Misja X

Mission X, Niemcy 2008

W 1878 roku Byron Benson wpłynął na przyspieszenie budowy rurociągu do transportowania ropy naftowej. W programie przedstawione zostaną badania przebiegu i wpływu tego rewolucyjnego posunięcia.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Twórcy serialu przedstawiają szczegóły jednych z największych naukowych idei, odkryć i osiągnięć ostatnich stuleci oraz wyzwania, jakim musieli sprostać ich twórcy, wybitni wizjonerzy. Każdy odcinek zawiera informacje o najnowszych odkryciach z badanej dziedziny i pomaga lepiej zrozumieć w jaki sposób kształtowała się obecna rzeczywistość.

Poznajemy szczegóły jednych z największych naukowych idei, odkryć i osiągnięć ostatnich stuleci oraz dowiadujemy się jakim wyzwaniom musieli sprostać ich twórcy, wybitni wizjonerzy. Intrygi i zdrady, starcia ze sceptykami i rywalami, zwycięstwa i porażki wszystkie emocje i dramaty towarzyszące bohaterom tych śmiałych naukowych poczynań w serialu zobaczymy w formie wiernie dramatyzowanych scen przeplatanych wywiadami z ekspertami, archiwalnym materiałem filmowym i fragmentami ilustrowanymi przy pomocy grafiki komputerowej. Każdy odcinek serialu zawiera informacje o najnowszych odkryciach z badanej dziedziny i pomaga lepiej zrozumieć w jaki sposób kształtowała się nasza obecna rzeczywistość.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×