Historia nauki

Story of Science, Wielka Brytania 2010

Na początku każdego odcinka Michael Mosley zadaje pytanie, na które będzie poszukiwał odpowiedzi. Następnie śledzi losy losy ludzi, którzy w przeszłości zajmowali się wyjaśnieniem tego zagadnienia.

  • Gatunek: Serial dokumentalny
  • Prowadzący: Michael Mosley

Historia nauki w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

  • Michael Mosley

Opis programu

ZwińRozwiń

Na początku każdego odcinka Michael Mosley zadaje pytanie, na które będzie poszukiwał odpowiedzi. Następnie śledzi losy losy ludzi, którzy w przeszłości zajmowali się wyjaśnieniem tego zagadnienia. Widzowie dowiedzą się, jakich eksperymentów dokonywali naukowcy w poszukiwaniu rozwiązania wybranej zagadki naukowej i jak rezultaty ich badań zmieniły świat. Program wyjaśnia m.in. w jaki sposób naukowcy rozwikłali tajemnicę pochodzenia człowieka i budowy wszechświata.

W każdej sekundzie życia pozostajemy pod wpływem nauki. Poszczególne odcinki serialu rozpoczynają się od prostego pytania, które często sami sobie zadajemy, po czym sięgają w głąb historii i odkrywają losy ludzi, którzy zajmowali się wyjaśnieniem tej tajemnicy, przypominają eksperymenty, których dokonali w poszukiwaniu odpowiedzi i opowiadają o tym, jak rezultaty ich poczynań zmieniły nasz świat. Dowiemy się jak nauka odkryła z czego powstaliśmy, skąd pochodzimy i jak wygląda świat poza naszą planetą. Poznamy naukowe drogi odkrywania tajemnic przyrody i dowiemy się jak zainspirowały one i umożliwiły obalanie rządów królów i imperatorów oraz w jaki sposób zapoczątkowały pozyskiwanie energii z ziemskich zasobów. Serial opowiada o tym, jak historia stwarzała naukę, a nauka historię i w jaki sposób owoce tych wzajemnych inspiracji ukształtowały nowoczesny świat.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×