Dziki Zachód

The Wild West, USA 2012

W tym wydaniu widzowie zobaczą walkę i gody heloderm arizońskich, metody polowania myszołowców towarzyskich oraz coroczne wyścigi konne Indian z plemienia Czarnych Stóp po równinach Montany.

  • Gatunek: Serial dokumentalny
  • Reżyseria: Johnita Moran

Dziki Zachód w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Johnita Moran Reżyseria
  • Simon Boyce Scenariusz
  • Johnita Moran Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

W tym wydaniu widzowie zobaczą polowanie, walkę o partnerkę i gody heloderm arizońskich. Poznają również metody polowania myszołowców towarzyskich, które współpracują, aby dopaść zdobycz. Co roku rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej przybywają na pustynię, by wziąć udział w próbie wytrwałości. Indianie z plemienia Czarnych Stóp gromadzą się na wyżynnych równinach Montany, gdzie biorą udział w wyścigach na mustangach.

(TRUE GRIT. EP. 3) W górach zachodniej Montany znajduje się kraina wilków. Obejrzymy, jak wataha dba o wychowywanie młodych i poluje na samicę łosia. Podziwiamy nieujeżdżone konie, które są potomkami mustangów cwałujących niegdyś po równinach Dzikiego Zachodu. Odwieczny pojedynek człowieka z dzikim koniem dziś oglądamy na rodeo. Zimą wszystko zamarza w Górach Skalistych. Wytrzymałe bizony walczą o przetrwanie. Wiosną młoda samica grizli jest wygłodniała po sześciu miesiącach bez jedzenia. Jak sobie poradzi? Znalazła padłego bizona, ale nie wie, jak się do niego zabrać. Wiosną preriokury myślą o amorach. Zobaczymy niezwykłe zaloty i usłyszymy arie na worki szyjne. Nieświszczuki, czyli pieski preriowe, żyją w gromadzie. Poznamy ich język, również gestów, gdy wykonają taniec radości. Przekonamy się, że potrafią walczyć nawet z grzechotnikiem. Będziemy towarzyszyli rodzinie pum w czasie żerowania i zabawy. Odkryjemy, jak Indianie z plemienia Mandan z łowów na orła przedniego uczynili ceremonię religijną.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×