Herbaciana droga do niebios

Tea Road to the Skies, Chiny/ Francja 2007

Trzyczęściowy serial podążający śladami herbacianych karawan, które przez wiele wieków transportowały swój cenny ładunek przez Azję w głąb kontynentu i następnie do Europy.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Herbaciana droga do niebios w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W królestwie zielonego złota. Podróż do kraju herbaty rozpoczyna się od sześciu legendarnych gór herbacianych w subtropikalnym lesie południowo-zachodnich Chin. Tutaj każdy z producentów herbaty ma swój własny, przekazywany z pokolenia na pokolenie sekret dotyczący produkcji tej używki.

Przebiega przez 'dach świata' wijąc się przez 4000 morderczych kilometrów, 20 górskich łańcuchów i dwa pustynne płaskowyże. Rozpina się ponad dwiema wielkimi rzekami i przecina terytoria zamieszkałe przez 25 różnych grup etnicznych. Starożytny Herbaciany Szlak otworzył południowozachodnie Chiny na Tybet po czym na niedaleki Nepal, Indie, Persję, Mongolię, Rosję i wreszcie na Europę. Drogę tę przemierzył Marco Polo w 1487 roku, ale przed nim przez wiele wieków przetaczały się tędy niezliczone ilości karawan odciskając swój ślad na tym kamiennym szlaku. Trzyczęściowy serial podąża śladami tych karawan, które transportowały przez Azję ładunki herbaty, aby ją następnie można było dostarczać do różnych miejsc na świecie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×