda? Tymczasem Monika zapowiada projekt budowy stanowiska na policyjny helikopter, który za kilka miesięcy będzie gotowy.

  15.01.2023 13:32
 • Detektywi w śledztwie, odcinek 671 (gość)

  Podczas rodzinnego spaceru w parku zostaje zastrzelony policjant. Okazuje się, że rozpracowywał pewną grupę przestępczą, którego jego członek jest nieuchwytny. Detektywów czeka bardzo trudne śledztwo, które może się jeszcze bardziej skomplikować. Następnego dnia żona i córka zamordowanego policjanta znikają. W sprawie jest bardzo dużo pytań, a mniej odpowiedzi. Tymczasem detektywi stoją w martwym punkcie, a do śledztwa włączają się informatorzy. Funkcjonariusze CBP dowiadują się od Madesa, że strzelanina w parku, w którym zginął policjant, była celowa. Czy uda się zatrzymać groźnych przestępców i uwolnić rodzinę zabitego funkcjonariusza? Amelka z Oliwierem wyjeżdżają do Londynu po raz pierwszy w swoim życiu, detektyw Jan kontaktuje się na żywo z córką w Anglii.

  15.01.2023 13:32
 • Detektywi w śledztwie, odcinek 670 (gość)

  Pracujący w klubie nocnym, młody barman zostaje zasztyletowany. Detektywi szybko dowiadują się, że mężczyzna bardzo dobrze się interesował młodą prostytutką, Kateriną. Dziewczyna twierdzi, że miał kilku wrogów. A do śledztwa włączona zostaje Karolina, która chce funkcjonariuszom pomóc w sprawie. Śledztwo prowadzą Paweł i Malwina. Tymczasem detektywi namierzają jednego z podejrzanych mężczyzn o zabójstwo barmana. Klienci klubu nocnego, w którym zamordowany mężczyzna pracował, wprowadzają detektywów w duży błąd. Komu naprawdę zależało na zabójstwie młodego barmana? Czy uda się znaleźć zabójcę barmana? Maja, żona Pawła lepiej się czuje, jak uczęszcza na zajęcia do psychologa. Ale w poczekalni poradni psychologicznej Maja zostaje okradziona.

  13.01.2023 21:37
 • Detektywi w śledztwie, odcinek 669 (gość)

  Pracowniczka firmy korporacyjnej zostaje napadnięta na parkingu swojego bloku. Mąż pokrzywdzonej kobiety twierdzi, że ktoś wysyłał do niej groźby. Marta namierza właściciela tych gróźb, a mężczyzna nie ma alibi. Tymczasem detektywi przesłuchują podejrzanego mężczyznę o napaść na kobietę, ten nie przyznaje się do napaści. Następnego dnia dochodzi do napaści na inną kobietę. Wtedy do śledztwa przyłączona zostaje przyłączona policyjna profilerka Karolina. Profilerka twierdzi, że za napaściami stoi osoba z silnymi zaburzeniami osobliwości. Czy uda się znaleźć sprawcę dwóch napaści? Córka Jana, Amelia, pragnie ze swoim narzeczonym wyjechać do Londynu, aby rozpocząć lepsze życie. Czy sam Jan zgodzi się na wyjazd?

  13.01.2023 21:36
 • Detektywi w śledztwie, odcinek 668 (gość)

  W podpowelińskim lesie dochodzi do gwałtu na znanej blogerce podróżniczej. Detektywi dowiadują się, że dziewczyna miała wiele hejterów, którzy grozili jej śmiercią. W sprawę zamieszany jest jej były chłopak, który okradł swojej dziewczynie pieniądze. Zdobyte przez detektywów tropy są fałszywe. Sprawa jest bardziej skomplikowana, niż się komukolwiek wydaje. Śledztwo prowadzą Paweł i Marek. Podczas zatrzymania jednego z podejrzanych detektyw Luborczyk zawala akcję. Czy blogerce stanie się kolejna krzywda? Czy uda się znaleźć sprawcę gwałtu? Malwina prowadzi swoje śledztwo w sprawie zabójstwa swojej siostry, Magdy. Detektyw Pietrzak wraz ze wsparciem Pawła i Marka zatrzymują zabójcę siostry funkcjonariuszki.

  13.01.2023 21:36
 • Detektywi w śledztwie, odcinek 667 (gość)

  Nastoletni syn właściciela firmy samochodowej znika bez śladu. Detektywi rozpoczynają bardzo trudne śledztwo. Detektywi szybko dowiadują się, że ojciec zaginionego chłopaka miał interesy z niebezpieczną grupą przestępczą. Funkcjonariusze zatrzymują jednego z członków gangu, ten twierdzi że znał ofiarę, ale go nie porwał. Ojciec uprowadzonego nastolatka coraz bardziej utrudnia śledztwo i nie chce z policją współpracować. Tymczasem porywacze żądają milionowego okupu, w zamian za ocalenie porwanego chłopaka. Bandyci oznajmiają, że jeżeli nie dostaną miliona złotych, nastolatek zginie. Rozpoczyna się dramatyczny Kto za tym porwaniem stoi? Czy uda się znaleźć porywaczy? Do domu Jana wchodzi jego teściowa. Janek na jej ciele widzi siniaki.

  13.01.2023 21:35
 • Detektywi w śledztwie, odcinek 666 (gość)

  W opuszczonej działce zostają znalezione zwłoki dyrektora powelińskiego liceum. Okazuje się, że mężczyzna był lubiany przez swoich uczniów i pracowników. Żona zamordowanego mężczyzny twierdzi, że ostatnio jej mąż był prześladowany przez byłego ucznia swojej szkoły. Życie uczniów liceum znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Detektywi namierzają chłopaka, ale nastolatek nie przyznaje się do zabójstwa dyrektora swojej byłej szkoły i podczas przesłuchania kłamie. Kolejni podejrzani są wykluczeni, a zdobyte przez detektywów tropy okazują się fałszywe. Czy uda się złapać zabójcę dyrektora liceum, jeżeli zabije kolejną osobę? Magda, siostra Malwiny jest po raz kolejny prześladowana przez psychopatę. Podczas stalkingu dochodzi do strzelaniny, w której ucierpiała siostra policjantki Pietrzak. Magda w stanie krytycznym trafia do szpitala.

  13.01.2023 21:34
 • Detektywi w śledztwie, odcinek 665 (gość)

  Na komendę zgłasza się młoda celebrytka i twierdzi, że została pobita i zgwałcona przez swojego partnera. Detektywi zatrzymują mężczyznę, ale nie przyznaje się do gwałtu. Detektywi namawiają dziewczynę, żeby zeznawała, ale jest w złym stanie psychicznym. Ojciec zgwałconej twierdzi, że jej córka była nękana przez swojego wujka. Mężczyzna kłamie, ale ten nie ma alibi. Dzisiaj dla Amelki jest dzień, który zmieni jej życie. Tymczasem córka Zatorskiego bierze ślub wraz z Oliwierem.

  13.01.2023 21:34
 • Detektywi w śledztwie, odcinek 664 (gość)

  Porwana zostaje córka znanego dziennikarza śledczego, a kwota okupu jest olbrzymia. Sam dziennikarz utrudnia śledztwo i nie chce współpracować z policjantami. Detektywi dowiadują się, że kilka dni temu ktoś groził śmiercią jego rodziny. Funkcjonariusze CBP docierają do mężczyzny, ale ten nie ma nic wspólnego z porwaniem córki dziennikarza. Brak dowodów utrudnia śledztwo jeszcze bardziej, a detektywi mają bardzo mało czasu, aby uwolnić dziewczynę. Czy uda się córkę dziennikarza odnaleźć na czas? Malwina boi się o życie i zdrowie swojej siostry, która jest śledzona przez podejrzanego mężczyznę. Detektyw Pietrzak robi co może, aby uratować Magdę.

  13.01.2023 21:33
 • Detektywi w śledztwie, odcinek 663 (gość)

  Pod domem weselnym w jednej z podpowelińskich miejscowości zostaje odnaleziona pobita i zgwałcona luksusowa prostytutka. W toku śledztwa okazuje się, że kilka dni wcześniej dziewczyna została porwana. A miejsce kryjówki, gdzie była przetrzymywana dziewczyna, pozostaje nieznane. Detektywi dowiadują się od poszkodowanej kobiety, że była bita i związana. Trop prowadzi do profesjonalisty, który umie dobrze zacierać ślady. Ale w sprawie jest dużo pytań, a mniej odpowiedzi. Czy uda się znaleźć sprawcę brutalnego gwałtu, jeżeli zrobi kolejnej kobiecie krzywdę? Córka Janka, Amelia szykuje się do wesela wraz z Oliwierem. Za kilka dni odbędzie się piękna uroczystość, w której wezmą wszyscy z Centralnego Biura Policji.

  13.01.2023 21:33
 • Detektywi w śledztwie, odcinek 662 (gość)

  Dochodzi do brutalnego zabójstwa powelińskiego fotografa. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna był nękany przez podejrzanego nastolatka. Detektywi zatrzymują chłopaka, ten twierdzi, że nie zabił fotografa. Niedługo potem dochodzi do kolejnego zabójstwa, a działania sprawców okazują się być wstrząsające. Detektywi ustalają, że ofiara została zamordowana w ten sam sposób, co fotograf. Kto w tak brutalny sposób zamordował dwie osoby? Czy uda się znaleźć sprawców podwójnego zabójstwa? Maja powoli wraca do zdrowia, jak została porwana. Detektyw Faraszyński pomaga swojej żonie, aby chodziła do psychologa.

  13.01.2023 21:32
 • Detektywi w śledztwie, odcinek 661 (gość)

  Student wyższej uczelni zostaje pobity przez dwóch nieznanych sprawców. W toku śledztwa okazuje się, że mężczyzna był dobrze znany i chwalony przez swoich nauczycieli w uniwersytecie, do którego uczęszcza. Niedługo potem dochodzi do kolejnego pobicia, a do sprawy zostaje włączona Karolina. Profilerka ustala, że oba pobicia są ze sobą powiązane. Detektywi sprawdzają potencjalnych sprawców z silnym motywem. W sprawę mogą być zamieszani miejscowi chuligani, którzy chcą się zemścić na studentach. Czy uda się ich zatrzymać, zanim stanie się kolejna krzywda? Do domu Macieja przychodzi jego kuzyn Darek, który wrócił do Polski po kilkuletnim szkoleniu w Stanach Zjednoczonych.

  13.01.2023 21:32
 • Detektywi w śledztwie, odcinek 660 (gość)

  Na placu budowy robotnicy znajdują szczątki młodej kobiety, która zaginęła kilka lat temu. Okazuje się, że to córka strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej. Ojciec zaginionej twierdzi, że wdała się w interesy z mężczyzną, który groził nie jednokrotnie zabiciem rodziny strażaka. Detektywi zatrzymują mężczyznę, ale on nie ma nic wspólnego z zaginięciem kobiety ani jej zabójstwem. Ale sprawa jest daleka do rozwiązania. Marta tymczasem sprawdza kolejnych podejrzanych z silnym motywem. Magdę po raz kolejny nachodzi ten sam mężczyzna, kobieta dostaje również listy z pogróżkami. Siostra Malwiny jest w ogromnym niebezpieczeństwie.

  13.01.2023 21:31
 • Detektywi w śledztwie, odcinek 659 (gość)

  W podpowelińskiej miejscowości dochodzi do porwania gminnego filantropa, Jacka. Detektywi podejrzewają kuzyna zaginionego mężczyzny, jednak ten ma alibi. Ale mężczyzna nie przyznaje się do porwania swojego siostrzeńca. Na jaw wychodzą fakty przeszłości porwanego filantropa. Żona Jacka twierdzi, że jej mąż ostatnio miał jakieś kłótnie z właścicielem jednego z domów dziecka. Kobieta również mówi detektywom, że ostatnio znęcał się nad ich 20-letnim synem. Następnego dnia żona filantropa zostaje zgwałcona przez nieznanego napastnika. Czy uda się mężczyznę odnaleźć na czas? Koleżanka Doroty wyjeżdża z Niemiec do Polski po kilkumiesięcznym pobycie w Hamburgu.

  13.01.2023 21:31
 • Detektywi w śledztwie, odcinek 658 (gość)

  Młody piłkarz trafia do szpitala po zażyciu przedawkowanych leków. Okazuje się, że chłopak nie był lubiany przez swoich przyjaciół. W toku śledztwa okazuje się, że jeden z piłkarzy chciał zemsty na pokrzywdzonym chłopaku. Trop prowadzi do trenera grupy piłkarskiej, do której uczęszcza poszkodowany chłopak. Mężczyzna zostaje zatrzymany do wyjaśnienia, ale ten nie ma alibi i podczas przesłuchania kłamie. Sprawa coraz bardziej się komplikuje, ponieważ jest brak dowodów. Czy uda się znaleźć sprawcę otrucia piłkarza? Magda po raz kolejny jest stalkowana przez podejrzanego mężczyznę. Czy uda się detektyw Pietrzak zapewnić bezpieczeństwo swojej siostrze?

  13.01.2023 21:30
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 6.0 Głosów: 2

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×