Farma w czasach II wojny światowej

Wartime Farm, Wielka Brytania 2012

Znany z wiktoriańskiej i edwardiańskiej farmy zespół zmaga się z wyzwaniami prowadzenia farmy w czasach II wojny światowej używając wyłącznie oryginalnych narzędzi i materiałów z tamtego okresu.

 • Gatunek: Serial dokumentalny

Farma w czasach II wojny światowej w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Znany z wiktoriańskiej i edwardiańskiej farmy zespół tym razem, przez rok, zmaga się z codziennymi wyzwaniami prowadzenia farmy w czasach II wojny światowej. Jak zwykle używając wyłącznie oryginalnych narzędzi i materiałów z tamtego okresu. Eksperyment okaże się prawdziwie rewolucyjny dla brytyjskiego rolnictwa i wykaże niezwykłe podobieństwo do sowieckiej kolektywizacji. Serial jest fascynującą mieszanką historii wojny i opowieści o ludzkiej wytrzymałości i pomysłowości w sposobach przetrwania w trudnych czasach.

Znany z wiktoriańskiej i edwardiańskiej farmy zespół tym razem, przez rok, zmaga się z codziennymi wyzwaniami prowadzenia farmy w czasach II wojny światowej. Jak zwykle używając wyłącznie oryginalnych narzędzi i materiałów z tamtego okresu. Eksperyment ten okaże się prawdziwie rewolucyjny dla brytyjskiego rolnictwa i wykaże niezwykłe podobieństwo do sowieckiej kolektywizacji. Serial ten to fascynująca mieszanka historii wojny i opowieści o ludzkiej wytrzymałości i pomysłowości w sposobach przetrwania w tych trudnych czasach.

Komentarze

Skomentuj
 • MAMUT (gość)

  Po "Sensacjach XX wieku",to najlepszy program historyczno - dokumętalnym. Jest to bardzo ciekawy i edukacyjny program,który pokazuje kwestje o których się nie myśli,myśląc o czasach wojennych,a bez których machina wojenna niemiała by racji bytu,takie jak- oranie,sianie,sianokosy,itp. wielokrotnie oglądam powtórki i za każdym razem jest ciekawe. takie projekty powinne być przy pracach magisterskich z historii. POLECAM !!! Bardzo sympatyczni są historyk Ruth Goodman, archeolodzy Peter Ginn ,Alex Langlands oraz Toma Pinfolda.WIĘCEJ TAKICH PROGRAMÓW !!!

  09.04.2015 02:44

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×