- Odcinek 4

Polska 2021

Multimedia

Streszczenie odcinka

Pozostająca w malignie Babcia Zosia wspomina swoją przeszłość. Kresy, 1922. Rodzina Szablewskich jest zamożna i opływa w dostatki, a Zofia spodziewa się dziecka. Niepokój młodych budzi jedynie nasilający sięnacjonalizm i podsycana przez stalinowską Rosję antypolskość. Zosia najmuje mamkę - ukraińską chłopkę, Helę. Wreszcie na świat przychodzi wyczekiwany syn, Zbyszek. W dniu jego urodzin ma miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie. Szablewscy adoptują Wasylkę, syna Heli, która ginie tragicznie w wielkim pożarze. Zgłębiając pamiętnik Lisy Marianna, odkrywa dalsze losy rodzeństwa Weberów. Karl korzysta z odziedziczonego spadku. Kolekcjonuje drogie sprzęty i prowadzi dom otwarty dla przyjaciół. Jednym z nich jest Peter Litke. Peter wspiera Lisę w jej planach studiowania medycyny. Wkrótce Lisa pomyślnie zdaje egzamin i zaręcza się z Peterem. Hulaszczy tryb życia Karla wymaga jednak nakładów. Karl domaga się od Goldsteina kolejnych pieniędzy, ale krach na nowojorskiej giełdzie i straszliwa inflacja zmuszają Goldsteina do wypłacania im tylko minimalnej pensji.

 • Czas trwania: 46 minut
 • Gatunek: Serial obyczajowy

Dom pod Dwoma Orłami w telewizji

ZwińRozwiń

Komentarze

Skomentuj
 • aneta (gość)

  oglądam z zapartym tchem, bardzo interesujący wątek ten z życia polskiej szlachty na przedwojennych Kresach! Brakuje filmów, które by pokazywały takie codzienne życie tam, nas Polaków! Wątek Weberow tez super! Ściągnijcie to jak najdłużej, serial jest bardzo ciekawy i bardzo potrzebny. Pozdrawiam reżysera , aktorow i cała ekipę.

  22.01.2023 21:32
 • Tadeusz Czerniawski (gość)

  serial jest mocno pogmatwany, nieuporządkowany. Widać, że został przygotowany pośpiesznie.Wymaga zapewne pewnych korekt wygładzających.

  22.01.2023 10:43
 • Małgorzata (gość)

  Dobra fabuła filmu. Zawsze ciekawiła mnie historia pozostawionych domaostw po wojnie,kto w ich mieszkał co stało się mieszkańcami. Jaki są tajemnice.

  15.01.2023 21:27
 • czytelniczka (gość)

  Super serial . Szkoda że tylko w niedziele.

  09.01.2023 13:32

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×