- Odcinek 9 (Sezon 12)

Polska 2020

Multimedia

Streszczenie odcinka

W dniu swoich urodzin Helenka wraca ze szkolnego wyjazdu. Nie wie, co wymyśliła jej rodzina i wydaje jej się, że wszyscy zapomnieli o jej święcie. Jedyną osobą, która do niej dzwoni z życzeniami jest Sylwia. Prosi ją, żeby przyjechała do kancelarii i pomogła rozstrzygnąć wątpliwość prawną związaną z nastolatkami. W tym samym dniu urodziny obchodzi Karolina, o czym pamiętają jej rodzice i nikt więcej. Jagoda, która awaryjniezastępuje Irenkę w sekretariacie, dowiaduje się o tym mimochodem i postanawia temu zaradzić. W tajemnicy zamawia kwiaty i tort urodzinowy. Kiedy w kancelarii pojawi się Helenka, rusza lawina nieporozumień, która doprowadzi do kolejnej konfrontacji Marcina, nie tylko z Karoliną, ale też i z przybraną córką. Tymczasem do gabinetu Kostka wkracza pobity ratownik Patryk, a jego problem prawny powoduje gwałtowne podkręcenie przedślubnej nerwicy mecenasa Molendy. Adwersarze Patryka nie uspokajają atmosfery, a do tego Teresa odwiedza Marię z nowym pomysłem na rozwiązanie zagadki jej pochodzenia. Serial komediowy, obyczajowy,

 • Czas trwania: 44 minut
 • Gatunek: Serial komediowy

O mnie się nie martw w telewizji

ZwińRozwiń

Komentarze

Skomentuj
 • Stary Fan (gość)

  Jeśli chcą kończyć to niech kończą,bo tak jak w tym sezonie bezmyślnie zamieszały scenarzystki w serialu,jak zniszczyły główną postać,jak przywróciły jej stare niechlubne cechy-to nikt sie tego nie spodziewał. Po 12 sezonach,pięknej przemiany facet ląduje w tym samym miejscu swojego postępowania z tą różnicą,że teraz ma trójkę dzieci. Cyniczny,nielojalny,działający na dwa fronty-i to ma nas zachecać do dalszego oglądania? Ja już widziałam jego przemianę i widzę co z tego zostało-trójka dzieci,z której dwójka miała i znowu ma rozwalona rodzinę,a ich "odpowiedzialny"niegdyś wujek przesiaduje w barze,całuje raz ciocie Karolinę,a raz kobietę,którą prawie nie zna,działa na dwa fronty i nie ma z tym żadnych problemów. A dzieci?-a dzieci już się chyba do takiej chorej sytuacji przyzwyczaiły i jakoś sobie radzą. I co? znowu nam pokażą jak Marcin wraca na dawne tory,jak się poprawia?-znowu mamy oglądać to co już było?kto w to teraz uwierzy? Piszę to jako stary wierny fan I&M,a potem Marcina,bo nie tego się spodziewałam i czuje się bardzo zawiedziona.

  22.05.2020 13:22
 • Fanka (gość)

  Zawsze warto to jest akurat nie zbyt trafny przykład, bo o ile tam można mówić o zaprzestaniu w kontekście covida to tylko dlatego, że Weronika Rosati jest w Stanach i nie może sobie ot tak przylecieć i ew. dlatego, że mają wiele lokacji, w których kręcą. Umówmy się, tam głównym powodem końca była niezadowalająca władz Polsatu oglądalność i to, że przegrali z konkurencją. No, ale jak się wrzuca do ramówki serial, który ma być hitem, jednocześnie konkurując z Na dobre i na złe i Ameryką Express, to to nie może się udać. TVP wraca na plany niemalże każdej swojej produkcji, a jednak wydaje mi się, że teraz z dnia na dzień będzie co raz bardziej bezpieczniej, więc kręcenie OMSNM wcale nie jest aż tak problematyczne, jednak spędzają na planie mniej czasu niż ekipa M jak miłość, Barw Szczęścia, Na dobre i na złe, czy innych rocznosezonowych produkcji.

  22.05.2020 11:17
 • ? (gość)

  Nie nastawiajcie się tak na 13 sezon być może skończą na 12, nikt z aktorów nie potwierdza że bedzie kontynuacja serialu, zaprzestali kręcenia " Zawsze Warto" przez obostrzenia związane z COVID-19 i wstrzymano produkcję kilku innych programów, być może dla bezpieczeństwa aktorów dokręcą 12 sezon i na tym koniec.

  22.05.2020 08:15
 • 123 (gość)

  Zawsze tak mniej więcej w połowie czerwca zaczynają kręcić sezon co jest puszczany w TV we wrześniu, tak było zawsze, teraz musza skończyć 12 i kontynuować kręcenie sezonu 13 bo ja uważam że będzie szczególnie jak wczoraj Joanna Kuberska powiedziała że będzie nagrywać OMSNM nadal, być może będzie tak że włączą te brakujące odcinki do sezonu 13, chociaż Ola mówiła o przerwie technicznej to może po prostu będą opuszczone te 4 odcinki brakujące i zaraz potem będzie sezon 13.

  21.05.2020 15:49
 • Fanka (gość)

  Wchodzą na plan w czerwcu, jeśli to by miała być ostania seria to ciekawe jak to rozwiążą, bo odcinki pewnie i tak pójdą do emisji we wrześniu, czyli wyemitowaliby 4 odcinki 12 sezonu i już by mieli kończyć, a od października coś nowego? No to ma sens, niemniej od maja do września są 4 miesiące, zakończyli emisję mając porozwalane wątki, więc wypadałoby przypomnieć, ale znowu emisja 12 sezonu od początku jest bez sensu... Chyba, że... i na to skrycie mam nadzieję, kręcąc końcówkę 12 sezonu zaczną kręcić sezon 13, nawet jeśli miałby on być ostatnim i mieć 9 odcinków, tak by jesienna emisja OMSNM trwała 13-14 tygodni. Bo pewnie gdyby nie koronawirus i zakładając, że byłby 13 sezon to na koniec czerwca/początek lipca zaczynaliby go kręcić.

  21.05.2020 11:42
 • Ola (gość)

  Joanna Kuberska powiedziała że ona wchodzi na plan 10 czerwca.

  20.05.2020 19:54
 • 123 (gość)

  Krycha zaczynają kręcić OMSNM w czerwcu, powiedziała o tym Ola Adamska i Pani Kurowska, Jacek Knap powiedział już mają grafik, aktorzy już znają swoje dni kiedy wchodzą na plan.

  16.05.2020 19:32
 • Krycha (gość)

  Ogłosili,że odmrażają prace na małych planach filmowych,może to dotyczy OMSNM:)??

  16.05.2020 18:29
 • GOŚĆ (gość)

  Ja też czekam na tą trzecią,na którą Kaszuba zareaguje tak jak zareagował na Igę. Jeśli Karolina ma być tą,która była próbą(nienawidzę tego określenia) to przynajmniej niech przegra rywalizację z godną zupełnie nową przeciwniczką,dla której Kaszuba "skoczy na główkę bez zastanowienia". A taksówkarka niech sobie dalej spokojnie jeździ po Warszawie i kończy terapię.

  16.05.2020 12:09
 • Fan (gość)

  123- Nie piszę,ze spotkają się na ślubie S&P,bo z tym ślubem,to taki pewniak,jak to z kim będzie Kaszuba. O ślubie Kostka chociaż się mówi i są przygotowania. Ślub S&P to na razie wielkie życzenie fanów,a czy będzie to się dopiero okaże.

  15.05.2020 12:54
 • 123 (gość)

  Nie no Olga jak już to ma szansę spotkać Marcina na ślubie S&P po co ona na ślubie Kostka? Obawiam się jednak że z Olga to będzie zamieszanie ale z racji Piotrka i łagodzenia konfliktu miedzy braćmi Radeckimi, nie zapominajcie jeszcze o Aske Zarzyckiej bo ona jednak cały czas jest w serialu i po coś wróciła i po coś to nagła zmiana u Aski w stosunku do dzieci Marcina.

  15.05.2020 12:15
 • Fan (gość)

  O to właśnie chodzi,niech wreszcie Kaszuba postara się trochę,a nie jak zawsze to on wybiera,to on stawia warunki,to on działa na dwa fronty,a panie ustawiają się do niego w kolejce. Ten schemat chyba się nam już znudził i może wreszcie czas postawić przed Marcinem wyzwanie w postaci kobiety,która nie patrzy na niego maślanymi oczami,nie godzi się na lekceważenie,ale taką,którą trudno zdobyć. Olga byłaby fajna,poturbowana przez życie,zostawiona przez faceta. Po tych niełatwych przeżyciach ostrożna,nieufna i niełatwa do zdobycia. Do 9 odc nie dane im było się spotkać(trochę to dziwne,bo dosyć często jest ona w kancelarii,u Sylwii)) Może jest szansa,ze spotkają się na ślubie Kostka(jeśli w ogóle ten ślub się odbędzie,bo mam co do tego wątpliwości). Gdybać zawsze można,a nóż się coś sprawdzi:))

  15.05.2020 10:51
 • Dawna fanką Igi/I&M (gość)

  Tak, Olga byłaby najlepsza ; może powinna być na początku taka niedostępna, obojętna, żeby Kaszuba o nią powalczył, a nie tak jak to było do tej pory wszystkie babki mdlaly na jego widok 😉

  14.05.2020 22:49
 • Fan (gość)

  To prawda,Marcin musi najpierw uporządkować swoje życie,bo jak na razie to panuje u niego chaos. Biega od jednej do drugiej panienki,to z jedną to z drugą się całuje. Skoro biega od jednej do drugiej to znaczy,że obie to nie to i według mnie powinna pojawić się ta trzecia,która postawi Kaszubę do pionu jak Iga. Mnie pasowałaby Olga,śliczna blondynka spokojna,po przejściach,ale jak będzie to zobaczymy,jeśli pójdzie w stronę taksówkarki to z żalem,ale podziękuję,nie będę się denerwować.

  14.05.2020 19:21
 • Do Asi (gość)

  Marcin niech najpierw zajmie się swoim życiem ,bo z nim też coś złego się dzieje. Niech zajmie się dziećmi,bo zachowuje się jak smarkacz,a nie dojrzały facet. Może to jemu jeszcze potrzebna jest pomoc psychologa,namiary na nowego dała mu poprzednia pani psycholog na początku sezonu. Coś mi się zdaje,że czuła,ze czekają go jeszcze problemy i porada może mu się przydać. A jak już uporządkuje swoje życie to dopiero może radzić i pomagać innym.

  14.05.2020 17:36
 • Asia (gość)

  Marcin to by jej powiedział, że nie powinna przerywać terapii, a dokończyć ją u kogoś innego ;)

  14.05.2020 09:28
 • Asia (gość)

  Pani psycholog powinna jej pomóc w powrocie do normalności. Tego się oczekuje od psychologa; umiejętności naprawienia tego, co nawala. Jeśli pacjent informuje, że czuje się gotowy, psycholog nie powinien tego negować, a spróbować dotrzeć do podstaw tej decyzji, dopytać, zaciągnąć pacjenta "na kozetkę". Jakim cudem pacjent ma w siebie uwierzyć, skoro psycholog neguje u niego choćby zalążek umiejętności logicznego myślenia? Korzystałam z pomcy psychologa, czasami faktycznie pojawia się chęć przerwania terapii (zmęczenie, brak wiary w skuteczność itp.), ale tutaj ewidentnie Justyna powinna przerwać terapię u tej konkretnej pani psycholog. Powinna z nią zerwać kontakty ze względu na uwikłanie w sieć zdarzeń, które mogą na ich wzajemne relacje rzutować. Pani psycholog sama powinna zasugerować zmianę terapeuty. Nie rozumiem, dlaczego tego nie zrobiła :/ Podejmując się w dalszym ciągu tej terapii dużo ryzykuje. W normalnym życiu, Justyna już chodziłaby do kogoś innego.

  14.05.2020 09:26
 • Samosia (gość)

  Tylko jest różnica między odizolowaniem pacjenta od relacji międzyludzkich, a przestrzeganiem i zniechęcaniem we wchodzenie w związek, a moim zdaniem chęć przerwania terapii przez Justynę wynika z tego drugiego. Poznała mężczyznę i chciałaby z nim stworzyć coś więcej niż przyjaźń. Wydaje mi się, że jednak psycholog ma wykształcenie i wie jak pacjentowi pomóc i wie co jest dla niego najlepsze, inaczej ten zawód by nie istniał jakby każdy potrzebujący pomocy sam znajdował dla siebie rozwiązanie. Zresztą wyjście z nałogu jakim jest uzależnienie od posiadania sponsora nie jest takie łatwe jak się wydaje co poniektórym. Nie chcę skreślać Justyny, ale jestem niemalże w 100% przekonana, że Marcin powiedziałby jej to samo co pani psycholog. Nawet jeśli teraz wydaje jej się, że jest gotowa, potem może się okazać, że jeszcze nie i sama sobie zrobi krzywdę. Nie przerywa się terapii w połowie i to powie każdy psycholog.

  13.05.2020 23:07
 • Asia (gość)

  Nie no: jak ten Marcin tak może: przecież powinien być z Karoliną po sam grób, nawet, jeśli się zorientował, że nie jest im razem "po drodze". Powinien i koniec! Przypominam, że kiedyś Marcin pod wpływem emocji pocałował Igę, będąc w związku z Aśką, ale wtedy to było ładne, romantyczne i urocze przecież :P

  Justynę pocałował raz! JEDEN RAZ! Potem nawet za to przeprosił. Ona natomiast nie odbierała od niego telefonu, choc oczywiście marzy o tym, żeby go zaciągnąć do łóżka :P :O W sumie to nie wiadomo, dlaczego się izoluje i od niego odsuwa, skoro przecież chce mu rozbić związek.

  TRochu za dużo "Zbuntowanego anioła".

  PS. Nie wiadomo, czy Justyna przerwała terapię, ale jak już wspomniałam psycholog jest "od czapy", skoro jedynym rozwiązaniem dla pacjenta jest jego zdaniem odizolowanie go od ludzi i relacji międzyludzkich.

  13.05.2020 22:27
 • Krycha (gość)

  Oczywiście musi się coś dziać i ja jestem za tym,ale niech to jest logiczne. Kończą 11 sezon wielkim finałem,Marcin odpowiedzialny,aż tu nagle 12 sezon i nie wiadomo co się Marcinowi stało,zachowuje się jak nie on,traktuje kobiety też jak nie on. Balanguje,lekceważy Karoline,lata za nieznajoma taksówkarką. Cały 11 sezon spokojnie ze sobą rozmawiali,wspierali w pracy,aż tu nagle kłócą się w każdym odc,patrzą na siebie ze złością. Miałam wrażenie,ze to inny serial,a Marcin zaraz się obudzi bo to jakiś dziwny sen. W serialu ma się coś dziać,ale nie można z widzów robić idiotów i myśleć,ze co tam- jakoś to łykną. Czekam na ten koniec sezonu,bo jestem ciekawa co takiego jeszcze wymyślą scenarzystki,żeby całkowicie już dobić ten sezon.

  13.05.2020 22:04
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×