Opowieść o zamkach i królach

A Tale of Castles and Kings, Japonia 2006

Portrety zapomnianych królów i ich okazałych siedzib, podczas podróży po zamkach na całym świecie. Zaprezentowany zostanie m.in. zamek w Miśni, Drottningholm w Szwecji czy zamek Chambord we Francji.

 • Gatunek: Serial dokumentalny

Opowieść o zamkach i królach w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Program prezentuje słynne zamki na całym świecie i przypomina historię ich zapomnianych władców. Autorzy odwiedzą słynny zamek w Miśni, szwedzki pałac Drottningholm, zamek Chambord we Francji, który zaprojektowany został przez Leonarda Da Vinci. A także starą szkocką twierdzę w Edynburgu oraz symbol złotej ery - zamek w Pradze i olśniewający urodą hiszpański zamek Alhambra.

Portrety zapomnianych królów i ich okazałych siedzib, podczas podróży po zamkach na całym świecie. Miśnia - legendarny porcelanowy zamek. Film opowiada o życiu króla Augusta II, władcy którego uważa się za założyciela najsłynniejszej w Europie fabryki porcelany. Jego ambicją było nie tylko produkowanie porcelanowych przedmiotów ale zbudowanie z porcelany całego zamku. Program odwiedza słynne zamki na całym świecie i przypomina historię ich zapomnianych królów. Poznajemy słynny zamek w Miśni, szwedzki pałac Drottningholm, zamek Chambord we Francji zaprojektowany przez Leonarda Da Vinci, starą szkocką twierdzę - zamek w Edynburgu, symbol złotej ery - zamek w Pradze i olśniewający urodą hiszpański zamek Alhambra.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×