Nie od razu Rzym zbudowano

Rome Wasn't Built in a Day, Wielka Brytania 2011

Sześciu budowniczych podejmuje próbę zbudowania rzymskiej willi przy użyciu narzędzi i materiałów, jakich do tego celu używali starożytni Rzymianie.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Nie od razu Rzym zbudowano w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Sześciu budowniczych podejmuje próbę zbudowania rzymskiej willi przy użyciu narzędzi i materiałów, jakich do tego celu używali starożytni Rzymianie. Budowniczy spotykają się z profesorem Dai Morganem Evansem - autorem projektu rzymskiej willi, którą będą wznosić przy użyciu narzędzi z epoki. Profesor odbiera załodze wszystkie nowoczesne przybory i zapoznaje ze sposobem pozyskania sobie przychylności bóstw podczas realizacji przedsięwzięcia. Wśród zatrudnionej do programu załogi znajdą się wszyscy potrzebni specjaliści - od menedżera po murarza.

Co stanie się kiedy poprosimy sześciu budowniczych aby zapomnieli o wszystkich współczesnych narzędziach i podjęli się zbudowania prawdziwej rzymskiej willi takim samym sposobem i przy pomocy tylko takich samych środków jak robili to starożytni Rzymianie w 25 roku p.n.e.? Wśród zatrudnionej do programu załogi znajdą się wszyscy potrzebni specjaliści do takiej operacji od menadżera po murarza i od hydraulika po tynkarza - ich zadaniem będzie zbudowanie takiej samej willi jakie budowano w starożytnym Rzymie. Ten lekki i zabawny serial daje widzom możliwość niebanalnego spojrzenia na technologie i budowlane projekty naszych przodków.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×