Na Wspólnej

Na Wspólnej, Polska 2022

Serial opowiada o losach przyjaciół, którzy wychowali się w domu dziecka pod okiem Marii Zięby. Perypetie bohaterów śledzimy w domu na tytułowej Wspólnej.

 • Gatunek: Serial obyczajowy

8

Ocena redakcji

Serial, który idzie z duchem czasu. Fabuła czasem jest trochę przekombinowana, ale czego się spodziewać po telenoweli.

Na Wspólnej w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Jakub Wesołowski jako Igor Nowak
 • Patrycja Topajew jako Daria
 • Mariusz Słupiński jako Sławomir Dziedzic
 • Natan Czyżewski jako Franek Berg
 • Julia Lewenfisz-Górka jako Tosia Kornacka

Twórcy

 • Dariusz Gasiorowski Producent

Opis programu

Wiktor, Michał, Andrzej, Basia, Leszek, Weronika i Gabriela jako dzieci przyrzekli sobie, że przez resztę życia będą się wspierać i nikt z nich nigdy nie zostanie sam. Ich opiekunem była Maria Zięba (Bożena Dykiel), która pokochała dzieci jak swoje. Bohaterów poznajmy po tragicznej śmierci Wiktora Brzozowskiego, który był szanowanym biznesmenem, szefem prężnie działającej firmy budowlanej, człowiekiem kojarzonym z pieniędzmi i sukcesem. W sierocińcu przypisywano mu rolę nieformalnego przywódcy. Dom przy ulicy Wspólnej to jego ostatnia inwestycja. Dzięki niemu ludzie, których kochał najbardziej na świecie znaleźli swoje miejsce na ziemi. Maria wraz z mężem Włodkiem (Mieczysław Hryniewicz) ma bar, w którym dorośli już podopieczni, mimo że zaczęli własne życie, często spotykają się i dzielą swoimi troskami, radościami oraz nadziejami.

Serial emitowany jest od 27 stycznia 2003 r. Można go oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:15 w TVN. Piosenkę tytułową do "Na Wspólnej" śpiewa Krzysztof Krawczyk. Jest ona nieprzerwanie puszczana przed i po każdym odcinku. Melodię do niej skomponował Krzesimir Dębski i Grzegorz Daroń. Autorem tekstu jest natomiast Andrzej Ignatowski.

Z biegiem lat, wiodące wątki zmieniają się. Niektórzy bohaterowie znikają, pojawiają się też nowi. Niezmiennie na ekranie można natomiast oglądać takich aktorów jak m.in. Tomasz Schimscheiner, Grażyna Wolszczak, Robert Kudelski, Renata Dancewicz, Sylwia Gliwa, Anna Guzik, Anna Korcz, Adam Fidusiewicz, Ilona Wrońska, Waldemar Obłoza, Ewa Gawryluk, Jakub Wesołowski, Kazmimierz Mazur i Joanna Jabłczyńska.

Recenzje

 • Serial, który idzie z duchem czasu. Fabuła czasem jest trochę przekombinowana, ale czego się spodziewać po telenoweli.

  8/10

Komentarze

Skomentuj
 • Gość (gość)

  Co reprezentują sobą Bruno i ta Natalia to jest porąbana i ten ćpun następny gbur, takich aktorów i ich wątki wprowadzacie że nie wiadomo o co chodzi, czy nie macie już innych pomysłów na wątek filmu, tylko porąbanych i głupkowatych dzieciaków co nie mają pojęcia o życiu, widzowie oglądają ale to starsi widzowie i co mają oglądać naiwnych i idiotow dziecięcych, widzowie życie już przeżyli i nie interesuje ich dziecięce zabawy, zastanówcie się co pokazujecie i pierdolow nie dawajcie na wizję.

  21.05.2022 18:43
 • Groszek44 (gość)

  okropna jest piosenka końcówka na wspólnej na koniec

  11.05.2022 22:26
 • Tobek (gość)

  Już nie da się oglądać film Na wspólnej to jest masakra, takie chamskie wątki i bezszczelnie że nieda się tego oglądać, czy reżyserowi skończył się wątek następnych odcinków, to zakończcie serial i okej, wprowadzacie nowych aktorów i młodych że nie wiadomo o co chodzi same choroby, zdrady i bóg wie co, co to za film bez porządnego wątku.

  03.05.2022 12:31
 • Grochek (gość)

  Na Wspólnej ciągle musi być zmiany i zmiany nowa czołówka stara piosenka a mogło być nowa czołówki nie ma Kingi Uli Oli Maks dajcie końcu nową czołówkę robi się coraz nudne wątki....

  25.04.2022 21:00
 • Jamek (gość)

  Coraz głupie wątki na wspólnej

  25.04.2022 20:59
 • Tytus (gość)

  Kiedy ślub i wesele zrobicie Sławka i Renaty, oni są po zaręczynach i oświadczynach a tu o ślubie cisza, dziecko adoptowali i Nine też kurs na adoptacje kończą a obiecany ślub i wesele kiedy, wątki o śmierci i chorobach pokazujecie i informujecie ale o czymś wesołym i przyjemnym ni widu ani słychu, co jest grane bo cholerny idzie dostać o pierdolach kture nas nie interesują, przecież ten serial schodzi na psy tylko scenarzyści nie mają pomysłu a reżyser filmowy jest bez sensu i bezmuzgowiec.

  19.04.2022 20:08
 • Fanka (gość)

  Ta Weronikę też rabie w tym globusie, co zazdrości Antosi i kłamie Antoli by ona wiedziała że leżysz z nim w łóżku to by Ci kłaki z głowy wytargała, ale ten fotograf to taka tuleja nie apetyczna, Robert o niebo ładniejszy i apetytniejszy niż ten Jan, co bez chłopa nie możesz wytrzymać musisz się pukać z jakimś, Robert o wiele przystojniejszy.

  08.04.2022 20:34
 • Jurek (gość)

  Ta Nina narobi kłopotów z jednej skrajności pcha się w drugą skrajność, po libacji w mieszkaniu Adama, robi następny wyskok i chce odbić Janka Belli, jest w nowej szkole i żeby się zgrać z nowymi kolegami i koleżankami to ona robi popis w odbijaniu, a jak Renata i Sławek się dowiedzą to ma strach i przeprasza że ja oddadzą do bidula, nie dziwię się jak ona takie wyskoki robiła w poprzednich rodzinach to ja oddawała bo nie mogli sobie poradzić z taką smarkula, i wie o tym dobrze ale ciągle numery wywija, a potem przeprasza nie ufam jej to taka małpa będzie i następne dziecko im przywlecze, no Sławek i Renia nie postarali się o swoje dziecko to Ninka prezenty im zafunduje i będą bawić i jej przebaczać, dawno bym ją załatwił za takie zachowanie i krutko ja przytrzymała, a Sławek taki mądry i stanowczy a nie umie ją krutko okiełznać, czy też ma chęć na nią, bo identyko podobna do Tani z ktura tak kiojtrzyl i Nina go nie poderwie, bo na jednej się przejechał a Renia nadal go kocha i rozsądnie do spraw podchodzi, ale ubiór pozmijali Renia i Sławek nareszcie wyglądają jak młodzi ludzie a nie jak z lumpeksu i kaszkiety zmienili i koszule niebieska w białe paski Dziedzic zmienił bo w tej koszuli cały romans z ukrainka obskakal miał naokraglo tą samą i ta kurtkę też aż się brzydziło w tych lumpach chodzi i bzykal ukraine blech i wstyd.

  08.04.2022 13:08
 • Love (gość)

  Czy was popierdoliło co wy opisujecie ta Gretę Burzynska czym ona jest w serialu, jak mi wiadomo to jej nie widziałam w tym serialu, co ona robi prywatnie to nas nie interesują jej sprawy, czy ona ma kolesia czy dziewczynę to niech się rabie w domu, a wy psujecie cały film tymi idiotecznymi zachowaniami głupich aktorów idiotow nie z tej ziemi, co ona sobą przedstawia swoje życie kureskie i jest czym się chwalić, byście się wstydzili takie rzeczy widzą pokazywać, ale co głupiemu po rozumie jak go nie ma.

  01.04.2022 14:13
 • Tobek (gość)

  Okropna piosenka na wspólnej na koniec dajcie nową

  30.03.2022 21:26
 • FaniTVN (gość)

  Dajcie tą piosenkę na czołówkę https://www.youtube.com/watch?v=tAfhHK_Yd8c

  30.03.2022 21:24
 • Groche (gość)

  Co wy odwalacie za maniane z Greta Burzynska co to jest za idiota jest to jest nieporozumienie, my widzowie takiej szmaty nie znamy po co wypisujecie o szplinie ktura dostała na globus, czy nas widzów to interesuje co kto robi, proszę zlikwidujcie te wątki z idiotkami i nie po kolei w głowie.

  30.03.2022 18:09
 • Tytus (gość)

  Weźcie mi tego Nalepę co za meda psuje cały film, jak wszyscy lekarze tacy sami i tak robią jak on to niema co dziwić się, że służba zdrowia tak działa jak widać w serialu, usuńcie go bo robi wstyd i psuje opinie innym lekarzom.

  29.03.2022 09:01
 • Manek (gość)

  piosenka na wspólnej sluchać nie idzie na koniec

  23.03.2022 19:05
 • Grochek (gość)

  Zmienić piosenkę na koniec jest okropna słuchać nie idzie

  23.03.2022 19:03
 • Gość (gość)

  Zastępcom komendanta no faktycznie powinien zostać Sławek, mężczyzna podchodzi do tych spraw policyjnych inaczej niż kobieta, nie ujmując Idze nic nie mam urazy do niej, ale Sławek do tych spraw podchodzi tak stanowczo i rozsądnie a Iga jest tak nie zdyscyplinowana i za miłosiernie jak policjantka, choć nie ujmuje nic kobieta bo jest równo uprawnienie, ale Sławek jest tym trochę zaskoczony bo myślał że on będzie tym zastępcą i należało mu się.

  20.03.2022 15:27
 • Fanka (gość)

  Ten Nalepa to nie zła meda on mataczy tymi sercami jak handlarz zwierzętami, serce Eli ma wykupić Ewa ale natura bo on chce Elżbiete przeleciec, co za kanalia i to lekarz on przysięgał Hipokratesa przysięgę a tu za odbicie Ostrowskiemu żony Ela dostanie serce, co za szuja wyjebac go z szpitala i lekarza.

  20.03.2022 14:07
 • Grześ (gość)

  No tym zastępcą komisarza powinien zostać Sławek mężczyzna to jest tak inaczej, niewiem czy kobieta z sprawami kryminalnymi da radę, to nie jest takie proste chłop to chłop podchodzi to tych spraw policyjnych inaczej, nie czarujmy się wolałem jak by był Sławek on podchodzi do tych spraw tak stanowczo a Iga to taka ciepła klucha i zaspokojna każdy jej na nos będzie pluł.

  14.03.2022 21:02
 • Kama (gość)

  No faktycznie tą Renatę w tym kaszkiecie i z wózkiem i mała Zosia, pięknie wygląda ale zmieńcie jej tą czapkę ten kaszkiet bo wygląda jak starsza pani po 80 siatce, przecież ona od początku serialu jak zaczęła występować chodzi w tej czapie, no wreszcie zmieńcie jej ten styl i tą bobe, z wózkiem jako młoda mama a czapa jak za króla świeczka, obłęd nie rubcie z niej babusi, Sławka żeście podstylowaliscie i schodl wymodnial i trochę ładniej i młodo jako na tatusia małej Zosi, a Renie jeszcze nie z rubcie z niej piękna kobietę i młoda mamę.

  11.03.2022 10:29
 • Fanka Wspólnej (gość)

  Kamil to taki piesek Ostrowskiego. wredny lizus. ciągle mu donosi na wszystkich. i jeszcze wręcz wymusza,żeby to On,a nie inny lekarz podjął się operacji pacjenta,bo Kamil jest ''najlepszym chirurgiem'',a to nieprawda,bo to,że Hoffer jest dobrym lekarzem wcale nie znaczy,iż jest lepszy od innych. Tak samo w sytuacji z Elą-doktor Nalepa chce podjąć się jej leczenia,bo przecież Kamil i Arek są z Elą spokrewnieni,na co Kamilek wielce się oburzył i pewnie czekał,aż Ostrowski mu zawtóruje. Adamski miał rację mówiąc,że Arek za bardzo faworyzuje Kamila i pozwala mu się tak panoszyć w Szpitalu. Szkoda Zuzy i Uli dla takiego nadętego buca i egoisty,dla którego liczy się tylko jego kariera. Oby Zuza zmądrzała i kopnęła tego pożal się boże mężusia w 4 litery. Ona i Ula zasługują na kogoś znacznie lepszego,bo Hoffer to raczej kiepski mąż,a jako ojciec to już w ogóle porażka.

  18.02.2022 07:53
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 5.2 Głosów: 66

Nagrody

 • Telekamery 2008

  • Najlepszy serial obyczajowy
 • Telekamery 2013

  • Najlepszy serial codzienny

Ciekawostki

 • Joanna Jabłczyńska podczas kręcenia jednego z odcinków dostała ataku wyrostka, w wyniku czego trafiła na stół operacyjny. Podobna historia przytrafiła się Ewie Gawryluk.

 • Loga serialu "Na Wspólnej" jest takie samo jak logo węgierskich prezerwatyw marki Barátok közt.

Cytaty

 • Problemy są po to, aby sprawdzić, jak bardzo nam na czymś zależy. Albo na kimś.

  – Roman Hoffer (Waldemar Obłoza)
 • Zięba, myślisz jak głupie ptaszysko!

  – Maria Zięba (Bożena Dykiel)

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×