Historia chrześcijaństwa

A History of Christianity, Wielka Brytania 2009

Według znawców wiara chrześcijańska stopniowo traci wyznawców. Uczeni zastanawiają się, czy jest to spowodowane rozwojem nauki i techniki.

  • Gatunek: Serial dokumentalny
  • Reżyseria: Gillian Bancroft

Historia chrześcijaństwa w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Gillian Bancroft Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Serial bada korzenie chrześcijaństwa, aby dociec, dlaczego ta religia rozprzestrzeniła się na teren Azji, Europy, Afryki oraz obu Ameryk. Wszystkie odłamy chrześcijaństwa mają wspólne podstawy. Autorzy programu tłumaczą, co łączy i dzieli poszczególne odłamy. Przypominają, że chrześcijaństwo bywało wykorzystywane jako usprawiedliwienie dla czynów destrukcyjnych i szalonych; było także źródłem wielkich osiągnięć ludzkości. Religia przetrwała prześladowania, rozłamy i wojny religijne. Dzisiaj musi poradzić sobie z falą krytyki.

Jak to się stało, że niewielka żydowska sekta przekształciła się w największą religię świata? Serial bada mało znane korzenie chrześcijaństwa i powody dla których ta religia rozprzestrzeniła się na teren Azji, Europy, Afryki oraz obu Ameryk. Wszystkie odłamy chrześcijaństwa dzielą wspólne podstawy, ale jakie one są? Co łączy i co dzieli te odłamy i jak to jest być katolikiem, prawosławnym, protestantem czy zielonoświątkowcem? W imię chrześcijaństwa dopuszczono się czynów destrukcyjnych i szalonych ale także było ono źródłem wielkich osiągnięć ludzkości, wyzwalającym w ludziach ich twórcze zasoby. Religia ta przetrwała prześladowania, rozłamy, religijne wojny i fale nienawiści. W dzisiejszej Europie chrześcijaństwo wydaje się pozostawać pod naciskiem niechęci świeckiego społeczeństwa. Czy jest to ostatni rozdział historii chrześcijaństwa?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 10.0 Głosów: 1

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×