Morskie imperium

Empire of the Seas, Wielka Brytania 2009

Wpływ brytyjskiej Marynarki Królewskiej na politykę, kulturę i ekonomię kraju i sposób, w jaki kształtowała ona wizerunek Wielkiej Brytanii, jej demokrację, a nawet tożsamość tego kraju.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Morskie imperium w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Wpływ brytyjskiej Marynarki Królewskiej na politykę, kulturę i ekonomię kraju i sposób, w jaki kształtowała ona wizerunek Wielkiej Brytanii, jej demokrację, a nawet tożsamość tego kraju. W momencie szczytowym stała się siłą sprawczą rozprzestrzeniania systemu handlu i wartości, które wywarły ogromny wpływ na całym świecie. Po czym cały ten wpływ straciła. Dzięki unikalnemu dostępowi do współczesnej floty, historyk, pasjonat i żeglarz, Dan Snow, opowie o historii Wielkiej Brytanii przez pryzmat jej najbardziej znaczącej instytucji.

Przez cztery stulecia właśnie dzięki marynarce Wielka Brytania była znaczącą światową potęgą. Jej wpływ sięga dużo dalej niż toczenie morskich bitew. Serial prezentuje wpływ brytyjskiej Marynarki Królewskiej na politykę, kulturę i ekonomię kraju oraz sposób w jaki sposób kształtowała ona wizerunek Wielkiej Brytanii, jej demokrację, a nawet tożsamość tego kraju. W momencie szczytowym stała się siłą sprawczą rozprzestrzeniania systemu handlu i wartości, które wywarły ogromny wpływ na całym świecie. Po czym cały ten wpływ straciła. Dzięki unikalnemu dostępowi do współczesnej floty, historyk-pasjonat i żeglarz, Dan Snow, opowie o historii Wielkiej Brytanii przez pryzmat jej najbardziej znaczącej instytucji. Podróżując przez oceany dookoła świata przywraca romantyzm morskiej przeszłości Wysp prezentując obrazy śmiałych podbojów i odkrywając fascynujące historie ludzi, kryjących się za znanymi morskimi bataliami.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×