Dziennik z życia słoni

Elephant Diaries, 0

Michaela poznaje słoniątka przyprowadzone do sierocińca. Zwierzęta otrzymują intensywną i troskliwą opiekę ze strony Daphne Sheldrick i jej zespołu.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Dziennik z życia słoni w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Michaela poznaje słoniątka przyprowadzone do ochronki. Zwierzęta otrzymują intensywną i troskliwą opiekę ze strony Daphne Sheldrick i jej zespołu. Opuszczone przez matki słoniątka zyskują drugą szansę na powrót do naturalnego środowiska. Przywódczynią stada w ośrodku jest dwuletnia Wendi. Choć jest jeszcze dzieckiem, pomaga słabszym sierotom poradzić sobie z utratą rodziny. Do Nairobi ma przybyć kolejna podopieczna. Młoda słonica z rezerwatu w Samburu, która straciła matkę, została odrzucona przez pozostałych członków stada.

Michaela poznaje słoniątka przyprowadzone do ochronki w Nairobi. Wszystkie maluchy otrzymują 24-godzinną, intensywną i troskliwą opiekę ze strony Daphne Sheldrick i jej zespołu. Gdyby nie mieszkańcy ośrodka, opuszczone przez matki sieroty nie miałyby szans na przeżycie. Tu zyskują drugą szansę, na powrót do naturalnego środowiska. Przywracanie równowagi psychicznej i nauka podstawowych umiejętności może trwać nawet kilka lat. Pierwszym krokiem jest intensywna opieka w ochronce. Wtedy opiekunowie starają się zastąpić maluchom matki. Przez pierwsze dwa lata muszą czuwać nad podopiecznymi dzień i noc, karmiąc maluchy z butelki i otaczając je troskliwą opieką. Niekiedy nawet śpią przy słoniach, aby dodać im otuchy. Przywódczynią stada w ośrodku jest dwuletnia Wendi. Znalazła się tu zaraz po urodzeniu i choć jest jeszcze dzieckiem, pomaga słabszym sierotom poradzić sobie z utratą rodziny. Dwulatki mogą zacząć same troszczyć się o siebie. Dołączają do innych młodych sierot w Parku Narodowym w Tsavo. To drugi etap ich powrotu do dzikiego świata. Jonathan przedstawia historię odrzuconych słoni, które tworzą własne stado. Najstarsza wśród wychowanków ośrodka jest Emily - przywódczyni 30 starszych słoni, które zakończyły już pobyt w ochronce w Nairobi. Słonica ma dziesięć lat i czeka ją ogromna zmiana w życiu - rychły powrót do naturalnego środowiska. Jednocześnie czuje się odpowiedzialna za stado przebywające w ośrodku, które traktuję jak własną rodzinę. Czy Emily wróci do życia na wolności, czy już na zawsze zostanie w ośrodku? Do Nairobi ma przybyć kolejna podopieczna. Młoda słonica z Rezerwatu w Samburu, która straciła matkę, została brutalnie odrzucona przez pozostałych członków stada. Jeden z opiekunów, Edwin, wyrusza z misją przewiezienia osieroconego malucha do Nairobi. Akcja ratunkowa kończy się sukcesem i Naserian bezpiecznie dociera do ośrodka. Jednak nie wszystkim słoniom udaje się przezwyciężyć traumę związaną z tak drastyczną zmianą otoczenia.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×