Konfucjanizm

Confucianism, Korea 2007

Filozoficzno-religijny system zwany konfucjanizmem narodził się w Chinach przed ponad 2 500 lat temu i wyznawany jest do dzisiaj.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Konfucjanizm w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Filozoficzno-religijny system zwany konfucjanizmem narodził się w Chinach przed ponad 2 500 lat temu i wyznawany jest do dzisiaj. Na przestrzeni wieków rozwinął się i przyjął w wielu krajach Dalekiego Wschodu i wciąż wyznawany jest w Chinach, Korei, Wietnamie i Japonii. Przez lata jego zasady przenikały się wzajemnie z kulturą i tradycją wielu państw dalekowschodnich, poddając się różnym wpływom i modyfikacjom. Najważniejszym założeniem konfucjanizmu jest przekonanie, iż wszystko musi się dziać zgodnie z niebiańskim ładem.

Filozoficzno-religijny system zwany konfucjanizmem narodził się w Chinach przed ponad 2 500 lat temu i wyznawany jest do dzisiaj. Na przestrzeni wieków rozwinął się i przyjął w wielu krajach Dalekiego Wschodu i wciąż wyznawany jest w Chinach, Korei, Wietnamie i Japonii. Przez lata jego zasady przenikały się wzajemnie z kulturą i tradycją wielu państw dalekowschodnich, poddając się różnym wpływom i modyfikacjom. Najważniejszym założeniem konfucjanizmu jest przekonanie, iż wszystko musi się dziać zgodnie z niebiańskim ładem. Można doprowadzić do pokoju na świecie i utworzyć idealne społeczeństwo, jeśli przestrzega się określonej hierarchii społecznej, hołduje tradycjom oraz dba o porządek. Twórcy serii sięgają do korzeni tej filozofii, ukazując jednocześnie, jak funkcjonuje ona współcześnie w poszczególnych krajach, w dobie rozwoju gospodarki państw Dalekiego Wschodu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×