Gigantyczne bestie

Giant Monsters, Wielka Brytania 2002

Bohaterami są giganty wśród prehistorycznych zwierząt. Chcąc poznać ich biologię i tryb życia, autorzy dokumentu przyglądają się ich współcześnie żyjącym krewnym.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Gigantyczne bestie w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Bohaterami są giganty wśród prehistorycznych zwierząt. Chcąc poznać ich biologię i tryb życia, autorzy dokumentu przyglądają się ich współcześnie żyjącym krewnym. W wyczarowywaniu tajemnic prehistorycznego świata pomogły najnowsze osiągnięcia techniki komputerowej, dzięki której można spotkać się oko w oko z potworami. Jeff Corwin zaczyna przyrodniczą wędrówkę od przedstawienia największego mięsożercy epoki - tyranozaura. Potwór miał 12 metrów długości, ważył pięć i pół tony, osiągał prędkość 50 km/godz. Poruszał się na dwóch nogach.

Bohaterami tego filmu są giganty wśród prehistorycznych zwierząt. Chcąc lepiej poznać ich biologię i tryb życia, tym razem przyglądamy się raczej nie świadectwom kopalnym, lecz współcześnie żyjącym krewnym wymarłych olbrzymów. W niezwykłą podróż do królestwa tych największych stworzeń wszech czasów zaprasza wielki miłośnik dzikiej przyrody - Jeff Corwin. W wyczarowywaniu tajemnic świata prehistorycznych olbrzymów pomogły najnowsze osiągnięcia techniki komputerowej, dzięki której rzeczywiście można "spotkać się" oko w oko z potworami. Przyrodniczą wędrówkę Jeff Corwin zaczyna od przedstawienia widzom najgroźniejszego z dinozaurów, największego mięsożercy swojej epoki - tyranozaura. Budzący grozę potwór miał 12 metrów długości, ważył pięć i pół tony, osiągał prędkość 50 km/godz. Poruszał się na dwóch łapach, co dawało mu przewagę nad innymi zwierzętami. Sposób poruszania tyranozaura przybliża współczesna jaszczurka - legwan obrożny, który uciekając biegnie również na dwóch nogach. Sępy ścierwniki są potomkami dinozaurów. Prowadząc nad nimi badania naukowe, można się wiele dowiedzieć o wymarłych olbrzymach. Ścierwniki są obdarzone niezwykłym węchem. Tyranozaur także miał dobrze rozwinięte płaty węchowe, na odległość wyczuwał padlinę. Podobnie jak sępy, był padlinożercą. Z kolei zasady działania lotni stosowały setki milionów lat temu pterozaury - pierwsze kręgowce, które wzbiły się w powietrze. Jednym z nich, największym latającym zwierzęciem, jakie kiedykolwiek żyło na Ziemi, był quetzalcoatlus. Jaszczur miał około 12 metrów rozpiętości skrzydeł. Był prawdziwym mistrzem w szybowaniu, lepszym niż większość ptaków. Aby przybliżyć widzom wiedzę o tym, jak te olbrzymy wzbijały się w powietrze, Jeff Corwin wyrusza w Appalachy. W appalaskich lasach żyje jedno z najwspanialszych latających zwierząt Ameryki: bielik amerykański, dzięki któremu można się wiele dowiedzieć o jego przodkach. Kolejny etap podróży wiedzie do Arizony, gdzie żyją wielkie pająki ptaszniki.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×