Kalifornia w butelce

Polska 2010

W słonecznej Kalifornii Tomasz Prange-Barczyński snuje opowieść o winie i ludziach, którzy je produkują, o uprawach winogron i winiarskiej kulturze regionu.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Kalifornia w butelce w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

W słonecznej Kalifornii Tomasz Prange-Barczyński snuje opowieść o winie i ludziach, którzy je produkują. Widzowie poznają historię kalifornijskiego winiarstwa, od pierwszych osadników, przez czasy filoksery, prohibicji, odnowy winiarstwa w latach 60., degustację paryską w 1976 r., po czasy współczesne. Gospodarz opowie o gatunkach win, uprawach winogron i winiarskiej kulturze regionu. Wino w Kalifornii stanowi nierozerwalny duet z lokalnym jedzeniem, chwalonym przez smakoszy i krytyków kulinarnych.

Tomasz Prange-Barczyński w słonecznej Kalifornii na tropie najlepszych win, z wizytą w wyjątkowych winnicach, snuje opowieść o winie i ludziach, którzy je produkują. W czteroodcinkowej serii widzowie poznają krótką historię kalifornijskiego winiarstwa od pierwszych osadników-winiarzy, przez czasy filoksery, prohibicji, odnowy winiarstwa w latach 1960., degustację paryską z 1976 r., aż po czasy współczesne. Gospodarz opowie o różnorodności Kalifornii, o gatunkach win, które tam powstają, o uprawach winogron i całej winiarskiej kulturze regionu. Wino w Kalifornii stanowi nierozerwalny duet z lokalnym jedzeniem, chwalonym przez smakoszy i krytyków kulinarnych. Rozwój winiarstwa zmienił oblicze stanu, a po części też całego kraju. Kalifornia, zaraz po Disneylandzie, Nowym Jorku i Wielkim Kanionie jest największą atrakcją turystyczną Stanów Zjednoczonych. Prange-Barczyński odwiedzi centra degustacyjne dla turystów i spotka się z wytwórcami trunku. Na jego trasie są m.in. winnica Francisa Forda Coppoli czy winnica rodziny Seghesio. Tomasz Prange-Barczyński, znany z anteny Kuchni.tv prowadzący programu "Wino - instrukcja obsługi", redaktor naczelny "Magazynu WINO", winiarski felietonista Radia PIN 102 FM, Playboya, Newsweeka, autor bloga "Wiadomość w butelce" w internetowym wydaniu Wprost.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×