Herosi, kult i kuchnia

Heroes, Cult and Kitchen, Austria 2009

Kulinarna wyprawa przez region śródziemnomorski od starożytności po dzień dzisiejszy, śledząca powiązania między czynami dokonywanymi przez narodowych bohaterów tamtych terenów i daniami tych narodów.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Herosi, kult i kuchnia w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Zawsze potrawy i sposób ich przygotowywania były ściśle związane z historycznymi faktami, mitami i wydarzeniami. Serial zabiera na kulinarną wyprawę po regionie śródziemnomorskim od starożytności po dzień dzisiejszy, śledząc powiązania między czynami dokonywanymi przez narodowych bohaterów tamtych terenów i daniami narodów.

Od niepamiętnych czasów potrawy i sposób ich przygotowywania były ściśle związane z historycznymi faktami, mitami i wydarzeniami. Serial zabiera widzów na kulinarną wyprawę po regionie śródziemnomorskim od starożytności po dzień dzisiejszy i śledzi wyczyny i postępki miejscowych wojowników i bohaterów oraz niezwykłych cudów, które złożyły się na mozaikę dań, pogłosek i historii. Od egipskich faraonów po Fenicjan i Rzymian, krzyżowców i wenecjan. Od Hiszpanów po Turków i od pojedyńczych poszukiwaczy przygód w starożytności po współczesne siatki złodziei sztuki. Niezliczone i rozmaite pejzaże oraz autentyczne portrety ich mieszkańców, ich kuchni i ich sposobu myślenia - wszystko to przywołuje do życia bogatą historię regionu śródziemnomorskiego w zapierających dech w piersiach obrazach.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×