Mordercze przeprawy

Etiopia, Francja 2016

Historie niewiarygodnie niebezpiecznych podróży, w jakie każdego dnia wyruszają robotnicy i imigranci, a wśród nich małe dzieci. Twórcy cyklu ukazują dramatyczne momenty tych ekstremalnych wypraw.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Mordercze przeprawy w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Trzymające w napięciu historie niewiarygodnie niebezpiecznych podróży, w jakie każdego dnia wyruszają robotnicy i imigranci, a wśród nich małe dzieci. Twórcy cyklu ukazują dramatyczne momenty tych ekstremalnych wypraw, podejmowanych przez zwykłych ludzi. W poszczególnych odcinkach serii widzowie zobaczą m.in. podróżnych próbujących uniknąć osuwisk w Tadżykistanie, śmiałków przekraczających mosty na Madagaskarze, które w każdej chwili mogą się zawalić, czy zdradzieckie drogi w górach Ladakh, znajdujących się między Himalajami a Karakorum.

Etiopia należy do krajów, w których dochodzi do największej liczby śmiertelnych wypadków drogowych. Tamtejsza infrastruktura drogowa i kolejowa jest dramatycznie przestarzała. Na południu kraju transport ludzi i towarów odbywa się na drogach, które w deszczu stają się bardzo śliskie. Brakuje jednak alternatywy, ponieważ latanie jest zbyt drogie, a pociągi nie nadają się do użytku. Ruch kolejowy odbywa się tylko na jednej trasie - jeden skład podróżuje przez pół kraju: przemierza 310 km z miasta Dire Daua do granicy z Dżibuti. Pokonanie tego dystansu pociągiem zajmuje ponad 10 godzin, jeśli nie dojdzie do awarii czy wykolejenia, co zdarza się regularnie."

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×