Oblicza islamu

Gesichter des Islam, Niemcy 2011

Twórca dokumentu stara się znaleźć odpowiedź na pytania, w co tak naprawdę wierzą muzułmanie, w jaki sposób religia kształtuje ich życie oraz czy islam jest wojowniczy i ekspansywny.

  • Gatunek: Serial dokumentalny
  • Reżyseria: Hannes Schuler

Oblicza islamu w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Hannes Schuler Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Na świecie żyje półtora miliarda muzułmanów. Dokument zabiera widza do miejsc, w których historia islamu styka się z jego codziennością. Od meczetów po targi, od szkół po studia nagrań i warsztaty. Celem są jednak przede wszystkim spotkania z mieszkańcami Egiptu, Maroka, Arabii Saudyjskiej, Turcji, Indonezji, a także Niemiec, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Film stara się znaleźć odpowiedź na pytania, w co tak naprawdę wierzą muzułmanie, w jaki sposób religia kształtuje ich życie, czy islam jest wojowniczy i ekspansywny.

„Oblicza islamu” to podróż w głąb świata muzułmańskiego. To magia arabskich nocy i codzienne życie nauczycieli, naukowców i aktywistów, dla których wiara jest instrumentem społecznych przemian. Na świecie żyje półtora miliarda muzułmanów. Sfilmowana wyprawa w ich świat zabiera widza do miejsc, w których historia islamu styka się z jego codziennością. Od meczetów po targi, od szkół po studia nagrań i warsztaty. Celem są jednak przede wszystkim spotkania z ludźmi, mieszkańcami Egiptu, Maroka, Arabii Saudyjskiej, Turcji, Indonezji, a także Niemiec, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. W co tak naprawdę wierzą? W jaki sposób religia kształtuje ich życie? Czy islam jest wojowniczy i ekspansywny? Jak otwarte są islamskie społeczności i czy są one gotowe na zmiany? Odpowiedzi dostarczają „Oblicza islamu”.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×