Na tropie Wielkiej Stopy

Big Foot Files, Wielka Brytania 2013

Kryptydy to hipotetyczne zwierzęta, znane z legend, których istnienie nigdy nie zostało udokumentowane. Zagadka istnienia małpokształtnych legendarnych olbrzymów od lat fascynuje naukowców.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Na tropie Wielkiej Stopy w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Kryptydy to hipotetyczne zwierzęta, znane głównie z legend, których istnienie nigdy nie zostało udokumentowane przez zoologów. Zagadka istnienia małpokształtnych legendarnych olbrzymów takich jak Yeti czy Sasquatch od lat fascynuje naukowców. Za pomocą testów DNA Mark Evans i brytyjski genetyk Bryan Sykes starają się sprawdzić, ile prawdy znajduje się w mitach o tych stworach.

Prowadzący Mark Evans i genetyk Bryan Sykes na tropach najbardziej znanych kryptyd człekokształtnych. Kryptydy czyli hipotetyczne zwierzęta, znane głównie z legend, których istnienie nigdy nie zostało udokumentowane przez zoologów. Zagadka istnienia małpokształtnych legendarnych olbrzymów takich jak Yeti czy Sasquatch od lat fascynują naukowców na całym świecie. Za pomocą testów DNA Mark Evans i brytyjski genetyk Bryan Sykes starają się sprawdzić ile prawdy znajduje się w mitach o tych stworach. W 2012 roku profesor Sykes zebrał ogromną ilość próbek DNA, aby porównać je z materiałami genetycznymi górskich olbrzymów. Mark Evans odwiedza zakątki, w których narodziły się legendy o istnieniu kryptyd. Wynik ich wspólnego śledztwa będzie nieoczekiwany.

Komentarze

Skomentuj
  • landryna74 (gość)

    uwielbiam ten serial dokumentalny Na tropie wielkiej stopy

    24.09.2013 11:37

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×