Gra o tron

Game of Thrones, USA/Wielka Brytania 2019

Kultowy serial HBO powraca z siódmym sezonem. Zdrada, pożądanie, intrygi i siły nadprzyrodzone wstrząsają czterema stronami Westeros, a walka o Żelazny Tron staje się coraz bardziej zażarta.

 • Gatunek: Serial fantastyczny
 • Reżyseria: Neil Marshall

10

Ocena redakcji

Serial fantasy na podstawie bestsellerowej sagi "Pieśń Lodu i Ognia" miał wszelkie podstawy, by okazać się hitem. Nie zawiódł, przebojem podbijając serca miłośników gatunku i nie tylko. W "Grze o tron" znajdziemy wszystko, czym powinna odznaczać się dobry serial fantasy i choć momentami fabuła jest uproszczona w porównaniu z książkowym pierwowzorem, widz z pewnością z trudem będzie musiał odrywać wzrok od ekranu.

Gra o tron w telewizji

ZwińRozwiń
 • Piątek 08.03.2024 21:00

  HBO3

 • Piątek 08.03.2024 21:55

  HBO3

 • Piątek 08.03.2024 22:50

  HBO3

 • Piątek 08.03.2024 23:45

  HBO3

 • Sobota 09.03.2024 00:35

  HBO3

 • Piątek 15.03.2024 21:00

  HBO3

 • Piątek 15.03.2024 21:55

  HBO3

 • Piątek 15.03.2024 22:45

  HBO3

 • Piątek 15.03.2024 23:40

  HBO3

 • Sobota 16.03.2024 00:35

  HBO3

 • Piątek 22.03.2024 21:00

  HBO3

 • Piątek 22.03.2024 21:50

  HBO3

Multimedia

Obsada

 • Peter Dinklage jako Tyrion Lannister
 • Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen
 • Lena Headey jako Cersei Lannister
 • Nikolaj Coster-Waldau jako Jaime Lannister
 • Charles Dance jako Tywin Lannister
 • Kit Harington jako Jon Snow
 • Sophie Turner jako Sansa Stark
 • Iain Glen jako Ser Jorah Mormont

Więcej »

Twórcy

 • Christopher Newman Producent
 • Greg Spence Producent
 • David Benioff Producent
 • Bernadette Caulfield Producent
 • Frank Doelger Producent
 • Carolyn Strauss Producent
 • D.B. Weiss Producent
 • Oliver Butler Producent

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Gra o tron - sezon 7
W krainie Westeros królowie i królowe, rycerze i renegaci, kłamcy, a także ci o szlachetnym sercu toczą nieustającą walkę o władzę nad siedmioma królestwami. Tam, gdzie lato trwa dziesięciolecia, a zima przez całe ludzkie życie, trudności piętrzą się każdego dnia. Od pełnego intryg Południa przez barbarzyński Wschód i zlodowaciałą Północ, aż po pradawny mur, który strzeże królestwa przed tajemniczymi mocami ciemności, potężne rody zaangażowane są w bezkompromisową walkę o władzę. Bohaterowie, którzy chcą rządzić krainą Westeros, są gotowi na bezwzględną rozgrywkę. Jednak dla wielu z nich walka o władzę to również walka o życie. Nikt nie jest bezpieczny, szczególnie gdy na horyzoncie pojawia się nowe, nieznane i przerażające zagrożenie. Bijący rekordy popularności serial produkcji HBO jest ekranizacją bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina „Pieśni lodu i ognia”. W produkcji występują m.in.: dwukrotnie nominowana do nagrody Emmy za rolę Cersei Lena Headey (300: Początek imperium), uhonorowany za swoją kreację Złotym Globem i Emmy Peter Dinklage (Dróżnik), Nikolaj Coster-Waldau (Królestwo niebieskie, Łowcy głów) oraz Emilia Clarke (Terminator Genisys). W 2012, 2015, 2016 oraz 2017 roku Gra o tron zdobyła nominacje do Złotego Globu w prestiżowej kategorii „najlepszy serial obyczajowy”. W 2015 roku produkcja została nagrodzona aż 12 statuetkami Emmy. Jej twórcami są David Benioff i D. B. Weiss.

Gra o tron - sezon 6
Jaime i Cersei muszą uporać się z osobistą tragedią i znaleźć siły, by utrzymać władzę w Królewskiej Przystani, gdzie szala przechyla się na stronę sekty Wielkiego Wróbla. Okrutny ród Boltonów staje się znaczącym graczem w walce o tron i jednocześnie największym koszmarem Sansy i Theona. Z kolei zdeterminowana Arya poświęci wiele, by pomścić swoich bliskich. Po drugiej stronie morza dumna Daenerys mierzy się z demonami przeszłości, a zgorzkniały Tyrion będzie musiał odnaleźć się w zupełnie nowej sytuacji. Nikt nie jest bezpieczny, szczególnie gdy na horyzoncie coraz bardziej widać nowe, nieznane i przerażające zagrożenie.

Gra o tron - sezon 5
Jon Snow stara się pogodzić obowiązki w Nocnej Straży ze współpracą z przybyłym do Czarnego Zamku Stannisem Baratheonem, który tytułuje się prawowitym królem Westeros. Ich cele są jednak odmiennie, co nie wróży nic dobrego. W tym samym czasie królowa Cersei za wszelką cenę chce utrzymać władzę w Królewskiej Przystani, gdzie zagrożeniem są dla niej walczący o coraz większe wpływy Tyrellowie i religijna sekta, prowadzona przez tajemniczego Wielkiego Wróbla, którą zechce wykorzystać do swoich knowań, co ostatecznie obróci się przeciwko niej. Jaimie Lannister wyrusza z Królewskiej Przystani na sekretną misję do gorącego Dorne. Natomiast na drugim krańcu Wąskiego Morza Arya szuka starego przyjaciela, a zbiegły Tyrion znajduje w swoim życiu nowy cel. Tymczasem w Meereen robi się coraz bardziej niebezpiecznie. Daenerys przekonuje się, że obrona miasta będzie wymagać od niej wielkiego poświęcenia.

Gra o tron - sezon 4
Po Krwawych Godach w Dorzeczu, w których zginęło wielu członków rodziny Starków, Lannisterowie nadal zasiadają na Żelaznym Tronie i nie zamierzają go oddać. Czy jednak zdołają uporać się ze swoją manią wielkości i przegonić czarne chmury, gromadzące się na południu, północy i wschodzie? Nieugięty Stannis Baratheon odbudowuje swoją armię w Smoczej Skale, a tymczasem bezpośrednie zagrożenie nadciąga z południa: zaprzysięgły wróg Lannisterów, Oberyn Martell, "Czerwona Żmija z Dorne", przybywa do Królewskiej Przystani, by wziąć udział w ślubie Joffrey'a z Margaery Tyrell. Zdziesiątkowane zastępy Straży Nocnej nie mają szans obronić na północy Muru przed nawałnicą Dzikich, dowodzonych przez Mance'a Raydera, którego śladem podąża jego największy wróg: Inni. Daenerys Targaryen, jej trzy smoki i armia Nieskalanych wyruszają oswobodzić Meereen, największe miasto w Zatoce Niewolników. Jeśli Daenerys osiągnie swój cel, może zdobyć wystarczającą flotę, by wypłynąć nią do Westeros i odzyskać Żelazny Tron.

Gra o tron - sezon 3
W Królewskiej Przystani członkowie rodziny Lannisterów kurczowo trzymają się władzy, którą osłabił brutalny atak z morza przypuszczony przez Stannisa Baratheona, brata zmarłego króla. Na domiar złego, niepokoje na Północy mogą zagrozić równowadze w Siedmiu Królestwach Westeros. Robb Stark, Król Północy, będzie miał problemy z utrzymaniem przewagi, jaką zdobył dzięki zwycięstwu nad klanem Lannisterów, a na dalekiej północy Mance Rayder i dowodzona przez niego armia dzikich kontynuują przemarsz na południe, gdzie mają zamiar przekroczyć Mur. Na drugim brzegu Wąskiego Morza Daenerys Targaryen odnajduje swoje trzy wyrośnięte smocze dzieci i stara się sformować armię złożona z byłych niewolników, aby wypłynąć z nią z Essos i zdobyć władzę w Westeros i Żelazny Tron.

Gra o tron - sezon 2
Pretendenci do Żelaznego Tronu, dającego panowanie nad wszystkimi królestwami, stają się coraz bardziej bezwzględni. Stawka jest wysoka, nie obowiązują żadne reguły - przedstawiciele szlachetnych rodów i ich poplecznicy uciekają się do zdrad, intryg, okrutnych mordów. Drugi sezon serialu opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce po tragicznej śmierci Eddarda Starka. Rob Stark dalej prowadzi armię, by zemścić się za los, który spotkał jego ojca. Zdobycie Królewskiej Przystani, stolicy Siedmiu Królestw, planuje też Stannis Baratheon. Zadanie zaprowadzenia porządku i obrony miasta przypadnie Tyrionowi Lannisterowi, który obejmuje funkcję namiestnika. Theon Greyjoy wyrusza z misją dyplomatyczną do rodzinnego Pyke, która przyniesie zgoła inne, od zamierzonych rezultaty. Nocna Straż chce z bliska zbadać zagrożenie nadciągające z za Muru. Daenerys wraz z garstką wiernych jej członków khalasaru i młodymi smokami próbuje znaleźć schronienie w odległych krainach za Morzem Dothraków.

Gra o tron - sezon 1
W krainie Westeros, fantastycznym świecie, przypominającym średniowieczną Europę, w którym mroźne zimy, podobnie jak potworne upały, trwają latami, a nawet dziesiątkami lat, od wieków toczy się walka o władzę. Koniec jednej wojny oznacza tutaj początek kolejnej, bo bez ustanku toczy się zażarta walka o wykuty z tysiąca mieczy Żelazny Tron, symbol panowania nad Siedmioma Królestwami. Jego przejęcie planuje kilka rodzin. Robert Baratheon, król Westeros, prosi swojego starego przyjaciela Eddarda Starka, aby służył jako jego główny doradca. Eddard, podejrzewając, że jego poprzednik na tym stanowisku został zamordowany, przyjmuje propozycję, chce bowiem dogłębnie zbadać sprawę. O knucie spisku podejrzewani są... Lannisterowie, familia królowej. Po drugiej stronie morza plan odzyskania kontroli nad królestwem konstruują pozbawieni władzy ostatni przedstawiciele poprzednio rządzącego rodu Targaryenów. Narastający konflikt pomiędzy rodzinami, do którego włączają się kolejni konkurenci do władzy, prowadzi do wojny. Ludzie, zajęci krwawymi waśniami, nie zauważają, że na dalekiej północy krainy budzi się potworne, pradawne zło odkryte przez grupę wyrzutków, zwaną Nocną Strażą, która strzeże Siedmiu Królestw przed dzikimi. Zagrożenie okaże się jednak o wiele poważniejsze, niż odziani w skóry barbarzyńcy.

Recenzje

 • Serial fantasy na podstawie bestsellerowej sagi "Pieśń Lodu i Ognia" miał wszelkie podstawy, by okazać się hitem. Nie zawiódł, przebojem podbijając serca miłośników gatunku i nie tylko. W "Grze o tron" znajdziemy wszystko, czym powinna odznaczać się dobry serial fantasy i choć momentami fabuła jest uproszczona w porównaniu z książkowym pierwowzorem, widz z pewnością z trudem będzie musiał odrywać wzrok od ekranu.

  10/10

Komentarze

Skomentuj
 • @

  ostatni sezon krotki i do d.. Totalne dno :( Normalnie telenowela ;/

  21.05.2019 01:47
 • zenada

  gra o kibel. to sie moze podobac tylko chorym psychicznie ludziom i dewiantom - znajdziemy tutaj wszystko mordowanie dzieci, kanibalizm, nekrofilia, przemoc, wszystko co patologiczne

  28.04.2019 22:41
 • Jak pobrać the sims 4 (gość)

  Wiecie jak pobrać the sims4? Zobaczcie tą stronę: http://naszfb.pl/jak-pobrac-the-sims-4/

  02.01.2017 18:55
 • ww (gość)

  Papież kiedy umarł miał 85 lat - 8+5=13. Godzina śmierci: 21:37 - 2+1+3+7=13. Data śmierci: 02.04.2005 - 0+2+0+4+2+0+0+5=13. Postrzelony 13 Maja. 9301 dni pontyfikatu - 9+3+0+1=13. Zmarł w 13 tygodniu roku. JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter. czy to zbieg okoliczności? prześlij to dalej niech inni myślą... Sorry, ale musi się spełnić.... Pomyśl sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie... Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz, To funkcjonuje....Osoba, która mi wysłała ta wiadomość powiedziała, ze jej życzenie. spełniło sie w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości. Wypowiedz życzenie jak skończy sie. odliczanie: 10... 09... 08... 07... 06... 05... 04... 03... 02... 01... *Wypowiedz życzenie* Wklej te wiadomość w ciągu 10 minut do 10 komentarzy. Jeśli tego nie zrobisz stanie się. przeciwność Twojego życzenia.

  27.04.2015 20:14
 • ww (gość)

  Papież kiedy umarł miał 85 lat - 8+5=13. Godzina śmierci: 21:37 - 2+1+3+7=13. Data śmierci: 02.04.2005 - 0+2+0+4+2+0+0+5=13. Postrzelony 13 Maja. 9301 dni pontyfikatu - 9+3+0+1=13. Zmarł w 13 tygodniu roku. JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter. czy to zbieg okoliczności? prześlij to dalej niech inni myślą... Sorry, ale musi się spełnić.... Pomyśl sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie... Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz, To funkcjonuje....Osoba, która mi wysłała ta wiadomość powiedziała, ze jej życzenie. spełniło sie w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości. Wypowiedz życzenie jak skończy sie. odliczanie: 10... 09... 08... 07... 06... 05... 04... 03... 02... 01... *Wypowiedz życzenie* Wklej te wiadomość w ciągu 10 minut do 10 komentarzy. Jeśli tego nie zrobisz stanie się. przeciwność Twojego życzenia.

  27.04.2015 20:11
 • ziombel (gość)

  9 odcinek 3 sezonu ŁOOOO! Krwawe gody!

  05.06.2013 12:09
 • Ziombel (gość)

  I jak po 7 odcinku? Moim zdaniem najlepszy jak dotychczas. Robi się ostro :)

  06.06.2011 12:33
 • czesiek (gość)

  rez122 napisał:

  ziombel napisał:

  Świetny początek pierwszego odcinka. Obsada - OK, poza Cersei i Jaime'em, którzy przynajmniej w moich wyobrażeniach (podczas lektury) wydawali się być nieziemsko piękni i diabelnie źli, tymczasem w filmie wydają się być nijacy. Neda Starka też sobie nieco inaczej wyobrażałem, ale Sean Bean daje radę :)

  Super, że HBO nie skrzaniło tak fajnego pomysłu, od zawsze czytałem Martina, próbowałem nawet w oryginalne i to jest zupełnie inna lektura... serial jest na najwyższym poziomie

  sean bean i Peter Dinklage to moi serialowi faworyci w tej produkcji... Produkcji w której pierwszy odcinek kosztował 10mln$$ powtarzam ponad 10mln zielonych

  01.05.2011 16:34
 • rez122 (gość)

  ziombel napisał:

  Świetny początek pierwszego odcinka. Obsada - OK, poza Cersei i Jaime'em, którzy przynajmniej w moich wyobrażeniach (podczas lektury) wydawali się być nieziemsko piękni i diabelnie źli, tymczasem w filmie wydają się być nijacy. Neda Starka też sobie nieco inaczej wyobrażałem, ale Sean Bean daje radę :)

  sean bean i Peter Dinklage to moi serialowi faworyci w tej produkcji... Produkcji w której pierwszy odcinek kosztował 10mln$$ powtarzam ponad 10mln zielonych

  30.04.2011 23:18
 • ziombel (gość)

  Świetny początek pierwszego odcinka. Obsada - OK, poza Cersei i Jaime'em, którzy przynajmniej w moich wyobrażeniach (podczas lektury) wydawali się być nieziemsko piękni i diabelnie źli, tymczasem w filmie wydają się być nijacy. Neda Starka też sobie nieco inaczej wyobrażałem, ale Sean Bean daje radę :)

  26.04.2011 20:56
 • radek (gość)

  werkariverka napisał:

  i jakie są Wasze wrażenia po obejrzeniu pierwszego odcinka? jakiś czas temu przeczytałam książkę (I tom) dlatego tym bardziej chciałam zobaczyć również serial. osobiście nie zawiodłam się- nie napiszę że wszystko wygląda tak jak sobie wyobraziłam (bo to właśnie magia książek), ale serialowa rzeczywistość robi wrażenie, a gra aktorska stoi na wyjątkowo wysokim poziomie, na tle innych seriali

  Już jest po drugim odcinku. Serial jest ciekawy, nawet bardzo ciekawy. Podoba mi się to, że hbo dobrze wykorzystało pieniążki. Podoba się nie tylko obsada aktorska, do której właściwie nie mam większych zarzutów, ale także scenografia. Nie wiem jak bardzo serial jest wierny książce i jak to dalej będzie wyglądało. Ale póki bardzo wciąga.

  26.04.2011 08:32
 • werkariverka (gość)

  i jakie są Wasze wrażenia po obejrzeniu pierwszego odcinka? jakiś czas temu przeczytałam książkę (I tom) dlatego tym bardziej chciałam zobaczyć również serial. osobiście nie zawiodłam się- nie napiszę że wszystko wygląda tak jak sobie wyobraziłam (bo to właśnie magia książek), ale serialowa rzeczywistość robi wrażenie, a gra aktorska stoi na wyjątkowo wysokim poziomie, na tle innych seriali

  24.04.2011 10:03
 • dawgrzesko@...

  w moim oczekiwaniu na premierę serialu w końcu doszedłem do momentu w którym od premiery dzielą mnie godziny... pomimo tego, że pierwszego odcinka jeszcze nie było na facebooku juz 1.200 osób deklaruje, że lubi serial. zapowiada się super!

  16.04.2011 07:46
 • dawgrzesko@...

  w moim oczekiwaniu na premierę serialu w końcu doszedłem do momentu w którym od premiery dzielą mnie godziny... pomimo tego, że pierwszego odcinka jeszcze nie było na facebooku juz 1.200 osób deklaruje, że lubi serial. zapowiada się super!

  16.04.2011 07:45
 • radek (gość)

  Dzisiaj już jest przeszło 900 osób, a do premiery jeszcze trzy dni. Budżet patrząc na Prolog, chyba faktycznie niezły. No i taka obsada także musiała sporo kosztować. Ale to powinno bardzo pozytywnie wpłynąć na serial.

  15.04.2011 10:06
 • dawgrzesko@...

  z tego co widzę aktualnie serial lubi już 757 użytkowników, prolog był zachwycający więc w sumie nie ma się czemu dziwić. Inna sprawa jest taka, że serial z tak wysokim budżetem nie powstaje zbyt często... filmowe bronie są niesamowite coś więcej na temat filmowego świata można poczytać na oficjalnej stronie telewizji HBO http://graotron.hbo.pl/ polecam w oczekiwaniu na premierowy odcinek

  11.04.2011 17:12
 • radek (gość)

  A wszedłeś na fejsbuka i zalajkowałeś? Na fejsie już 735 osób lajkowało. A przecież jeszcze nie było premiery. Niezły rezultat.

  11.04.2011 09:04
 • dawgrzesko@...

  no właśnie, ciekawe gdzie można znaleźć rzetelną informację o budżecie serialu? Przeglądałem ostatnio stronę HBO dotyczącą Gry o tron i wśród wielu ciekawostek dotyczących bohaterów, rodów ta informacja musiała mi gdzieś umknąć. w każdym razie warto zajrzeć http://graotron.hbo.pl/

  09.04.2011 16:21
 • radek (gość)

  Zwróciłem uwagę na rekwizyty i scenografie. Są nieźle dopracowane, co oznacza, że niewątpliwie przeznaczono na nie spore środki. Widać, że twórcy się przyłożyli do powstania serialu o dosyć wysokim budżecie.

  08.04.2011 09:18
 • radek (gość)

  Zwróciłem uwagę na rekwizyty i scenografie. Są nieźle dopracowane, co oznacza, że niewątpliwie przeznaczono na nie spore środki. Widać, że twórcy się przyłożyli do powstania serialu o dosyć wysokim budżecie.

  08.04.2011 09:11
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 7.9 Głosów: 11

  Nagrody

  • Emmy 2011

   • Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym (za odcinek "Baelor")Peter Dinklage
   • Najlepsza "czołówka" programu telewizyjnego
  • Nagroda Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych 2011

   • Najlepszy zespół kaskaderski w serialu telewizyjnym
  • Satelita 2011

   • Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnymPeter Dinklage
  • Złoty Glob 2011

   • Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnymPeter Dinklage
  • Emmy 2012

   • Najlepsza charakteryzacja w serialu kręconym jedną kamerą
   • Najlepsza scenografia w serialu kręconym jedną kamerą
   • Najlepsze efekty specjalne
   • Najlepsze kostiumy w serialu
   • Najlepszy dźwięk w godzinnym serialu komediowym bądź dramatycznym
   • Najlepszy montaż dźwięku w serialu
  • Emmy 2013

   • Najlepsza charakteryzacja w serialu kręconym jedną kamerą
   • Najlepsze efekty specjalne
  • Nagroda Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych 2013

   • Najlepszy zespół kaskaderski w serialu telewizyjnym
  • Emmy 2014

   • Najlepsza charakteryzacja w serialu, miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym
   • Najlepsza scenografia w serialu współczesnym lub fantasy kręconym przy użyciu jednej kamery
   • Najlepsze efekty specjalne i wizualne
   • Najlepsze kostiumy w serialu
  • Nagroda Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych 2014

   • Najlepszy zespół kaskaderski w serialu telewizyjnym
  • Satelita 2014

   • Najlepszy serial lub mini serial
  • Nagroda Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych 2015

   • Najlepszy zespół kaskaderski w serialu komediowym lub dramatycznym
  • Saturn 2015

   • Najlepszy serial o skróconym sezonie
   • Najlepsza kreacja młodego aktora lub aktorki w serialu telewizyjnym

  Ciekawostki

  • Kristian Nairn, grający Hodora, postać która wypowiada tylko swoje imię, umie powiedzieć "Hodor" na około 70 różnych sposobów.

   Źródło: Vulture
  • Pierwsze cztery odcinki sezonu piątego, wyciekły do sieci przed ich telewizyjną premierą!

   Źródło: Polska The Times
  • "Gra o tron" jest najbardziej "piraconym" serialem na świecie. Według statystyk nielegalnie ściąga ją w sieci więcej ludzi, niż jakikolwiek inny program telewizyjny.

   Źródło: TorrentFreak
  • Peter Vaughan, grający maestera Aemona Targaryena, w rzeczywistości jest częściowo niewidomy, jak jego serialowa postać.

   Źródło: The Telegraph
  • W serialu w epizodycznych rolach pojawiło się kilku muzyków. Gary Lightbody, wokalista Snow Patrol śpiewa "Niedźwiedź i dziewica cud" jako członek bandy, która schwytała Jaime'a Lannistera i Brienne z Thartu, perkusista Coldplay, Will Champion jest członkiem zespołu grającego na Krwawych Godach, natomiast wszyscy członkowie islandzkiej grupy Sigur Rós grają na weselu króla Joffrey'a i Margaery, za co zostają nagrodzeni przez niego monetami.

   Źródło: The Telegraph

  Cytaty

  • Nic nie wiesz, Jonie Snow

   – Ygritte
  • Chaos to nie otchłań. To drabina

   – Petyr Baelish
  • Smok nie jest niewolnikiem

   – Daenerys Targaryen
  • W grze o tron wygrywa się albo ginie

   – Cersei Lannister
  • Czegóż się nie robi z miłości

   – Jaime Lannister
  • Ten, kto wydaje wyrok, powinien sam go wykonać

   – Eddard Stark

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×