- lista odcinków

Kanada 2018

Sezon 17

 • Airbus A-300 podchodzi do lądowania na Sumatrze. Widoczność ogranicza dym z pożaru lasu. Samolot spada tuż przed pasem. Ginie 234 pasażerów.

 • Kulisy śledztwa dotyczącego wypadku samolotu tajlandzkich linii. Maszyna zmierzała w stronę Katmandu. Rozbiła się o skałę w Himalajach daleko od trasy, którą miała lecieć. Eksperci spróbują odpowiedzieć na pytanie, jak znalazła się w tym miejscu.

 • Boeing 737 startuje z małego lotniska w Buenos Aires. Po chwili spada na zatłoczoną autostradę. Przyczyną katastrofy okazuje się ludzki błąd.

 • Samolot spada 20 minut po wylocie z egipskiego kurortu Szarm el-Szejk. Miejsce katastrofy bada międzynarodowy zespół.

 • Kamera samochodowa nagrywa katastrofę lotniczą w Tajpej. Samolot TransAsia zahacza o estakadę i spada do rzeki. Wypadek rodzi mnóstwo pytań.

 • Samolot USAir rozbija się podczas lądowania w ulewnym deszczu. Eksperci odkrywają, że zawiniły nie tylko trudne warunki pogodowe.

 • Airbus A-300 podchodzi do lądowania na Sumatrze. Widoczność ogranicza dym z pożaru lasu. Samolot spada tuż przed pasem. Ginie 234 pasażerów.

 • Eksplozja rozerwała na kawałki samolot linii Trans World Airlines, lot 800, kilkanaście minut po starcie. Śledztwo było jednym z najtrudniejszych w historii awiacji.

 • Boeing 767 rozbija się na zboczu góry. Rusza śledztwo, które ma wskazać przyczynę wypadku. Kontrolerzy ruchu zeznają, że komunikacja z załogą przebiegała prawidłowo.

 • Samolot pasażerski do Detroit spada na ziemię tuż przed lądowaniem. Podczas dochodzenia śledczy dokonują szokującego odkrycia.

 • W tym wydaniu śledczy analizują przebieg katastrofy samolotu Northwest Airlink. Odkrywają, że przyczyną tragedii był brak komunikacji pomiędzy członkami załogi.

 • Lot Continental Airlines 1713 do Boise w stanie Idaho jest opóźniony, a samolot wciąż stoi na płycie lotniska w Denver. Podczas szalejącej śnieżycy kontrolerzy mają kłopot z odprawianiem samolotów na czas. Gdy załoga w końcu dostaje zezwolenie na start, DC-9 na chwilę wzbija się w powietrze, a potem mocno przechyla i spada na ziemię. Śledczy nie znajdują żadnych śladów awarii mechanicznej, jednak ich odkrycia prowadzą do nieodwracalnych zmian w lotnictwie cywilnym.

 • Kilka chwil przed przyziemieniem lot China Airlines 140 spada na pas startowy japońskiego lotniska Nagoya. Następnego ranka śledczy skrupulatnie przeszukują porozrzucane po nawierzchni zwęglone szczątki. Niestety to, co odkrywają, nie pozwala sformułować wiarygodnej hipotezy. Początkowo wydaje się, że zawiniła wyłącznie załoga, jednak po wyczerpującym dwuletnim dochodzeniu okazuje się, że przyczyna katastrofy jest znacznie bardziej zawiła.

 • Lot Alitalia 404 rozbija się na zalesionym zboczu wzgórza podczas podejścia końcowego do lotniska w Zurychu, giną wszyscy obecni na pokładzie. Sprawdzając zapis radarowy toru lotu DC-9, szwajcarscy śledczy zauważają, że maszyna leciała zbyt nisko. Jednak wynik analizy kolejnych dowodów rzeczowych stanowi prawdziwa zagadkę.

 • Maszyna lecąca z Singapuru do Perth nagle zaczyna spadać w kierunku Oceanu Indyjskiego. Na szczęście kapitanowi udaje się bezpiecznie wylądować.

 • W odcinku analiza katastrofy należącego do ONZ-etu DC-6, na którego pokładzie znajdował się wykonujący tajną misję w Afryce Sekretarz Generalny. Samolot rozbił się kilkanaście kilometrów od pasu startowego.

 • Kulisy tragedii z 9 maja 2012 roku. Suchoj Superjet 100 odbywał lot pokazowy w Indonezji. Maszyna rozbiła się o wulkan Salak. Zginęło 45 osób. Wyzwaniem dla śledczych było dotarcie do wraku. Ekipa dochodzeniowa musiała ustalić, dlaczego nowy odrzutowiec z doświadczoną załogą i nowoczesnym systemem nawigacyjnym zderzył się z naturalną przeszkodą. Końcowy raport stanowił duże zaskoczenie.

 • Kulisy tragicznego wypadku lotu Malaysia Airlines 17, do którego doszło w lipcu 2014 roku w obwodzie donieckim na Ukrainie. Samolot miał wylądować w Kuala Lumpur, ale rozbił się w strefie działań wojennych. Dowody wskazują, że maszyna została zestrzelona przez wyprodukowany w Rosji pocisk Buk. Śledczym pracę utrudniają naciski polityczne.

 • Zmierzający do Salt Lake City samolot Delta Airlines rozbija się tuż po starcie z lotniska Dallas-Fort Worth i staje w płomieniach. Ze 108 obecnych na pokładzie osób 94 udaje się wydostać z płonącej maszyny, ale 14 ginie od ognia i dymu. Od razu wiadomo, że przyczyną nie była ani zbyt mała długość pasa lub jego uszkodzenie, ani złe warunki pogodowe. Z tego względu śledczy szukają śladów awarii mechanicznej lub błędnej konfiguracji maszyny do lotu.

 • Samolot linii TransAsia, który krąży nad Cieśniną Tajwańską, aby przeczekać przechodzący nieopodal cyklon, rozbija się na wyspie Penghu. Jako przyczynę katastrofy media podają złe warunki pogodowe, jednak ekipa dochodzeniowa, analizując zebrane dowody, idzie innym tropem. Po sześciu miesiącach śledztwa dochodzi do wypadku kolejnej maszyny tego samego przewoźnika. Wówczas śledczy odkrywają wadliwe rozwiązanie systemowe, mające zgubne skutki.

Nowsze

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×