Dwie strony życia

How the Other Half Live, Wielka Brytania 2009

Twórcy "Dwóch stron życia" postanowili pokazać, co oznacza życie w biedzie w XXI wieku. W odcinku zostały skontrastowane dwie rodziny - jedna żyjąca poniżej minimum socjalnego, druga zamożna.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Dwie strony życia w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Twórcy "Dwóch stron życia" postanowili pokazać, co tak naprawdę oznacza życie w biedzie w XXI wieku i jak można pomóc otworzyć biednym dzieciom drzwi do "lepszego świata". W każdym z trzech odcinków programu zostały skontrastowane dwie rodziny - jedna żyjąca poniżej minimum socjalnego, druga bardzo zamożna. Eksperyment przeprowadzony w "Dwóch stronach życia" miał pozwolić spotkać się dwóm stronom. Oprócz pomocy finansowej, którą ofiarują bogaci, projekt zakładał zapoznanie się dzieci z obydwu domów.

W Wielkiej Brytanii około 4 milionów dzieci żyje poniżej minimum socjalnego. Rodzice połowy z nich pracują, ale zarabiają tak niewiele, że ledwo łączą koniec z końcem. Średnia długość życia w Wielkiej Brytanii to 79 lat, wśród osób dotkniętych ubóstwem jest o 10 lat niższa. Dodatkowo życie w biedzie może wpłynąć na utrwalenie się związanych z nią negatywnych zjawisk i przekazanie tych doświadczeń przyszłym pokoleniom. Mimo wysiłków brytyjskiego rządu problem zostaje wciąż nierozwiązany, a wiele osób nie zdaje sobie w ogóle sprawy z jego powagi. Twórcy "Dwóch stron życia" postanowili pokazać, co tak naprawdę oznacza życie w biedzie w XXI wieku i jak można pomóc otworzyć biednym dzieciom drzwi do "lepszego świata". W każdym z trzech odcinków programu zostały przedstawione dwie rodziny: jedna żyjąca poniżej minimum socjalnego, druga bardzo zamożna. Wiele dobrze sytuowanych osób w Wielkiej Brytanii stara się walczyć z bieda wpłacając datki różnym fundacjom i organizacjom. Nigdy jednak nie mają bezpośredniego kontaktu z potrzebującymi pomocy. Eksperyment przeprowadzony w "Dwóch stronach życia" miał pozwolić spotkać się dwóm stronom. Oprócz pomocy finansowej, którą ofiarują bogaci, projekt zakładał zapoznanie się dzieci z obydwu domów. Celem zawieranych znajomości jest zmiana jednostronnej percepcji świata u dzieci, które mają zobaczyć, jak może wyglądać druga strona życia.

Komentarze

Skomentuj
  • mała (gość)

    czy będzie druga seria tego programu i kiedy???????

    07.03.2012 19:39

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×