- Odcinek 2 (Sezon 12)

Polska 2019

Multimedia

Streszczenie odcinka

Paweł i Sylwia usiłują się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Idzie im tak, jak wszystkim zdezorientowanym młodym rodzicom, którzy wszystko wiedzieli w teorii, ale praktyka na dzień dobry ich przerosła. Nieoczekiwanie rozsądną radą służy Sylwii Artur Szulc, zatrudniony na jej miejsce nowy prawnik, którego poznali razem z Pawłem w specyficznych okolicznościach. Marcin ma gorszy dzień, bo nie dość, że w przedszkolu zaginęła kurtka Zbyszka, to jeszcze zaparkował w niedozwolonym miejscu i musi ponieść tego konsekwencje. To zresztą nie koniec problemów. Marcin musi przywieźć Zbyszka do kancelarii, a Sylwia na własne oczy widzi, jak wyglądają relacje chłopca z Karoliną. W kancelarii pojawia się Teresa Pniewska, oszukana przez kamieniarza i pobita przez ratownika medycznego oraz sam ratownik medyczny. Oboje szukają tam pomocy prawnej, a Paweł i Artur zapominają, że nie mogą jednocześnie reprezentować dwóch stron tego samego konfliktu. Marek musi interweniować. Przy okazji Teresa poznaje Marię Barską i widok dziewczyny robina niej piorunujące wrażenie. Serial komediowy, obyczajowy,

 • Czas trwania: 45 minut
 • Gatunek: Serial komediowy

O mnie się nie martw w telewizji

ZwińRozwiń

Komentarze

Skomentuj
 • **** (gość)

  A my rozumiemy i zupełnie inaczej odbieramy to,co Ty mówisz na nie. I Ci,co polubili tą parę,są mocno zawiedzeni i wściekli. Pozwól,ze każdy będzie odbierał historię tej pary tak jak czuje i ciągłe powtarzanie im,ze oni są be nic nie zmieni.

  10.03.2020 12:43
 • zyx (gość)

  Nie rozumiem zachwytów parą Karolina - Marcin. Na przykład sceną w windzie. Wg mnie była tak topornie przez aktorów ciosana, że kaleczyło to uszy, oczy i wspomnienia tego, co potrafili nam pokazać Iga i Marcin. Podobnie było ze scenami w sądzie, na kawie. Rozpad tej pary to najlepsze, co w tej sytuacji dla dobra serialu można zrobić. Niestety, pomysł, żeby stało się to przez powrót Marcina do dawnych nawyków i z wmieszaną w to Justynę to przedobrzenie sprawy. Bacia lepiej wypada z Dziubą i w tą stronę należy Karolinę skierować. Karolina i Marcin - zdecydowanie nie!

  10.03.2020 07:17
 • **** (gość)

  To prawda scenarzystki stworzyły grupę fanów tej pary,prowadząc tak fajnie ich relacje. Ludzie ich polubili,a teraz są zawiedzeni tym co z nimi zrobili.

  07.03.2020 13:59
 • 123 (gość)

  Jeszcze co do postaci Karoliny to jest zastanawiające że ona ukrywa swoje związki z facetami, tak było z Kostkiem i teraz też tak jest z Marcinem, o co tu chodzi? To jest dla mnie niezrozumiałe.

  07.03.2020 12:45
 • GOŚĆ (gość)

  I jeszcze jedno. Stworzyły grupę fanów tej pary,ludzi,którzy polubili Marcina i Karolinę,czego nie udało im się zrobić kiedy wprowadziły Anie nauczycielkę,zniknęła tak jak się pojawiła i mało kto jeszcze o niej wspomina. Ona też miała mroczną tajemnicę i tu szykuje się podobnie,a dziewczyna,z którą mógłby spokojnie żyć razem z dziećmi i wreszcie cieszyć się życiem,on podejmuje tak kontrowersyjną decyzje,decyzje,którą mu nie zapomną starzy fani i nie tylko.

  07.03.2020 11:06
 • GOŚĆ (gość)

  O coś chodzi bo to nie jest normalne posunięcie scenarzystek. Wypracowały przez cały sezon 11 coś,co same zmarnowały i niestety będzie miało swoje konsekwencje w odbiorze tego serialu.

  07.03.2020 10:52
 • 123 (gość)

  Zmarnowany potencjał pary Marcin-Karolina i się zastanawiam czy tu nie chodzi o wypromowanie Goreckiej bo przy Kaszubie zablysnie bardziej niż jako klientka na jeden odcinek, chociaż nie mamy co ukrywać ale w pamięci wiernych widzów została klientka Radeckiego z 9 sezonu.

  07.03.2020 09:35
 • Krycha (gość)

  Ale jaki dzieciak,to fajna dziewczyna ciepła,energiczna. Karolina to dziewczyna wykształcona i dobrze zapowiadająca się mecenas. Karolina to dziewczyna z domu z tradycjami prawniczymi,a co najważniejsze z czystą kartą,bez mrocznych tajemnic,nie obarczona żadnymi traumami z dzieciństwa. Kaszuba potrzebuje po tym co przeszedł właśnie takiej dziewczyny,która nie obarczy go swoimi problemami z życia bo ich nie ma. Kaszuba potrzebuje dziewczyny,za którą nie ciągnie się jakaś mroczna tajemnica i żadna terapia terapeutyczna. Według mnie scenarzystki powinny mu wreszcie pozwolić na szczęśliwe życie. Jego szczęśliwe życie przełożyłoby się na szczęście Zbysia i dziewczynek. Scenarzystki zdecydowały inaczej,skoro tak to nie wiem po co zafundowały nam 11 sezon i zbliżyły Marcina i Karoline i stworzyły złudzenie,ze teraz to już będzie tylko dobrze. Guzik nic nie jest dobrze,wręcz tragicznie,a sympatia do serialu pękła jak bańka.został zawód i zniechęcenie.

  07.03.2020 02:25
 • A. (gość)

  Niektórzy uważają, że Karolina to "dzieciak" nie pasujący do "poważnego" Kaszuby. Pomijając fakt, że tak naprawdę różnica wieku pomiędzy nimi nie jest duża, właśnie jako taka "sporo młodsza" dziewczyna, czy potem narzeczona, mogłaby takiego "poważnego" czasem wręcz "posągowego" typa nieco rozruszać, zachęcić do takich (aktywnych) sposobów spędzania czasu o jakich już dawno zapomniał, odmłodzić go. Ta opcja też jak na razie została zupełnie zmarnowana.

  07.03.2020 00:46
 • A, (gość)

  Agata - dokładnie, gdyby scenarzystki dały M&K szansę, było tyle fajnych możliwości pokazania ich razem. Wiadomo, że aktorzy często grają w jakimś stopniu siebie. Wystarczyło zajrzeć na instagrama Baci czy Pawłowskiego i pomysły same by się pojawiły - M&K jako para w tańcu, M&K razem na jakimś koncercie, M&K na jakimś wspólnym (i wcale niekoniecznie od razu łóżkowym!) zimowym wyjeździe (gdzie dla efektu komediowego przypadkiem trafiają na Kostka i Podhalskiego), Karolina ćwicząca pilates, Karolina czytająca bajki chętnie ją słuchającemu Zbyszkowi (przecież Bacia to m.in. aktorka radiowa z wielką umiejętnością intepretacji tekstu), M&K razem na Sycylii, na wąskich ulicach włoskiego miasteczka (a tam nie wiedzieć czemu Podhalski na skuterze, teraz niestety niewykonalne z powodu tej epidemii). Wreszcie wystarczyłoby ich pokazać w jakichś osobistych rozmowach, takich jak ta w windzie. Ludzie, którzy dopiero nawiązali bliższą relacją, którzy tak naprawdę jeszcze siebie dobrze nie znają, mają sobie przecież tyle do powiedzenia! Mógłby być nawet taki głupi wieczorny spacer, odprowadzenie kogoś do domu, na którym jednak ku naszej irytacji zamiast z Karoliną zobaczyliśmy Marcina z Justyną. Naprawdę było wiele możliwości, żadna z nich nie została wykorzystana. Zamiast tego widzimy Marcina chyłkiem skradającego się po nocy we własnym domu, po wieczorze z Karoliną, który nie został widzowi pokazany. Jeżeli zamiar był taki, żeby rozdrażnić fanów tej pary albo na dzień dobry odebrać im wszelką nadzieję na rozwój tej relacji, to faktycznie się udało....

  07.03.2020 00:33
 • GOŚĆ (gość)

  To prawda,nie lubię jej,zupełnie nie widzę jej jako drugiej Igi,nie pasuje do Marcina. Niech Kaszuba nam nie wmawia,że ona przypomina mu Igę,niby z której strony??? Dobrze,że pani Justyna pisze "że MOŻE" tylko ilu fanów wątku Marcin-Karolina to wytrzyma i w sumie na co czekać,że Kaszuba się wyszumi i co? wróci do Karoliny. Oby się nie zdziwił bo może już nie mieć do czego wracać. Z resztą czy ktoś mu po tym co zrobił zaufa-obawiam się ,że nie.

  06.03.2020 22:36
 • Ewa (gość)

  I do tego wszystkiego Górecka pisze na instagramie a właściwie robi insynuacje że Justyna MOZE zostanie na kolejny sezon, tego już nawet najwytrwalsi fani nie zniosą a Pani Górecka musi się pogodzić z faktem że jej postać nie została polubiona i zaakceptowana przez fanów OMSNM.

  06.03.2020 21:38
 • Krycha (gość)

  Agata- fajnie to napisałaś. Zachodzę w głowę co kierowało scenarzystkami,aby cos takiego stworzyć po tak fajnie przygotowanych fundamentach tej pary w 11 sezonie. Coś pięknie subtelnie się budziło do życia i na wstępie zostało zduszone. Kaszuba porządny,dojrzały po przejściach facet,odpowiedzialny,opiekuńczy ojciec,nagle głupieje. Idzie na popijawę kiedy Karolina czeka na niego w domu. Co takiego mu się stało? Jest to nie wytłumaczalne dla widza,widza,który go zna od 11 sezonów. Nie oczekiwałam,ze to będzie od razu miłość taka jak w 3 sezonie Igi i Marcina,ale będą się docierać,nawet burzliwie,ale uczciwie bez wykorzystywania uczuć drugiej osoby.

  06.03.2020 21:36
 • Agata (gość)

  A propo jeszcze tego "biurowego romansiku", to na prawdę dało by się przedstawić w ciekawy i piękny sposób. Ale nieee, po co, skoro można od razu przedstawić widzom ten dziwny wytwor "kwitnacego zwiazku"...

  A gdyby to wyglądało np tak: Karolina i Marcin ukrywają związek przed resztą, jednocześnie Marcin słyszy od Pawła pytania o aplikację randkowa. Tymczasem nieświadomi S&P nie mają pojęcia,co się czasami dzieje po godzinach w kancy, kiedy to para nr 2 "nadrabia zaległości w pracy" ;) coś by sie skrzylo. Wyjazdy służbowe, jednocześnie Karo mogłaby powoli zdobywać zaufanie ferajny z Żelaznej. Nie rzucać ich od razu na głęboką wodę, nie wpychac tej trzeciej,a już tym bardziej nie wymyślać wrogiego nastawienia Zbyszka. Z tego wątku można bylo zrobić całkiem niezła komedie. Zamiast tego mamy tragedię w trzech aktach.

  06.03.2020 21:17
 • Krycha (gość)

  Nie chcę się dziewczynom wcinać w ich watek,bo one przeżywają relacje S&P(choć osobiście myślę,że będzie dobrze),dlatego przeniosłam się tutaj,bo tu jak widzę jest jeszcze parę osób zainteresowanych wątkiem Marcin-Karolina. Jest nas juz coraz mniej,a będzie jeszcze mniej,bo nie ma co oglądać. Rozwaliły scenarzystki wątek Marcina i Karoliny,jak i zepsuły jego postać. Pomału nic nie zostanie z wątku ,dla którego zostałam z serialem po śmierci Igi. Nie mam zamiaru patrzeć jak Kaszuba mizdrzyć się z taksówkarką,po tym co widziałam w 11 sezonie i jak potraktował Karolinę.

  06.03.2020 20:15
 • GOŚĆ (gość)

  Tak naprawdę to nie umiem sobie wytłumaczyć co spowodowało u Kaszuby taką zmianę i w jego charakterze i w traktowaniu Karoliny. Skoro cały 11 sezon,zbliżał się do niej,wspierał,zaczął ufać i zakończył namiętnym pocałunkiem,który w logiczny sposób dawał nadzieję widzom na dalsze rozwijanie tej znajomości. Nie wiem co się stało i nie ma na to wytłumaczenia,a 1 odc był niemiłym zaskoczeniem. Wciskanie miedzy nich Justyny to jakieś nieporozumienie. Już na starcie tej postaci nie lubię,bo wchodzi pomiędzy Karolinę i Marcina i nie obchodzi mnie czy świadomie czy nie,po prostu ta postać ma już stygmat tej trzeciej przez którą wszystko się psuje. Nie mam podstaw nie lubić Karoliny i życzyć,aby jej się nie udało z Marcinem,tym bardziej,że cały 11sezon wzbudzała jej postać sympatię,a razem tworzyli fajną parę. A powyższy żart naprawdę żenada.

  06.03.2020 19:03
 • do powody (gość)

  Żenujący żarcik.

  06.03.2020 17:45
 • powody (gość)

  do 'do Agaty',a może tu chodzi o seks ;) , Kaszuba spróbował i stwierdził,że Karolina nie jest dobra w łóżku ;)

  06.03.2020 09:55
 • do Agaty (gość)

  Całkowicie się zgadzam. Fani pary M&K zostali przez scenarzystki zwyczajnie zrobieni w bambuko. W 11 sezonie zobaczyliśmy dwoje ludzi, którzy się lubią, szanują, którzy ze sobą chętnie przebywają, są sobą wzajemnie zafascynowani, którzy mają o czym ze sobą rozmawiać, którzy zaczynają ufać sobie w poważnych sprawach, którzy przełamują swój lęk, aby na poważnie być razem. Tymczasem w pierwszych odcinkach sezonu 12 widzimy jakiś podrzędny, ukrywany przed światem romansik biurowy, sztuczne uśmiechy, Marcina który woli popijawę z kumplami od spotkania z nową "ukochaną" (już mu się znudziła?), i który spędza więcej czasu i więcej rozmawia ze swoja nową prywatną "panią szofer" Justyną niż z kobietą, z którą chwilę wcześniej tak "bardzo" chciał zbudować coś trwałego. Żenada. O tym, że Marcin i Karolina w ogóle się widują poza kancelarią dowiadujemy się z ... dialogów. Pokazania ich bliższej relacji widzowi nie uznano za potrzebne.

  06.03.2020 01:02
 • **** (gość)

  Większość widzów jest wściekła na to co zrobiły scenarzystki z Karoliną i jak zmieniły na niekorzyść Marcina. Fani uciekają i się nie dziwię. Wepchanie pomiędzy Karolinę i Marcina po takim finale 11 sezonu taksówkarki,graniczy z głupotą i naiwnością,że widzowie to łykną. Może ktoś to łyknie,ale większość jak widać jest wkurzona.

  05.03.2020 23:08
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×