Organizacje nienawiści w USA

Inside American Hate, USA 2008

Najciemniejsze strony najbardziej niebezpiecznych organizacji amerykańskich, których fundamentem jest nienawiść rasowa - od "Partii Nowych Czarnych Panter" po "Ku Klux Klan".

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Organizacje nienawiści w USA w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Najciemniejsze strony najbardziej niebezpiecznych organizacji amerykańskich, których fundamentem jest nienawiść rasowa - od "Partii Nowe Czarne Pantery" po "Ku Klux Klan". Każdy z kolejnych odcinków szczegółowo opowiada o jednej organizacji tego typu na terenie USA.

Partia 'Nowe Czarne Pantery do Samoobrony' jest największą organizacją zrzeszającą amerykańskich czarnoskórych separatystów. Nazwę swojej partii zaczerpnęli z oryginalnego ugrupowania Czarne Pantery - radykalnej grupy czarnoskórych nacjonalistów, działającej w latach 60. i 70. XX wieku. Ostatnio Partia Nowe Czarne Pantery rozrosła się i połączyła siły z agresywnymi ugrupowaniami więziennych gangów takimi jak Black Guerilla Family (Rodzina Czarnych Goryli) a także wykształciła hierarchiczną strukturę, której powiązania sięgają organizacji Nation of Islam (Naród Islamu).

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×