Jerozolima: Narodziny świętego miasta

Jerusalem: The Making of a Holy City, Wielka Brytania 2011

Simon Sebag Montefiore prezentuje historię Jerozolimy - miasta ważnego dla wyznawców trzech wielkich religii. Jerozolima jest jednym z najstarszych miast na świecie.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Jerozolima: Narodziny świętego miasta w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Simon Sebag Montefiore prezentuje historię Jerozolimy - miasta ważnego dla wyznawców trzech wielkich religii. Jerozolima jest jednym z najstarszych miast na świecie. Dla żydów szczególne znaczenie ma znajdująca się tutaj Ściana Zachodnia - ostatni fragment świątyni. Chrześcijanie odwiedzają Bazylikę Grobu Świętego, uważaną za miejsce zmartwychwstania Chrystusa. Dla muzułmanów znajdujący się w Jerozolimie meczet Al-Aksa jest jednym z najważniejszych miejsce religijnego kultu.

Historyk Simon Sebag Montefiore prezentuje trzyczęściową serię objaśniającą przeszłość świętego dla wielu i niezrównanego pod względem urody miasta Jerozolimy. Jerozolima jest jednym z najstarszych miast na świecie. Dla wyznawców judaizmu ważna jest ulokowana tutaj Ściana Zachodnia ostatni fragment drugiej świątyni żydowskiej. Dla chrześcijan ważnym sakralnym obiektem tutaj jest Bazylika Grobu Świętego, jest to także miejsce zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dla muzułmanów, znajdujący się w Jerozolimie meczet Al-Aksa to trzecie pod względem wagi miejsce religijnego kultu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×