Królowe popu

The Queens of Pop, Niemcy 2011

"Królowe Popu" to serial, w którym nacisk położono na wgląd w historię naszej kultury i analizę kariery kobiet, które ukształtowały muzykę popularną ostatnich 50 lat.

  • Gatunek: Serial dokumentalny
  • Reżyseria: Juergen Schindler

Królowe popu w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Juergen Schindler Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W 2011 roku widzowie telewizji Arte głosowali w plebiscycie "Queens of Pop", w którym wyłonić mieli 8 królowych popu. Nazwiska wybrano z ponad 50 propozycji. Na temat każdej artystki zrealizowano film dokumentalny. Wybrano między innymi: w kategorii lat 60. Dianę Ross, 70. Donnę Summer i Debbie Harry, 80. Madonnę, 90. Britney Spears i Mariah Carey. Lata 2000 - 2010 to z kolei Lady Gaga i Beyonce. "Królowe Popu" to serial, w którym nacisk położono na wgląd w historię naszej kultury i analizę kariery kobiet, które ukształtowały muzykę popularną ostatnich 50 lat. Odcinek "Królowych Popu" opowiada o karierze Diany Ross, legendarnej wokalistki soul, R&B i popu, która w latach 60. była liderką żeńskiego zespołu The Supremes. Zespół bił rekordy popularności, a Ross urosła do rangi ikony stając się idolką kobiet na całym świecie. Jej popularność ugruntowała zmiana nazwy zespołu na Diana Ross&The Supremes. Na początku lat 70. Ross rozpoczęła karierę solową, zyskując jeszcze większą popularność. Występując solo stworzyła wiele hitów które przynosiły jej pierwsze miejsca na listach przebojów. Pierwszym z nich był "Aint no mountain high enough". Diana Ross odnosiła również wielkie sukcesu jako aktorka, wcielając się np. w postać Billie Holiday, czy występując w "The Wiz" u boku Michaela Jacksona. W latach 80. zwróciła się w stronę muzyki popowej w efekcie czego jej popularność zaczęła spadać. W 2007 roku otrzymała honorowe odznaczenie z rąk prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Ostatni odcinek "Królowych Popu", to historia Beyonce Knowles, amerykańskiej wokalistki i aktorki. Swoją popularność zyskała jako liderka zespołu Destiny's child. Uważana jest za drugą najbardziej wpływową celebrytkę na świecie. Razem z mężem, raperem Jay'em - Z zostali uznani za najbogatszą parę przemysłu muzycznego.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×