Gwiezdne obrazy Hubble'a

Hubble's Canvas, USA 2008

Przy pomocy Teleskopu Kosmicznego Hubble'a wyruszamy poza granice planety Ziemi w najodleglejsze zakątki kosmosu i dzięki najnowszym osiągnięciom nauki odkrywamy jego misterną konstrukcję.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Gwiezdne obrazy Hubble'a w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Mgławice planet Hubble'a to jedne z najbardziej kolorowych, delikatnych i najpiękniejszych obiektów we wszechświecie. Każdy z tych kosmicznych motyli składa się z obłoków gazu wyrzucanych i podświetlanych przez gasnącą gwiazdę. Przybierają one różnorodne kształty, co pomaga astronomom w ustaleniu procesów zachodzących w ostatnich etapach życia gwiazd. Mgławice zasiewają także galaktykę pyłem gwiezdnym i cząsteczkami, które w końcu przeistoczą się w nową generację gwiazd.

Z orbity okołoziemskiej, miejsca na które został wyniesiony w 1999 roku, Teleskop Kosmiczny Hubble'a jest w stanie obserwować bliższe i dalsze obiekty w kosmosie z niezachwianą dokładnością. Niesamowite obrazy rejestrowane za pośrednictwem teleskopu zarówno łączą jak i dzielą obszary sztuki i nauki - są nie tylko przekazem danych ale kreują bezpośredni związek między ludzkim duchem i potężnymi siłami natury. Serial, przy pomocy Teleskopu Kosmicznego Hubble'a, zabiera widzów poza granice planety Ziemi w najodleglejsze zakątki kosmosu i dzięki najnowszym osiągnięciom nauki odkrywa jego misterną konstrukcję. Narrację serialu prowadzi znany kanadyjski dziennikarz naukowy Ivan Semeniuk; serial przypomni niesamowite historie jednych z najbardziej doniosłych dokonań naukowych ludzkości i rozpali wyobraźnię wszystkich fanów astronomii na świecie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×