Mao - chińska legenda

Mao - A Chinese Tale, Francja 2006

W programie historia życia Mao Tse-tunga od jego narodzin w rodzinie prostego wieśniaka, po zostanie wybitnym uczonym, kongresmanem Komunistycznej Partii Chin i wreszcie jej przewodniczącym.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Mao - chińska legenda w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Dla celów tej czteroczęściowej serii chiński rząd po raz pierwszy udostępnił archiwa, aby opowiedzieć całą prawdę o życiu komunistycznego lidera. Program przypomni historię Chin od czasów ostatniego imperatora, kiedy kraj uległ degradacji i rządzony był przez siły Zachodu, poprzez wojny opiumowe, po narodziny kapitalistycznych, współczesnych Chin.

Przewodniczący Mao, ojciec chińskiego komunizmu, jest jedną z najistotniejszych postaci w światowej historii wojskowy strateg, mąż stanu, wizjoner, filozof, poeta, rewolucjonista i polityk. Dla celów tej czteroczęściowej serii chiński rząd po raz pierwszy udostępnił swoje archiwa, aby opowiedzieć całą prawdę o życiu komunistycznego lidera. Program przypomni historię Chin od czasów ostatniego imperatora, kiedy kraj uległ degradacji i rządzony był przez siły Zachodu, poprzez wojny opiumowe, po narodziny kapitalistycznych, współczesnych Chin. Serial opowie o życiu Mao Zedonga (Tse-tunga) od jego narodzin w rodzinie prostego wieśniaka, po zostanie wybitnym uczonym, kongresmanem Komunistycznej Partii Chin i wreszcie jej przewodniczącym.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×