- Odcinek 1

Niemcy 2013

Multimedia

Streszczenie odcinka

Akcja rozpoczyna się na krótko przed Bożym Narodzeniem. Nauczycielka z prywatnego gimnazjum, Annie Krüger, opowiada swoim uczniom baśń, którą pamięta z dzieciństwa. Wielokrotnie czytał ją jej ojciec: Z Himalajów powracała karawana. Hinduski handlarz wiózł ze sobą magiczny kamień. Ktokolwiek go posiadał, nie można było go zranić. Tak więc handlarz został najpotężniejszym maharadżą w Indiach. Wielu bezskutecznie próbowało pozbawić go tronu. Wszystko się zmieniło, gdy pewien książę z indyjskiego rodu rycerskiego zdobył serce córki maharadży. Kiedy ukochany księżniczki rzekomo znalazł się w niebezpieczeństwie, by go ratować, dziewczyna zabrała kamień z komnaty ojca i zaszyła w turbanie wybranka. Zdobywszy szmaragd, książę pokazał swoje prawdziwe oblicze. Chodziło mu jedynie o władzę. On i jego żołnierze zaatakowali pałac w Dżajpurze i wszystkich zabili. Tylko księżniczce udało się ujść z życiem. Uciekła daleko do Radżastanu i postanowiła, że już nigdy nikogo nie pokocha. Dopiero gdy kamień trafi w ręce dobrego człowieka, jej dusza zostanie zbawiona. Annie tłumaczy swoim uczniom znaczenie tej baśni. Jeszcze jednak nie ma pojęcia, jak bardzo jej życie jest związane z Indiami i z tą baśnią z dzieciństwa. Po lekcjach nauczycielkę wzywa dyrektor. Ma zastrzeżenia, że jest zbyt surowa dla swego ucznia Emila, któremu postawiła ocenę niedostateczną z pracy semestralnej. To szkoła prywatna, więc pedagodzy powinni szczególnie dbać o swoich podopiecznych, by ci nie rezygnowali z edukacji w tej placówce. Ale Annie nie zamierza tolerować nieuctwa, nie ugnie się nawet wtedy, gdy dyrektor daje jej do zrozumienia, że w tej sytuacji nie powinna wracać po feriach do pracy.

Annie Kruger przeżywa wyjątkowo trudny okres. Niedawno zmarła jej matka, której śmierć nadal opłakuje, teraz traci posadę, a także rozstaje się ze swoim chłopakiem, Carstenem, który zarzuca jej, że mało interesuje się nim i jego rodziną. Na domiar złego podczas sprzeczki z narzeczonym, Annie dostaje telefon z hotelu Chrystal Imperial w Dżajpurze w Indiach. Właściciel Soham powiadamia ją o tajemniczym zniknięciu jej ojca, który pojechał na wycieczkę i od tygodnia nie daje znaku życia. W hotelowym pokoju zostały wszystkie jego rzeczy, łącznie z paszportem na nazwisko Wilhelm Kruger. Annie jest zaskoczona, nie wiedziała, że jej ojciec był w Indiach, miał spędzić urlop w Hiszpanii, by tam ukoić ból po śmierci ukochanej Isabelle.

Choć zbliżają się święta, zaniepokojona córka postanawia natychmiast jechać do Indii, co bardzo nie podoba się Carstenowi, który ostatecznie z nią zrywa. Od tej pory akcja filmu rozgrywa się w egzotycznej scenerii Indii. Śledząc losy Annie, widz poznaje ten barwny i zarazem bardzo dziwny i tajemniczy kraj. Jeszcze w samolocie dziewczyna spotyka bogatego i przystojnego Aruna Sawai - Singha, syna maharadży, któremu od razu wpada w oko. Nie chce jednak korzystać z oferowanej przez Aruna pomocy. Myśli tylko o ojcu, którego pragnie odnaleźć jak najszybciej. Kiedy zostaje okradziona, z opresji ratuje ją sympatyczny rikszarz Karan.

Od tej pory towarzyszy jej w poszukiwaniach doktora Wilhelma Krugera, który dawno temu był wolontariuszem w Indiach. Pracował dla fundacji wspomagającej biednych. Dziewczyna znajduje w hotelowym pokoju notes ojca z adresami najbogatszych ludzi w Dżajpurze. Próbuje do nich dotrzeć, ale wszyscy na dźwięk nazwiska Wilhelm Kruger zamykają drzwi przed jej nosem. Reżyseria: Michael Karen Scenariusz: Natalie Scharf Aktorzy: Stephanie Stumph, Suzanne von Borsody, Omar El Saeidi, Peter Prager, Faraz Khan, Eleonore Weisgerber

  • Gatunek: Miniserial

Dziewczyna z indyjskim szmaragdem w telewizji

ZwińRozwiń

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×