Krew z krwi

Krew z krwi, Polska 2015

Pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o kobiecie, która wskutek splotu zdarzeń, wbrew sobie, rozpoczyna niebezpieczną grę z mafią.

 • Gatunek: Serial sensacyjny
 • Reżyseria: Jan Komasa

9

Ocena redakcji

Pierwsza polska produkcja serialowa Canal + wyreżyserowana przez Xawerego Żuławskiego odznacza się świetnym aktorstwem (fenomenalna Agata Kulesza), nieopatrzonymi twarzami aktorów, filmowym sposobem narracji oraz zaskakującym, nieoczywistym scenariuszem.

Krew z krwi w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Agata Kulesza jako Carmen Rota-Majewska
 • Izabela Kuna jako Sandra Kozłowska
 • Adam Woronowicz jako Paweł Lipski
 • Piotr Głowacki jako Speedy
 • Gabriela Muskała jako Pamela
 • Bartłomiej Topa jako Jan
 • Andrzej Andrzejewski jako Wiktor Rota
 • Łukasz Simlat jako Stefan Kozłowski

Więcej »

Twórcy

 • Małgorzata Fąfrowicz-Szamocka Scenariusz
 • Jan Komasa Reżyseria

Opis programu

Główna bohaterka, Carmen jest córką mafijnego bossa i żoną przemytnika papierosów. Mimo to wiedzie życie z dala od kryminalnego półświatka i wychowuje trójkę dzieci. Jednak, gdy mąż ginie w zamachu, by chronić siebie i dzieci, musi wcielić się w rolę twardej kobiety interesów i stanąć na czele rodzinnego biznesu. Walczy o przetrwanie w świecie pełnym brutalności i zbrodni. Nie wie, komu zaufać, bo widoczna wcześniej granica między dobrem a złem zaczyna się zacierać...

Reżyserii drugiego sezonu podjął się Jan Komasa, jeden z najbardziej wyrazistych i najczęściej nagradzanych twórców filmowych młodego pokolenia, znany m.in. z takich produkcji jak „Sala Samobójców” czy „Miasto 44”. Zdjęcia realizowane są w Trójmieście, Elblągu, a także w Warszawie i okolicach. Podobnie jak w pierwszym sezonie, rejestracja obrazu odbywa się w jakości 4K, dzięki czemu TVP2 będzie mogła zaoferować widzom serial o doskonałej jakości nie tylko artystycznej, ale i wizualnej... czytaj więcej

Recenzje

 • Trzmający w napięciu, mroczny, z fantastycznie odegranymi rolami. To serial, który zdecydowanie wybija się spośród wszystkich polskich produkcji.

  9/10

 • Pierwsza polska produkcja serialowa Canal + wyreżyserowana przez Xawerego Żuławskiego odznacza się świetnym aktorstwem (fenomenalna Agata Kulesza), nieopatrzonymi twarzami aktorów, filmowym sposobem narracji oraz zaskakującym, nieoczywistym scenariuszem.

  9/10

Komentarze

Skomentuj
 • esteta (gość)

  Kolejny gniot - gra aktorska na poziomie inscenizacji szkolnej, albo gorszym: Zanim zdążyłem przełączyć na inny kanał, już w czołówce usłyszałem "kokajna" (ciekawe co to takiego) ...

  09.06.2015 19:32
 • xyz (gość)

  Odcinek 10 (ostatni): Bronek odnajduje w opuszczonym domku na kempingu jedynie zakrwawiony nóż, co wywołuje wściekłość u Rosiaka. Carmen dzwoni do Rosiaka i żąda od niego okupu za Pamelę: 2 milionów złotych i uwolnienia Lipskiego. Pieniądze i zakładnika Bronek ma dostarczyć do jej domu przed godz. 14:00. Rosiak, nie mogąc rozstać się z gotówką, próbuje jeszcze negocjować, ale w końcu daje za wygraną. Kiedy wyjmuje pieniądze z sejfu, dzwoni do niego Wąsacz i informuje, że pętla wokół Rosiaka się zaciska. Nico zaczął sypać i za chwilę może przyjechać po niego policja. Carmen wraca do domu. Widząc, że ktoś wyłamał zamek, wyciąga broń i wchodzi ostrożnie do mieszkania. Tam zastaje Natalię, która nie ukrywa przerażenia widząc matkę z bronią wymierzoną prosto w siebie. Tymczasem pod dom Roty - Majewskiej podjeżdża Bronek z ochroniarzem. Przywozi pieniądze, ale nie Lipskiego, twierdząc, że księgowego przejęła policja. Carmen mu nie wierzy. Niespodziewanie napiętą sytuację rozładowuje Natalia, która mówi matce, że Bronek uratował jej życie, zawożąc ją do szpitala po próbie samobójczej. Kiedy ochroniarz przywozi do domu uwolnioną Pamelę, zdenerwowany Rosiak zaczyna palić mogące obciążyć go dokumenty. Szykując się do opuszczenia willi, dzwoni do Bronka, ten jednak nie odpowiada. Carmen dostaje telefon od matki; Andrzej umiera i prosi córkę o spotkanie. Rosiak zostaje aresztowany.

  31.05.2015 10:28
 • xyz (gość)

  Odcinek 9: Carmen spotyka się z Krejzolem, który wręcza jej dwa pistolety. Przed szkołą tenisa w wynajętym samochodzie Carmen i Sandra porywają Kacpra i Pamelę. Carmen dzwoni do Rosiaka i mówi, że uwolni Pamelę i Kacpra, kiedy on uwolni Lipskiego. Ustalają miejsce wymiany. Natalia zwraca się do terapeutki, żeby zadzwoniła do jej matki i poprosiła o spotkanie. Lekarka nie może dodzwonić się do Carmen. Natalia chce porozmawiać z przyjaciółką. Znajduje ją zakrwawioną pod prysznicem z podciętymi nadgarstkami, wzywa na pomoc personel kliniki. Rano Carmen zabiera tylko Kacpra, a zostawia Pamelę z Sandrą. Podejrzewa że Rosiak może coś kombinować. Następuje wymiana. Lipski informuje ją, że niestety, ale nie może jej zorganizować kasy dla Holendra, bo poukrywał pieniądze na różnych kontach i zajmie to kilka dni, zanim zgromadzi gotówkę. Carmen jest załamana, bo następnego dnia musi spłacić dług Holendrowi. Jadą do ośrodka uwolnić Pamelę. Nagle drogę zajeżdża im Bronek; Lipski miał w kieszeni GPS, który pomógł Bronkowi w odnalezieniu Carmen. Bronek grozi: ma przywieźć Pamelę, inaczej Lipski zginie. Bronek wraz z Lipskim odjeżdżają. Rosiak dowiaduje się, gdzie jest Pamela. Wysyła Bronka i ludzi, aby ją uwolnić. W domku kampingowym Carmen zastaje zapłakaną i zakrwawioną Sandrę. Dziewczyny zacierają ślady i pośpiesznie odjeżdżają. Z drugiej strony nadjeżdża już Bronek ze swoimi ludźmi.

  21.05.2015 10:19
 • xyz (gość)

  Odcinek 8: Carmen widzi w dokumentach adwokata, że Luther przyznał się do zabójstwa mężczyzny na przystani i został zatrzymany. Sąd oddala wniosek, a prokurator jest wściekła. Carmen zostaje uwolniona. Carmen prosi Jana o opiekę nad dziećmi, a sama natychmiast jedzie do szpitala do Natalii. Natalia odmawia widzenia z matką. Carmen jest zdruzgotana. Kiedy wraca do samochodu, zostaje porwana i przewieziona do sklepu Olgi. Tam czeka na nią Holender, który domaga się spłaty długu za narkotyki zamówione przez Wiktora. Na pogrzebie Wiktora Rosiak zachowuje się jak pan sytuacji. Wnosi ogromy wieniec i składa Andrzejowi i Annie nieszczere kondolencje. Słaby i schorowany Andrzej czuje się bezradnie. Andrzej zwierza się Carmen, że kiedy Rosiak trafił za kratki, on pozbawił go wszystkiego, pieniędzy, kontaktów i interesów. Odbił mu też ukochaną kobietę Annę, z którą ożenił się i miał troje dzieci. Teraz Rosiak mści się na nim i jego rodzinie i nie spocznie, dopóki nie zabierze mu wszystkiego. Carmen jest w szoku. Ewa bardzo przeżywa śmierć męża, jej depresja poporodowa pogłębia się. Po pogrzebie Rosiak naradza się z Bronkiem, co zrobić z Carmen. Bronek nie wie, co zrobić, bo Lipski nie chce gadać. Rosiak zleca jednemu ze swoich ludzi, Ivo, żeby odwiedził Carmen i przycisnął ją. Jednak Ivo zostaje aresztowany przez Kłosa pod domem Carmen. Natalia rozpoczyna terapię zbiorową w szpitalu psychiatrycznym. W szpitalu Natalia zaprzyjaźnia się z Grażką, Dziewczyna ma trudne przeżycia i też usiłowała popełnić samobójstwo. Ewa wraca do domu po pogrzebie Wiktora, czuje się samotna i nieszczęśliwa. Nie chce zajmować się małym Wiktorem. Swoje smutki koi alkoholem. Carmen czuje się jak w potrzasku, ma nadzieję, że chociaż Jan będzie dla niej opoką. Proponuje, że zamieszkają razem, ale Jan odmawia. Mówi że Carmen cały czas go oszukuje Carmen odwiedza Luthera w więzieniu, chce mu podziękować i się poradzić. Mówi, że nie wie co robić. Luther radzi jej atak. Wie, że sobie poradzi, jest silna. W nocy Carmen dostaje następne ostrzeżenie od Holendra.

  14.05.2015 20:39
 • Mat (gość)

  Serial jak najbardziej godny polecenia, pełen emocji wrażeń, chwilami zaskakujący i oczywiście jest praktycznie odzwierciedleniem rzeczywistości

  10.05.2015 10:18
 • xyz (gość)

  Odcinek 7: Kłos przesłuchuje Carmen. Pokazuje jej zdjęcie zrobione podczas jej wizyty u Rosiaka. Zarzuca jej sterowaniem całą akcją. Młody zachęcony przez Luthera próbuje zerwać z Natalią i zmusić ją do powrotu do domu, Natalia nie potrafi sobie poradzić z całą sytuacją i próbuje popełnić samobójstwo, łykając garść tabletek i popijając alkoholem. Bronek w poszukiwaniu Młodego włamuje się do jego mieszkania i znajduje na podłodze nieprzytomną. Zawozi ją na pogotowie, a sam się ulatnia. Zaraz po wyjściu z więzienia schorowany Andrzej razem z Lutherem decydują się na wizytę w domu Rosiaka. Andrzej dobija się do bramy, ale nie zostaje wpuszczony. Luther zabiera zdesperowanego przyjaciela. Kłos kontynuuje przesłuchanie Carmen. Mówi jej, że na metalowym pręcie znalezionym na przystani są ślady DNA zabitego i spalonego mężczyzny. Prokurator Reszke informuje Carmen o kolejnej próbie samobójczej Natalii. Carmen dostaje szału, atakuje Reszke i w eskorcie policji zostaje wyprowadzona z pokoju przesłuchań. Rosiak wzywa do siebie skorumpowanego policjanta - Wąsacza. Każe mu wyciągnąć Carmen z aresztu. Po 20 latach trzeźwości Luther upija się w Euforii, po czym dobrowolnie zgłasza się na policję, mówiąc, że dokonał morderstwa.

  07.05.2015 17:30
 • xyz (gość)

  Odcinek 6: W Euforii pojawia się Bronek ze swoimi chłopakami i udowadnia Młodemu, że on tu teraz jest szefem i będzie rządzić. Daje mu kilka torebek z prochami, które Młody musi sprzedawać w klubie. Anna informuje Karmen, że Wiktor wciąż się nie odnalazł. Karmen przeczuwa, ze mogło dojść do tragedii, chce działać, kończy rozmowę z matką. Kiedy wychodzi, spotyka się przed domem Lutera z nowym ochroniarzem, w którym rozpoznajemy zabójcę Wiktora z poprzedniego odcinka Podczas kiedy Lipski wyjaśnia przez telefon zdenerwowanemu Młodemu obecny status właściciela klubu, jego biuro odwiedza inspektor Kłos. Policjant puszcza Lipskiemu podsłuchaną i nagraną przez Sandrę rozmowę z Bronkiem. Na jedną z komórek Wiktora dzwoni Olga. Karmen odsłuchuje pocztę i udaje się do sklepu Olgi, gdzie dowiaduje się o zamówionej przez Wiktora kokainie. Olga jest przerażona zniknięciem Wiktora, mówi Karmen, że musi się jak najszybciej pozbyć narkotyków. Inspektor Kłos odnajduje zwłoki Wiktora. Powiadomiona Ewa wpada w histerię. Mówi Kłosowi, że to Karmen stoi za wszystkim. Borys pozostawiony sam w domu nawiązuje znajomość z zabójcą Wiktora - ochroniarzem Nico. Kiedy pod dom podjeżdżają Karmen i Luter, chłopiec jest wstrząśnięty. Nie rozumie dlaczego, jego matka zadaje się z mordercą jego taty. Rosiak ze swoimi ochroniarzami porywają Lipskiego. Karmen spotyka się z Luterem, który potwierdza zasady mafijne. Teraz kiedy Wiktor nie żyje, to ona musi spłacić jego długi. Kłos pokazuje zeznania Ewy prokurator Reszke. Prokurator upiera się że to Karmen zleciła morderstwo brata. Kłos nie jest pewien. Karmen zostaje wyrwana z łóżka przez antyterorystów. Z workiem na głowie Karmen zostaje wrzucona do policyjnego samochodu. Franek i Borys są wstrząśnięci i przerażeni.

  30.04.2015 10:52
 • Anna (gość)

  Odc. 1. Po ucieczce z Polski (koniec sezonu 1) Carmen decyduje się wrócić do kraju. Ma nową tożsamość, kompletnie odcięła się od przeszłości, poznała mężczyznę (Bartłomiej Topa), przy którym ponownie czuje się bezpiecznie. Jednak mafia tak łatwo nie wybacza. Carmen ponownie staje przed wyborem między poczuciem sprawiedliwości i walką z mafią a bezpieczeństwem najbliższych. Walka będzie tym trudniejsza, że bohaterka dalej nie wie, do czego zdolni są jej ojciec Andrzej i brat Wiktor, odpowiedzialni za śmierć męża Carmen. Nowość TVP2 jest kontynuacją popularnego serialu sensacyjno - kryminalnego, którego sezon 1. został z sukcesem wyemitowany w TVP2 zimą 2014 roku. Serial powstał na podstawie znanego na świecie holenderskiego pierwowzoru "Penoza". Andrzej Rota odsiaduje wyrok za zlecenie zabójstwa swojego zięcia; przyznał się do winy, ale nie wskazał bezpośredniego zabójcy. W więzieniu dowiaduje się, że jest chory na raka. Policja gromadzi dowody i zeznania przeciwko przestępczej działalności Wiktora Roty i jego wspólników. Gdy Rota dowiaduje się, że Carmen wróciła, zleca zabicie siostry.

  27.03.2015 14:27
 • grabka (gość)

  Kulesza mi się nie podoba, wole p.Kune ale najlepszy Luter:)

  17.03.2014 23:46
 • grabka (gość)

  super serialik, cudo. dwójeczka moja jak zwykle nie zawodzi a teraz jeszcze "Holms w niedziele tyż bomba, pozdrawiam dwójkę cudną :)

  17.03.2014 23:44
 • będzie drugi sezon krew z krwi w TVP jesienią 2014roku (gość)

  krew z krwi 2 seria jesienią 2014 roku w TVP 2 HD krew z krwi to polska wersja serialu z usa red widow

  14.02.2014 13:31
 • krew z krwi polska wersja Szkarłatna wdowa (gość)

  krew z krwi polska wersja serialu Red Widow

  14.02.2014 13:23
 • 67logowanko@...

  ...salimali napisał:

  Serial jest świetny, aktorzy grają super, zwłaszcza Kulesza, jestem dumna, ze mamy taki właśnie polski serial, bez zapożyczeń pomysłów. Żuławski świetnie go nakręcił. A kto pisze, ze emocje jak przy obieraniu ziemniaków albo nuda, niech ogląda Wawę non stop czy inną ukrytą prawdę, tam sa "emocje i samo życie" w sam raz dla takiego gimbusa, który pisze komentarze i zabiera głos w sprawie, o której nie ma pojęcia. Do nauki tumany, a nie zbijanie bąków przy kompie!

  no przecie , to serial dla gimbusuf, polaczkuf kat. C

  20.01.2014 20:34
 • eja (gość)

  Film świetny,ale niestety nie jest oryginalny polski tylko licencjonowany z holenderskiego serialu.Nawet imię głównej bohaterki jest identyczne.

  19.01.2014 20:27
 • aga (gość)

  Jestem pod wrażeniem... super film... aktorstwo wspaniałe... A.Kulesza - rewelacyjna!

  19.01.2014 00:55
 • salimali (gość)

  Serial jest świetny, aktorzy grają super, zwłaszcza Kulesza, jestem dumna, ze mamy taki właśnie polski serial, bez zapożyczeń pomysłów. Żuławski świetnie go nakręcił. A kto pisze, ze emocje jak przy obieraniu ziemniaków albo nuda, niech ogląda Wawę non stop czy inną ukrytą prawdę, tam sa "emocje i samo życie" w sam raz dla takiego gimbusa, który pisze komentarze i zabiera głos w sprawie, o której nie ma pojęcia. Do nauki tumany, a nie zbijanie bąków przy kompie!

  18.01.2014 21:00
 • mikie (gość)

  Czy będzie II sezon??? Super serial. Rewelacyjna gra Kuleszy

  15.01.2014 13:39
 • Witold (gość)

  Nareszcie dobry polski serial kryminalny, bo np. ,,Komisarz Aleks" to zerżnięty pomysł z Niemiec, podobnie jak ,,Ojciec M'', gdzie pierwowzorem był włoski serial ,,Don Matteo "

  13.01.2014 13:14
 • Tosia (gość)

  Super film ........

  12.01.2014 22:42
 • 67logowanko@...

  na siłe przereklamowana nuuuuuuuuuda! nastepne polskie kino C klasy

  29.12.2013 11:14
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 10.0 Głosów: 1

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×