- Odcinek 13

Polska 2023

Multimedia

Streszczenie odcinka

Zima/wiosna 1403. Na Wawelu szczury i sypiące się ściany. Królowa Anna (Milena Staszuk) planuje więc remont, który będzie sporo kosztować. W czasie porządków zostaje odnaleziony pergamin napisany ręką Jadwigi Andegaweńskiej. "Wszystko do mnie należy, a jednak nic tu nie jest moje". Czy młody rycerz Gwido (Marcin Lewandowski), który przyjechał do Krakowa zrozumiał, jaki naprawdę jest Zakon, czy jest szpiegiem? Krzyżacy i Świdrygiełło (Michał Chruściel) palą litewskie miasta, a Jagiełło (Sebastian Skoczeń) wysyła do Rzymu poselstwo, które ujawni okrucieństwo Zakonu. Na trakcie do Rzymu zbójcy opłaceni przez Malbork trafiają na wawelskiesiły specjalne, czyli kompanię Zyndrama (Maciej Raniszewski).

 • Czas trwania: 25 minut
 • Gatunek: Serial obyczajowy

Korona królów. Jagiellonowie w telewizji

ZwińRozwiń

Komentarze

Skomentuj
 • Aga (gość)

  Polityka i rządzenie państwem to nudne zajęcie, trudno się dziwić,że dla podniesienia oglądalności wprowadza się sceny łóżkowe! Oczywiście zgadzam się ,że autorzy serialu deczko przesadzają i faktycznie Anna Cylejska jest przedstawiona jak ktoś zbytnio pobudzony.Historia powiada,że Jagiełło nie chciał się żenić z Anną, była niezbyt urodziwa i rozważał nawet jej oddalenie ale polityka zmusza go do ożenku.Czy Jagiełło mógł się przekonać do Anny ? Nie wiem, wiele przekazów z tamtego czasu jest sprzecznych. Zgadzam się, że do podkręcenia oglądalności wprowadza się dziwne zachowanie Anny, ale sam Jagiełło to mądry i rozważny król!

  31.01.2023 15:41
 • Aleks (gość)

  Niektóre sceny łóżkowe fatalnie przejaskrawione, zupelnie nie pasujące do tamtych czasów,jakiś erotoman to wymyslał? ..i ta Anna Cylejska-była młodą,wesołą hrabianką ale tu ciągle jakaś narwana,pobudzona jakby po szaleju albo dopalaczu? Kiepsko gra ta aktorka

  30.01.2023 20:50

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×