Na wirażu historii

Quand le monde bascule, Francja 2009

Korzystając z grafiki 3D, wywiadów oraz materiałów archiwalnych twórcy rekonstruują przebieg ważnych światowych wydarzeń, przybliżają sylwetki głównych ich uczestników oraz podsumowują konsekwencje.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Na wirażu historii w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Seria "Na wirażu historii" przypomina najważniejsze zdarzenia z najnowszych dziejów. Korzystając z grafiki 3D, wywiadów oraz materiałów archiwalnych twórcy cyklu dokładnie rekonstruują przebieg owych wydarzeń, przybliżają sylwetki głównych ich uczestników oraz podsumowują konsekwencje. Aby lepiej zrozumieć przeszłość i być zdolnym do przewidywania przyszłości, niezbędna jest wiedza o tym, co dzieje się na wirażu historii.

Bombardowanie Hiroszimy, upadek muru berlińskiego, zamach z 11 września... Zdarzenia takie jak te należą do kluczowych w najnowszych dziejach. Seria "Na wirażu historii" pozwala przyjrzeć się wydarzeniom kreującym kształt współczesnego świata. W trakcie ostatnich kilkudziesięciu lat świat nieraz wstrzymywał oddech. Zabójstwo Kennedy'ego, lądowanie na Księżycu, wybuch wojny w Zatoce Perskiej - podobnych przykładów wymieniać można więcej. Seria "Na wirażu historii" przypomina najważniejsze zdarzenia z najnowszych dziejów. Korzystając z grafiki 3D, wywiadów oraz materiałów archiwalnych twórcy cyklu dokładnie rekonstruują przebieg owych wydarzeń, przybliżają sylwetki głównych ich uczestników oraz podsumowują konsekwencje. Aby lepiej zrozumieć przeszłość i być zdolnym do przewidywania przyszłości, niezbędna jest wiedza o tym, co dzieje się na wirażu historii.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×