Kolej junnańsko-wietnamska

Die Yunnan-Bahn, Niemcy 2008

Z wietnamskiego Hajfong do miasta Kunming w chińskiej prowincji Syczuan jest 855 km. Taką drogę pokonuje kolej junnańsko-wietnamska - gigantycznej długości linia pamiętająca jeszcze czasy kolonialne.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Kolej junnańsko-wietnamska w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Z wietnamskiego Hajfong do miasta Kunming w chińskiej prowincji Syczuan jest 855 km. Taką drogę pokonuje kolej junnańsko-wietnamska - gigantycznej długości linia pamiętająca jeszcze czasy kolonialne. Jej budowa w początkach XX wieku była przedsięwzięciem porównywalnym do powstawania Kanału Sueskiego i pochłonęła życie tysięcy robotników. Na ciągnącej się setkami kilometrów trasie pociągi pokonują łącznie 173 mosty i 158 tuneli. Dokument to dziennik z podróży słynną koleją.

855 kilometrów z wietnamskiego Hajfong do miasta Kunming w chińskiej prowincji Syczuan. Taką drogę pokonuje kolej junnańsko-wietnamska, gigantycznej długości linia pamiętająca jeszcze czasy kolonialne. Jej budowa w początkach XX wieku była przedsięwzięciem porównywalnym do powstawania Kanału Sueskiego i pochłonęła życie tysięcy robotników. Dziś na ciągnącej się setkami kilometrów trasie pociągi pokonują łącznie 173 mosty i 158 tuneli. Dokument "Kolej junnańsko-wietnamska" to swoisty filmowy dziennik z podróży słynną koleją. Wyprawa w czasie i przestrzeni do miejsc, których nigdy wcześniej nie miała okazji pokazać żadna ekipa dokumentalistów. Zapierające dech w piersiach krajobrazy widziane z okna, nietuzinkowi współpasażerowie i niekończące się tory... W to zaś wpleciono nagrania archiwalne, m.in. najstarszy film zrealizowany w Chinach przy użyciu kamery braci Lumiere.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×