Huragan Sandy

Super Storm Sandy, 0

55 ofiar śmiertelnych, miliony osób pozbawionych dopływu prądu, zalane drogi i budynki, zerwane trakcje - to bilans, który zostawił po sobie huragan Sandy.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Huragan Sandy w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Huragan Sandy uderzył we wschodnie wybrzeże USA. Towarzyszący mu porywisty wiatr, przekraczający w porywach 120 km na godzinę, wyrządził potężne szkody. Intensywne opady i fale oceanu wdzierające się w głąb lądu dokonały wielkiego spustoszenia. Huragan doprowadził do zalania tysięcy kilometrów dróg i ulic, woda wdarła się do setek tysięcy domów, na lotniska i do tuneli metra. Pogram przedstawia racje świadków i filmy wideo odsłaniające siłę niszczycielskiego huraganu.

"Huragan Sandy: chaos w wielkim mieście" to specjalny, godzinny dokument, którego globalna premiera będzie miała miejsce w 171 krajach, już w tym miesiącu. Znajdziemy się w samym środku oka cyklonu, by zobaczyć jak wiejący z prędkością 145 kilometrów na godzinę wiatr stopniowo poszerzał swoją niszczycielską siłę, niosąc ze sobą ulewy i śmiertelne burze sztormowe, zmuszając tysiące ludzi do opuszczenia swoich domostw, a miliony pozbawiając prądu. Najbardziej ucierpiały społeczności stanów New Jersey i Nowego Jorku, gdzie skutki Sandy nadal uniemożliwiają powrót do normalności. Po raz pierwszy przyjrzymy się dokładnie jak huragan, nazwany przez niektóre media "Frankensztormem", stopniowo rozwijał się i rozrastał, pochłaniając 200 ofiar śmiertelnych, od Karaibów po Wschodnie Wybrzeże. Zastanowimy się także głębiej nad nieprzewidywalną wściekłością naturalnych kataklizmów XXI wieku.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×