Panorama zbrodni

Crime 360, USA 2008

Twórcy cyklu, podpatrując wysiłki stróżów prawa, stwarzają bezprecedensową możliwość bliskiego kontaktu z najnowszymi technologiami z dziedziny kryminalistyki i technikami prowadzenia śledztwa.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Panorama zbrodni w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Twórcy cyklu, podpatrując wysiłki stróżów prawa, stwarzają bezprecedensową możliwość bliskiego kontaktu z najnowszymi technologiami z dziedziny kryminalistyki i technikami prowadzenia śledztwa. Każdy odcinek rozpoczyna się od przyjazdu policjantów na miejsce zbrodni. Ten moment jest także początkiem śledztwa. Dalej jednak akcja podąża w zgoła odmiennych kierunkach, a w roli scenarzysty występuje częstokroć przypadek. Widzowie stają się świadkami drobiazgowego dochodzenia, podążając krok w krok za stróżami prawa z wydziałów zabójstw.

15-odcinkowa "Panorama zbrodni" nie jest kolejną serią o trudach pracy detektywa policyjnego. Twórcy cyklu, podpatrując wysiłki stróżów prawa, stwarzają bezprecedensową możliwość bliskiego kontaktu z najnowszymi technologiami z dziedziny kryminalistyki i technikami prowadzenia śledztwa. Shane Wait, detektyw-nowicjusz z Richmond w stanie Virginia otrzymuje wezwanie do swej pierwszej sprawy zabójstwa. W bagażniku samochodu zaparkowanego w kompleksie apartamentów znaleziono zwłoki. Brak świadków i trudne do ustalenia miejsce zbrodni nie ułatwiają Waitowi zadania. Funkcjonariusz musi polegać na nielicznych dowodach i wiedzy kryminolog Faith Filippo. Tymczasem w Cleveland duet śledczych - sarkastyczny Wally Everett oraz jego partner Mike Smith badają okoliczności zgonu denata odnalezionego nieopodal ganku domu jego babci. Jednym dowodem rzeczowym są łuski po kulach leżące obok zwłok. Każdy odcinek "Panoramy zbrodni" rozpoczyna się podobnie - od przyjazdu policjantów na miejsce zbrodni. Ten moment jest także początkiem śledztwa. Dalej jednak akcja podąża w zgoła odmiennych kierunkach, a w roli scenarzysty występuje częstokroć przypadek. Widzowie przed telewizorami stają się świadkami drobiazgowego dochodzenia, podążając krok w krok za stróżami prawa z wydziałów zabójstw w Richmond i Cleveland. Dzięki nowym urządzeniom w policyjnym akcesorium - wyspecjalizowanym laserowym skanerom 3D, najnowocześniejszym mikroskopom i komputerom detektywi mogą dokładnie zbadać miejsce zbrodni i zachować na twardych dyskach dane o nim, aby nawet długo później "wrócić" w nie, celem sprawdzenia akuratności swoich teorii bądź porównania wyników badań. "Panorama zbrodni" to idealne połączenie technologii i trzymającego w napięciu suspensu. Dzięki wykorzystaniu grafiki komputerowej widzowie mogą zobaczyć działania śledcze i kryminologiczne w sposób, w jaki nigdy wcześniej nie prezentowano ich w telewizji.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×