Nie tylko brytyjska historia na talerzu

The Supersizers Go...II, Wielka Brytania 2009

Aktorka Sue Perkins i krytyk kulinarny Giles Coren eksplorują kuchnię przodków. Przyodziani w kostiumy z odpowiedniej epoki zabierają widzów w kulinarną podróż do różnych okresów.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Nie tylko brytyjska historia na talerzu w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Aktorka Sue Perkins i krytyk kulinarny Giles Coren eksplorują kuchnię przodków. Przyodziani w kostiumy z odpowiedniej epoki zabierają widzów w kulinarną podróż do różnych okresów. Sprawdzają, jaki wpływ samopoczucie i kondycję mają dawne potrawy. Okazuje się, że dania konsumowane przez przodków często napawają obrzydzeniem, są ubogie w składniki odżywcze i niesmaczne.

Aktorka komediowa Sue Perkins i krytyk kulinarny Giles Coren eksplorują kuchnię naszych przodków. W swoim programie biorą pod lupę... ostatnie 500 lat. Przyodziani w kostiumy z odpowiedniej epoki zabierają widzów w kulinarną podróż do różnych okresów. Ożywiają na nowo historię, z humorem i żartem przechodząc przez klasyczne menu minionych czasów. Sprawdzają, jaki wpływ na wagę i ogólne samopoczucie mają potrawy rodem z lamusa. Goszczący w programie szefowie kuchni podają na stół potrawy, które przed laty kształtowały smaki. Dostosowanie się do "diety z lamusa" nierzadko przysparza im niemałych kłopotów. Dania konsumowane przez ich przodków często napawają obrzydzeniem, są ubogie w składniki odżywcze lub po prostu niesmaczne... Pierwsza seria programu cieszyła się ogromna popularnością, w drugiej na widzów czekają kolejne niespodzianki. Gospodarze przeniosą się w lata 80-te, 50-te, 20-te XX wieku, w czasy Rewolucji Francuskiej, do średniowiecza i do czasów starożytnego Rzymu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×