Recenzja serialu

"Kości" - serial dla osób o mocnych nerwach

2015-06-30 11:30

ocenia serial na: 8/10

Naoglądałam się ostatnio seriali kryminalnych i nawet zaczęły mi się mylić. Ale nie ten! „Kości” wyróżniają się nie tylko dowcipem i wartkością opowieści, ale i charyzmą głównej bohaterki. Dr Temperance Brennan (Emily Deschanel) zwana Bones, czyli właśnie Kości, jest genialną antropolog, która w oryginalny sposób pomaga FBI rozwiązywać zagadki kryminalne: identyfikuje zwłoki, gdy ciało jest w stanie daleko posuniętego rozkładu. Zadziwiające, ile potrafi wyczytać z resztek mięśni i szkieletu – nie tylko płeć i wiek, ale i uprawiane sporty, ciążę, choroby, zażywane leki, sposób, miejsce i narzędzie zabójstwa. Choć Dr Kości zna każdą chrząstkę i przyczep mięśniowy szkieletu, każdego robaczka bytującego w zwłokach, jednocześnie ma niemal zerowe pojęcie o kontaktach międzyludzkich oraz o świecie współczesnym, wobec czego w życiu pozanaukowym bez przerwy popełnia gafy. Nie potrafi mówić o uczuciach i nie do końca je rozumie, czego źródło tkwi prawdopodobnie w jej tajemniczej przeszłości, o której raz po raz ktoś napomyka.

Dr Kości współpracuje z agentem FBI, który w odróżnieniu od niej sprawnie posługuje się empatią i emocjami, natomiast dużo mniej umiejętnie używa intelektu. Nazywa zezulcami wszystkich naukowców, ze szczególnym uwzględnieniem młodych antropologów. Ale przecież każdy z nas by się zezłościł, gdyby wybrał się z nimi do baru, a oni raczyliby go opowieściami o zwłokach, a między talerzami pokazywaliby sobie potworne zdjęcia dokumentujące ich pracę. Cóż, ich to zajęcie naprawdę fascynuje. Nas też, od pierwszego odcinka, zwłaszcza że serial oparto na faktach – zaczerpnięto je z książek kryminolog-antropolog Kathy Reichs będącej jednocześnie producentką serialu.

Uwaga! To film dla osób uodpornionych na widok rozkładających się ciał i zeskrobywanych z karoserii kawałków mięśni. Jeśli to ostatnie zdanie przeczytaliście z obrzydzeniem, to pomyślcie, co będzie, jak wam to pokażą!

Ocena społeczności: 7.2 Głosów: 32

Kości w telewizji

ZwińRozwiń

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×