Na dobre i na złe

Na dobre i na złe, Polska 2020

Serial o losach personelu i pacjentów szpitala w fikcyjnym podwarszawskim miasteczku Leśna Góra.

 • Gatunek: Serial obyczajowy
 • Reżyseria: Piotr Wereśniak

7

Ocena redakcji

Serial jest swoistym fenomenem. Mimo, iż jest produkowany od 1999 roku, to wciąż notuje bardzo wysokie wyniki oglądalności. Na pewno za sukcesem produkcji stoi fakt, że serial stale się rozwija. Wciąż pojawiają się nowi bohaterowie oraz nowe, wciągające wątki. O plejadzie polskich aktorów, wielkich talentów kinowych i teatralnych, jacy przewinęli się przez plan „Na dobre i na złe” nawet nie ma co wspominać, gdyż to temat na inny, bardzo obszerny artykuł.

Na dobre i na złe w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Marcin Rogacewicz jako Przemysław Zapała
 • Katarzyna Dąbrowska jako Wiktoria Consalida
 • Emilia Komarnicka jako Agata Woźnicka
 • Julia Kamińska jako Zuza Krakowiak
 • Mateusz Damięcki jako Krzysztof Radwan
 • Marek Bukowski jako Piotr Gawryło
 • Kamilla Baar jako Hana Goldberg
 • Marian Opania jako profesor Zybert

Więcej »

Twórcy

 • Ryszard Zatorski Scenariusz
 • Ilona Łepkowska Scenariusz
 • Marian Prokop Zdjęcia
 • Krzesimier Dębski Muzyka
 • Piotr Wereśniak Reżyseria
 • Anna Wunderlich Scenografia

Opis programu

"Na dobre i na złe" jest jednym z najdłużej emitowanych polskich seriali i przez kilka lat był najchętniej oglądanym programem w polskiej telewizji. Emisja rozpoczęła się 7 listopada 1999 r. Serial opowiada o losach personelu i pacjentów szpitala w fikcyjnym podwarszawskim miasteczku Leśna Góra. Na początku fabuła skupiała się wokół postaci trojga lekarzy: Zosi Stankiewicz (Małgorzata Foremniak), Jakuba Burskiego (Artur Żmijewski) i Brunona Walickiego (Krzysztof Pieczyński) – trójki przyjaciół ze studiów, którzy po latach spotkali się ponownie, mając pracować razem w jednym szpitalu. Z czasem losy tych trzech bohaterów zaczęły rozwijać się równocześnie z perypetiami innych postaci (lekarzy, pielęgniarek, pozostałych pracowników szpitala). Obecnie na pierwszy plan wysunęła się trójka młodych lekarzy: Wiktoria Consalida (Katarzyna Dąbrowska), Przemysław Zapała (Marcin Rogacewicz) i Agata Woźnicka (Emilia Komarnicka), a także m.in. dwaj chirurdzy – doktor Michał Sambor (Radosław Krzyżowski) i doktor Piotr Gawryło (Marek Bukowski) oraz ginekolog Hana Goldberg (Kamila Baar), przyrodnia siostra doktora Zapały.

Wiktoria "Wiki" Manuela Consalida to Hiszpanka z polskimi korzeniami, obecny ordynator oddziału chirurgicznego, następczyni Michała Sambora. Do Leśnej Góry na rezydenturę trafiła wraz z swoim chłopakiem Przemysławem Zapałą. Mimo młodego wieku, ma nastoletnią córkę Blankę. Była związana z Przemkiem i z Piotrem Gawryło. Podczas stażu w szpitalu dziecięcym poznała Tomasza Rzepeckiego. Następnie zbliżyła do Adama Krajewskiego, z którym połączył ją płomienny romans. w łóżku. Niespodziewanie jednak w jej życiu ponownie pojawił się Tomasz,z którym w końcu wzięła ślub.

Przemysław Zapała jest chirurgiem. Ma za sobą wiele przygód miłosnych, m.in. z Wiktorią, Agatą, Aśką Dudą, Olą, Ludmiłą Papierniak oraz Zuzą. Zrezygnował z wyjazdu na misję ze względu na ciążę stażystki Oli. Aktualnie jest sam, a jedyną kobietą w jego życiu jest córeczka Frania.

Agata Woźnicka w szpitalu pojawiła się jako rezydentka interny, którą opiekował się dr Adam Pawica. Była zakochana w Witku Latoszku, miała romans z Przemkiem. W wyniku wypadku samochodowego spowodowanego przez Tomka Burskiego miała trudności z poruszaniem się. Jej mężem został Paweł Lewicki, któremu uratowała życie. Ślub został jednak unieważniony, ponieważ wyszło na jaw, że Paweł ma już żonę. Po drugiej próbie przystąpienia do egzaminu specjalizacyjnego wróciła do Leśnej Górze. Obecnie jej serce skradł salowy Szczepan.

Oprócz fabuły opartej na życiu pracowników placówki medycznej integralną częścią każdego odcinka serialu są wątki związane z pacjentami leśnogórskiego szpitala.

Recenzje

 • Efektem ubocznym działania „Na dobre i na złe” jest propagowanie wiedzy medycznej, bo też i lekarze są tu tacy, że w Leśnej Górze każdy chciałby się leczyć. Ta placówka nie cierpi na kłopoty finansowe, a lekarze na niedostatek chęci czy wiedzy, dzięki czemu odsetek wyleczeń jest zaskakująco wysoki. Z tego też względu serial bywa nazywany szpitalnym science fiction. I chwała mu za to.

  8/10

 • Serial jest swoistym fenomenem. Mimo, iż jest produkowany od 1999 roku, to wciąż notuje bardzo wysokie wyniki oglądalności. Na pewno za sukcesem produkcji stoi fakt, że serial stale się rozwija. Wciąż pojawiają się nowi bohaterowie oraz nowe, wciągające wątki. O plejadzie polskich aktorów, wielkich talentów kinowych i teatralnych, jacy przewinęli się przez plan „Na dobre i na złe” nawet nie ma co wspominać, gdyż to temat na inny, bardzo obszerny artykuł.

  7/10

Komentarze

Skomentuj
 • xyz (gość)

  Kolejny odcinek z LiL

  odc. 621 - Egzamin

  Latoszek oraz Lena dostają rozwód i wracają do pracy w Leśnej Górze. Tym razem stanowisko ordynatora obejmuje jednak Starska, a Witek zostaje jej podwładnym... I już pierwszego dnia wchodzi w konflikt z Falkowiczem, gdy obaj zajmują się ciężko rannym taksówkarzem, który może stracić nogę. Profesor uznaje też, że nie powinien dłużej opiekować się Matyldą i chce by dziewczynka zamieszkała z rodziną zastępczą. Adam próbuje za to odkryć, kto przekazał policji zdjęcie, które zapewniło mu alibi w sprawie gwałtu. A Szczepan tuż przed egzaminem pielęgniarskim nagle źle się czuje i trafia w końcu na oddział Agaty- tym razem jako pacjent.

  emisja: 20.01.2016 r.

  05.01.2016 19:20
 • xyz (gość)

  Streszczenie pierwszego po długiej przerwie odcinka z LiL

  odc. 620 - Strach

  Okazuje się, że Witek wrócił już po terapii, rozstał się z żoną i unika kontaktu z kolegami Doktor Latoszek próbuje jednak pomóc sąsiadce - Annie - której syn choruje na autyzm i przyjeżdża razem z nią do szpitala w Leśnej Górze. Tymczasem Aneta zdradza Adamowi, że Tomasz był jednym z jej klientów i zamawiał ogromne ilości leku o nazwie tolidum. Doktor Krajewski od razu się tą informacją interesuje A poza tym wdaje się w kolejną bójkę. Tym razem lekarz staje w obronie mężczyzny, którego przed sklepem atakuje trójka ochroniarzy. I ratuje nieznajomego, gdy ten - ciężko pobity - zaczyna się nagle dusić.

  emisja: 13.01.2016 r.

  05.01.2016 19:19
 • xyz (gość)

  odc. 619 - Kłamca

  Dębski próbuje zmusić Beatę, by zgodziła się na aborcję i opłaca lekarza, który fałszuje wynik badania USG - tak, by dziewczyna uwierzyła, że jej dziecko ma poważną wadę genetyczną. Tymczasem Sylwia mówi mężowi o plotce dotyczącej jego romansu… Zuza spotyka przypadkiem dawnego znajomego - Marka - i zostaje zaatakowana przez jego zazdrosną żonę Ewę. Obie kobiety trafiają w końcu do szpitala. A lekarze odkrywają, że Ewa ma w ciele nietypowe torbiele, które mogą wpływać na jej zachowanie.

  emisja: 30.12.2015

  05.01.2016 19:18
 • xyz (gość)

  odc. 618 - Romans

  Sylwia pomaga dawnemu koledze ze szkoły, który jest zawodowym żołnierzem i ma powikłania po zapaleniu opon mózgowych. Ola ponosi konsekwencje zaniedbań popełnionych przez swojego ojca. Ma rozmowę z pracownicą opieki społecznej (Anna Wodzyńska). Urzędniczka ma ocenić, czy lekarka może nadal opiekować się córką. Na dyżurze doktor Pietrzak zajmuje się Justyną, pacjentką w ciąży, która choruje na nerki, wdaje się też w sprzeczkę z Radwanem. Wściekły ordynator wyrzuca dziewczynę z pracy. Po kłótni z Olą wzburzony Krzysztof spotyka się z doktor Mróz. Mówi koleżance, że jej mąż romansuje z pielęgniarką.

  03.12.2015 19:39
 • xyz (gość)

  odc. 617 - Moje dziecko!

  Przemek jedzie do ojca Oli, by odebrać małą Franię i odkrywa, że senior jest pijany, a dziecka nie ma. Młodzi rodzice od razu zgłaszają zaginięcie córki na policję. Pietrzak trafia w końcu do szpitala z podejrzeniem zawału. Adam kolejny raz spotyka się z Anetą, która zaprasza go na romantyczną kolację. Tomasz próbuje pomóc Maćkowi, chłopcu, którego matka nie ma zaufania do lekarzy i od lat korzysta wyłącznie z pomocy znajomego "bioenergoterapeuty".

  emisja: 09.12.2015 r.

  03.12.2015 19:39
 • xyz (gość)

  odc. 616 - Praca to nie wszystko

  Ola powierza ojcu opiekę nad córką, nieświadoma, że senior znów sięga po alkohol i stanowi dla Frani zagrożenie. Wiktoria wraca z Luksemburga i odkrywa, że Adam chce odejść z pracy. Doktor Krajewski trenuje razem ze Szczepanem sporty walki i poznaje w klubie atrakcyjną, pewną siebie Anetę. Falkowicz pomaga koledze Matyldy, który został ranny w wypadku. Lekarz chłopaka - profesor Kosik - chce mu amputować nogę. Falkowicz nie zgadza się jednak z diagnozą i przerywa operację. Tymczasem na ginekologii leżą dwie pacjentki: Anna i Kamila. które dawniej przyjaźniły się, ale teraz nie mogą znieść swojego widoku.

  emisja: 02.12, godz. 20:40

  03.12.2015 19:39
 • xyz (gość)

  odc. 615 - Poza czasem:

  Ola na nowo zbliża się do ojca i zgadza się, by senior pomagał jej w opiece nad córką. Janek odkrywa, że bank zablokował jego karty i w końcu wyznaje ukochanej, że ma gigantyczne długi. Dębski nadal ukrywa przed żoną swój romans i odwiedza w Leśnej Górze Radwana, prosząc, by kolega również zachował dyskrecję. Tymczasem na ginekologię trafia pani Róża, starsza pacjentka z demencją, która jest przekonana, że zaszła w ciążę. Z kolei na chirurgię zostaje przyjęty Filip, mężczyzna, który spowodował wypadek samochodowy.

  emisja: 25.11, godz. 10:45

  Tytuł kolejnego odcinka

  odc. 616 - Praca to nie wszystko

  06.11.2015 20:51
 • xyz (gość)

  odc. 614 - Rozum i wiara

  Adam wciąż waha się, czy przyjąć posadę w Bydgoszczy. Dyrektor Tretter proponuje lekarzowi, by zajął się w Leśnej Górze nowym, międzynarodowym projektem badań onkologicznych. Szczepan wybiera się na wieczór kawalerski jednego z kolegów. Zabawa szybko wymyka się jednak spod kontroli i pan młody trafia w końcu do szpitala. Tymczasem na ginekologię zostaje przyjęta Alicja, której leczenie utrudniają jej przekonania religijne. Chora nie zgadza się, by badał ją mężczyzna, choć doktor Radwan jest najlepszym specjalistą w szpitalu.

  emisja: 18.11, godz. 20:45

  06.11.2015 20:49
 • xyz (gość)

  W święto Niepodległości, czyli 11 listopada nie ma odcinka 614. W kolejnym tygodniu odcinek będzie normalnie bo to zwykły dzień.

  Tytuły kolejnych odcinków. odc. 614 - Rozum i wiara odc. 615 Poza czasem

  26.10.2015 13:09
 • xyz (gość)

  odc. 613 - Niezręczność

  Zuza nadal pomaga Weronice i odkrywa, że jeden ze znajomych dziewczyny - fotograf Damian - ukrywa informacje o bandycie, który ją zgwałcił. Młoda lekarka spotyka się też z Przemkiem i wyznaje w końcu byłemu ukochanemu, że sama również padła ofiarą gwałtu. Tymczasem Adam poznaje doktora Malczyka, który proponuje mu pracę w nowej klinice pod Bydgoszczą. Doktor Radwan opiekuje się Darią, pacjentką w zaawansowanej ciąży, która nagle traci władzę w rękach i nogach. Młody ordynator ma też kolejne problemy z teściową, u której specjaliści diagnozują chorobę Alzheimera. Sylwia załatwia koledze konsultację u swojego męża - doktora Roberta Dębskiego. Krzysztof odkrywa przypadkiem, że mężczyzna ma romans z Beatą - pielęgniarką z Leśnej Góry, która spodziewa się dziecka.

  emisja: 04.11.2015

  26.10.2015 13:07
 • xyz (gość)

  odc. 612 - Alibi

  Weronika (Malwina Dubowska) jest w bardzo złym stanie psychicznym. Zdesperowana nastolatka próbuje popełnić samobójstwo, podcinając sobie żyły. Zuza i Adam, którzy znajdują nieprzytomną dziewczynę, robią wszystko, by ocalić jej życie. Falkowicz wyznacza atrakcyjną nagrodę pieniężną w zamian za informacje, które zapewnią Krajewskiemu niepodważalne alibi. Odnajduje mężczyznę, który w nocy, gdy dokonano do gwałtu na Weronice, ukradł Adamowi portfel. Tymczasem Wiktoria i Przemek opiekują się starszym mężczyzną, Lucjanem (Maciej Damięcki), który skarży się na silne bóle głowy i ma halucynacje.

  emisja: 28.10, godz. 20:45

  26.10.2015 13:07
 • mc100

  Ups - to już prawie 16 lat! Może w końcu się złamię i obejrzę chociaż 1 odcinek...

  18.10.2015 21:55
 • xyz (gość)

  odc. 611 - Zapomnij o nim

  Po powrocie z Kołobrzegu Agata traktuje Szczepana z dystansem. Mężczyzna nie wie, co ma o tym myśleć. Przedstawia lekarce swojego przyjaciela Witka i prosi ukochaną o przysługę. Adam przypomina sobie wydarzenia z feralnej nocy, gdy zgwałcono Weronikę. Wraca do klubu, by odszukać mężczyznę, który tańczył z nastolatką. Wiktoria, by chronić Krajewskiego, postanawia dać przyjacielowi fałszywe alibi. Chce zeznać, że wieczór, w który doszło do przestępstwa, spędzili razem. Tymczasem Rzepecki zajmuje się nastoletnią wokalistką, Julą Maj. Młoda gwiazda jest nosicielką genu odpowiadającego za rozwój nowotworu.

  emisja: 21.10.2015 r.

  12.10.2015 15:26
 • xyz (gość)

  odc. 610

  Agata i Szczepan wciąż są w Kołobrzegu - beztroscy i zakochani. Adam ma za to coraz większe kłopoty. Jedna z lokalnych gazet drukuje jego zdjęcie, jako podejrzanego o gwałt, a wieczorem, w parku, lekarz pada ofiarą brutalnego ataku. Ciężko pobity doktor Krajewski trafia do szpitala, koledzy walczą o jego życie. Tymczasem Janek wyznaje w końcu Oli całą prawdę o błędzie, który popełnił kilka lat temu, lecząc Beatę. Na chirurgii w Leśnej Górze zjawia się para seniorów, którzy mieli wypadek drogowy i są bohaterami miłosnego skandalu.

  emisja: 14.10, godz. 20:45

  22.09.2015 22:13
 • xyz (gość)

  odc. 609 - Podejrzany: Trwa śledztwo w sprawie ataku na Weronikę - nastolatkę, którą zgwałcono w klubie. Policja za głównego podejrzanego uznaje Adama. Tymczasem Szczepan robi Agacie niespodziankę i zawozi dziewczynę nad morze, do Kołobrzegu. Doktor Stanisławski zajmuje się za to nowym pacjentem i ma problemy z diagnozą. Mężczyzna po operacji skarży się na silny ból, jednak badania wykazują, że jest zdrowy. Do Leśnej Góry powraca też Beata - dawna pacjentka Janka, która od kilku miesięcy go szantażuje. Kobieta tym razem prosi o rozmowę Olę i opowiada młodej lekarce swoją historię. emisja: 7.10, godz. 20:45

  22.09.2015 22:13
 • xyz (gość)

  odc. 608 - Granica bezpieczeństwa:

  Blanka szuka w Leśnej Górze bohaterów filmu dokumentalnego, który chce nakręcić w szpitalu. Wiktoria zgadza się, by w trakcie operacji jednego z pacjentów, który cierpi na chorobę Fabry'ego, na sali była włączona kamera. A sprzęt rejestruje przypadkiem jej rozmowę z Adamem, który kolejny raz wyznaje lekarce miłość i po zabiegu nagranie trafia w ręce Tomasza. Tymczasem doktor Krajewski wybiera się po pracy do nocnego klubu, w którym poznaje nastoletnią Weronikę. Następnego dnia okazuje się, że dziewczyna padła ofiarą gwałtu.

  emisja: 30.09, godz. 20:45

  22.09.2015 22:12
 • xyz (gość)

  odc. 607 - Szczeniak:

  Matylda mieszka już u Falkowicza, ale sąd wyznacza kuratorkę, która ma ocenić, jak chirurg radzi sobie z nowymi obowiązkami i czy nadaje się na opiekuna. Wiktoria i Adam dostają zaproszenie na szkolenie do Luksemburga. Tomasz, gdy dowiaduje się o ich wspólnym wyjeździe, od razu wybucha zazdrością. Klaudia - wspólnie z doktorem Konicą - próbuje pomóc rolnikowi, który ma zmiażdżoną nogę. Młody chirurg, tuż po operacji, zaprasza koleżankę na randkę. Doktor Miller ukrywa przed nim fakt, że dostała propozycję pracy w innym szpitalu. Do Leśnej Góry trafia też nastoletni Marcin. Ciało chłopca pokrywają siniaki, doktor Stanisławski podejrzewa o agresję jego ojczyma, który jest policjantem.

  emisja: 23.09, godz. 20:45

  22.09.2015 22:12
 • xyz (gość)

  Odc. 606- Byłem głupi Falkowicz stara się o uzyskanie praw do opieki nad Matyldą. Nakłania nianię dziewczynki, by poświadczyła, że od lat jest przyjacielem rodziny. Tymczasem Wiktoria próbuje wyswatać Agatę z kolegą doktora Rzepeckiego, Markiem. Organizuje spotkanie, na którym para może lepiej się poznać. Do Leśnej Góry wraca Celina. Pacjentką po przeszczepie płuc opiekuje się doktor Woźnicka. Na oddział chirurgiczny trafia też Franciszek, emerytowany marynarz, który mimo słusznego wieku nie stracił zainteresowania pięknymi kobietami. Stary wilk morski czeka jedynie na usunięcie pęcherzyka żółciowego, ale tuż przed zabiegiem jego stan się pogarsza.

  22.09.2015 22:11
 • xyz (gość)

  odc. 605 - "Nie flirtuję z mężatkami":

  Radwan udaje się na wieczorek dla samotnych. Ze zdumieniem odkrywa, że na imprezę przyszła także nowo zatrudniona w Leśnej Górze lekarka, Sylwia Mróz. Szczepan zaprasza Agatę na romantyczny rejs barką do Konstancina. Dzień później do szpitala trafiają ofiary pożaru. Wśród poszkodowanych znajduje się małżeństwo strażaków: Alicja i Olek. Stan ratownika jest krytyczny, lekarze robią co w ich mocy, by zachować mężczyznę przy życiu. W trakcie operacji żony rannego odkrywają, że pacjentka jest w ciąży. W pożarze ucierpiała także kilkuletnia Oliwka. Dziewczynka ma uraz głowy i musi przejść trepanację czaszki.

  22.09.2015 22:11
 • xyz (gość)

  odc. 604 - Rodziców się nie wybiera

  W szpitalu zaczyna pracę nowa lekarka - Sylwia Mróz - która przeprowadza operację Kasi Smudy. Po trepanacji czaszki prawniczka jest w śpiączce, a Falkowicz walczy o to, by jej córka - mała Matylda - nie trafiła do izby dziecka. Tymczasem na chirurgii pojawia się dwójka nowych pacjentów. Maria Bruzel to chora, której twarz szpeci ogromny guz, a Wiktoria - wspólnie z doktor Mróz - w końcu daje jej nadzieję na powrót do normalnego życia. Nastolatka Klaudia skarży się na silny ból brzucha. W szpitalu nie towarzyszą jej jednak rodzice, tylko starszy brat Paweł. A lekarze odkrywają, że rodzeństwo mieszka samotnie już od kilku lat.

  emisja: 2.09.2015. r.

  22.09.2015 22:10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 5.4 Głosów: 18

Nagrody

 • Telekamera w kategorii "najlepszy serial" 2001

 • Telekamera w kategorii "najlepszy serial" 2002

 • Telekamera w kategorii "najlepszy serial" 2003

 • Złota Telekamera 2004

Ciekawostki

 • Do 10 czerwca 2015 roku powstało szesnaście sezonów „Na dobre i na złe”.

 • W obsadzie „Na dobre i na złe” pojawili się tacy aktorzy jak m.in. Leon Niemczyk, Marian Opania, Jolanta Fraszyńska, Daria Trafankowska, Maja Ostaszewska, Bartosz Opania, Anita Sokołowska, Anna Czartoryska, Justyna Wasilewska, Paweł Wilczak, Redbad Klijnstra, Radosław Krzyżowski, Paweł Deląg, Katarzyna Bujakiewicz, Dorota Segda, Bartosz Obuchowicz, Rafał Maćkowiak, Alicja Bachleda-Curuś, Robert Janowski, Ewa Skibińska, Piotr Adamczyk, Tomasz Kot, Urszula Grabowska, Maciej Zakościelny, Andrzej Zieliński, Cezary Kosiński, Marek Bukowski, Anna Cieślak czy Kamilla Baar.

 • Serial miał mieć zamkniętą fabułę i szczęśliwie kończyć się ślubem głównej ekranowej pary – Jakuba i Zosi. Ze względu na dużą popularność serialu ten wątek zamknął jedynie pierwszy etap serialu.

 • Początkowo akcja serialu skupiała się wokół trójki lekarzy, którzy przyjaźnili się od czasu studiów i po latach spotkali w Leśnej Górze – Zosi Stankiewicz (Małgorzata Foremniak), Jakuba Burskiego (Artur Żmijewski) i Brunona Walickiego (Krzysztof Pieczyński).

 • Do czerwca 2011 roku podczas napisów końcowych była emitowana piosenka Anny Jurksztowicz pt. „Na dobre i na złe”, natomiast od września tego samego roku zastąpiła ją kompozycja pt. „Masz zawsze mnie” w wykonaniu Rafała Brzozowskiego.

 • „Na dobre i na złe” jest trzecim (po „Klanie” i „Świecie według Kiepskich”) najdłużej produkowanym i nigdy nie przerwanym serialem w polskiej telewizji.

 • „Na dobre i na złe” jest najdłuższym cotygodniowym serialem obyczajowym emitowanym przez polską telewizję.

 • Pomysłodawcami serialu „Na dobre i na złe” są scenarzystka Ilona Łepkowska, reżyser Ryszard Zatorski oraz producent Tadeusz Lampka.

 • Kamilla Baar, która wcielała się w postać ginekolog Hany Goldberg, kilka lat wcześniej – w 2003 roku – pojawiła się w serialu jako ciężarna pacjentka Ewa.

 • Premierowy odcinek „Na dobre i na złe” został wyemitowany na antenie TVP2 7 listopada 1999 roku.

 • W 2014 roku „Na dobre i na złe” doczekało się własnego spin-offu (czyli nowego serialu powstałego na bazie dużej popularności bohaterów lub wątków produkcji oryginalnej) – serialu paradokumentalnego „Na sygnale”.

 • Na stołku reżyserskim serialu zasiadali tacy twórcy jak m.in. Ryszard Zatorski, Piotr Wereśniak, Jerzy Łukaszewicz, Maciej Dejczer, Maciej Pieprzyca, Waldemar Szarek, Wojciech Wójcik, Artur Urbański, Radosław Piwowarski, Kordian Piwowarski, Greg Zgliński, Agnieszka Smoczyńska czy Łukasz Palkowski. Kilka odcinków wyreżyserował także sam Artur Żmijewski.

Cytaty

 • Kogo my zatrudniamy? / Samych najlepszych!

  – Bruno Walicki odpowiadający na pytanie profesora Zyberta, po tym, jak Jakub Burski poradził sobie z desperatem w odcinku 1.
 • Woli pan stracić nogę czy życie?

  – Tadeusz Zybert (Marian Opania) w odcinku 3.
 • To proste jak obręcz

  – Marek Zbieć (Paweł Wilczak) w odcinku 30.
 • Mamusiu, ja mam 30 lat, jestem już duży.

  – Jacek Mejer (Cezary Kosiński) w odcinku 67

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×