Opowieści spod znaku kościotrupa

Skeleton Stories, USA 2005

Jedne z najbardziej tajemniczych przypadków z akt najznakomitszych antropologów sądowych w Ameryce. Zespół naukowców odkrywa tożsamość ofiar i przyczyny zgonu na podstawie wyjątkowo skąpych dowodów.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Opowieści spod znaku kościotrupa w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Serial prezentuje jedne z nabardziej tajemniczych przypadków z akt najznakomitszych antropologów sądowych w Ameryce. Zespół naukowców odkrywa tożsamość ofiar i przyczyny zgonu na podstawie wyjątkowo skąpych dowodów. Często we współpracy z innymi specjalistami antropolodzy sądowi badają poszlaki ukryte w kościach ofiary, wyznając znaną w ich świecie zasadę, że kości nigdy nie kłamią. Każdy z omawianych w serialu przypadków to śledcza gra o dużą stawkę, o ustalenie tożsamości ofiary, to proces na równi drobiazgowy co dramatyczny.

Jedne z nabardziej tajemniczych przypadków z akt najznakomitszych antropologów sądowych w Ameryce. Talent do morderstwa. Na brzegu jeziora w małym mieście zostaje znaleziona czaszka. Na podstawie jej badania dr Elizabeth Murray musi opracować profil ofiary aby pomóc w jej zidentyfikowaniu. Podczas badań na jaw wychodzą fakty, które szokują zarówno dr Murray jak i prowadzących dochodzenie śledczych... Na kurzej fermie znaleziono fragmenty ludzkiej czaszki. Wezwani na miejsce eksperci znajdują w sumie jej 23 kawałki pośród innych drobnych, rozrzuconych na ziemi kości... Serial prezentuje jedne z nabardziej tajemniczych przypadków z akt najznakomitszych antropologów sądowych w Ameryce. Zespół naukowców odkrywa tożsamość ofiar i przyczyny zgonu na podstawie wyjątkowo skąpych dowodów. Często we współpracy z innymi specjalistami-ekspertami antropolodzy sądowi badają poszlaki ukryte w kościach ofiary - wyznając znaną w ich świecie zasadę, że kości nigdy nie kłamią. Każdy z omawianych w serialu przypadków to śledcza gra o dużą stawkę - o ustalenie tożsamości ofiary, to proces na równi drobiazgowy co dramatyczny.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×