Historia wynalezienia lekarstw

Pain, Pus and Poison, Wielka Brytania 2012

Dr Michael Mosley śledzi historię odkrycia morfiny na początku XIX wieku, co dało początek serii przełomowych odkryć naukowych na przestrzeni 200 lat.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Historia wynalezienia lekarstw w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Brytyjski dziennikarz i lekarz medycyny opowiada o niesamowitych historiach odkrycia jednych z najszerzej stosowanych i najcenniejszych na świecie lekarstw przybliżając postacie odkrywców. Ich dzieje to historia objawień i geniuszu, historia która odegrała decydującą rolę w transformacji i uratowaniu życia milionów ludzi na całej planecie. Statystycznie, nasze życie trwa teraz znacznie dłużej, a kondycja naszego zdrowia jest znacznie lepsza niż kiedykolwiek wcześniej w historii.

Brytyjski dziennikarz i lekarz medycyny opowiada o niesamowitych historiach odkrycia jednych z najszerzej stosowanych i najcenniejszych na świecie lekarstw i kto był ich autorem. Program opowie o tym, jak próby wyleczenia naszych przypadłości, od tych najbardziej pospolitych po te poważnie zagrażające życiu, doprowadziły ludzi do gruntownego zrozumienia chemii i jak doszło do odkrycia i zastosowania szeroko na całym świecie zażywanych substancji lekarstw. Ich dzieje to historia objawień i geniuszu, historia która odegrała decydującą rolę w transformacji, i uratowaniu, życia milionów ludzi na całej planecie. Statystycznie, nasze życie trwa teraz znacznie dłużej, a kondycja naszego zdrowia jest znacznie lepsza niż kiedykolwiek wcześniej w historii.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×