Pierwsza miłość

Pierwsza miłość, Polska 2023

Akcja „Pierwszej miłości” rozgrywa się w malowniczym Wrocławiu, a głównym wątkiem przez lata były miłosne perypetie Marysi i Pawła.

 • Gatunek: Serial obyczajowy
 • Reżyseria: Jakub Miszczak, Katarzyna Klimkiewicz, Marzena Szołtysik, Natalia Siwicka, Sebastian Buttny, Wojciech Todorow

5

Ocena redakcji

Typowa telenowela, która przez długi czas opowiadała o tytułowej pierwszej miłości. W nowych odcinkach niestety nie ma po niej śladu. Fabuła ostatnio przypomina bardziej serial kryminalny

Pierwsza miłość w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Aneta Zając jako Marysia
 • Paweł Okoński jako Śmiałek
 • Kamilla Baar-Kochańska jako Sandra
 • Dominik Smaruj jako Filip
 • Urszula Dębska jako Sabina
 • Grażyna Wolszczak jako Grażyna
 • Błażej Michalski jako Mikołaj "Mikser"
 • Karol Strasburger jako Karol

Więcej »

Twórcy

 • Jakub Miszczak Reżyseria
 • Katarzyna Klimkiewicz Reżyseria
 • Marzena Szołtysik Reżyseria
 • Natalia Siwicka Reżyseria
 • Sebastian Buttny Reżyseria
 • Wojciech Todorow Reżyseria

Opis programu

Marysia (Aneta Zając) i Paweł (Mikołaj Krawczyk) byli do niedawna dwójką najważniejszych bohaterów serialu, których uczucie na przestrzeni wielu lat niejednokrotnie wystawiane było na próbę. Wspólnie przeżywali chwile radości, ale też rozwiązywali konflikty i problemy. Trudy życia codziennego dzielą z najbliższymi przyjaciółmi: Kingą (Aleksandra Zienkiewicz), Arturem (Łukasz Płoszajski), Bartkiem (Rafał Kwietniewski).

Przebojowa Kinga to mocno stąpająca po ziemi, samotna matka, która nie boi się wyzwań. Bartek, lekarz, typ romantyka, który nie ma szczęścia w miłości. Jest uosobieniem cech, których pragnie każda kobieta, ale na krótko. Jest nieśmiały, zbyt ufny i za bardzo zaangażowany w relacje ze swoimi partnerkami. Jego przeciwieństwem jest Artur, przebojowy flirciarz, który złamał niejedno kobiece serce. Dla żartu zawarł związek małżeński z Bereniką, ale w krótkim czasie udowodnił, że nie jest zdolny do życia u boku jednej kobiety. Wychowany w luksusach, nieprzystosowany do życia na własny rachunek. Uwikłany wielokrotnie w gangsterskie porachunki, nielegalne interesy, jak również życie w show biznesie. Z wielkomiejskiego krajobrazu, przenosimy się też do małej urokliwej wsi, Wadlewa, gdzie toczy się życie pozostałych bohaterów. Emilka i Marian Śmiałek oraz rodzina Radoszów, mierzą się z problemami typowymi dla polskiej wsi, chwilami jednak przerysowanymi, przedstawionymi z odrobiną humoru.

OBSADA "PIERWSZEJ MIŁOŚCI"

Do tej pory w „Pierwszej miłości” zagrało już ponad 2 tysiące aktorów. W postaci, które są z widzami od samego początku wcielają się: Aneta Zając (Marysia Radosz), Maria Pakulnis (Aneta Pałkowska), Maciej Tomaszewski (Marek Żukowski), Aleksandra Zienkiewicz (Kinga Żukowska), Łukasz Płoszajski (Artur Kulczycki). Przez te lata krąg pierwszoplanowych bohaterów znacznie się rozszerzył, dziś w obsadzie są też: Urszula Dębska (Sabina Weksler), Mateusz Banasiuk (Radek Zieliński), Michał Koterski (Henryk „Kaśka” Saniewski), Katarzyna Ankudowicz (Beata Mazur), Błażej Michalski (Mikołaj Serczyński), Karol Strasburger (Karol Weksler), Jan Jankowski (Grzegorz Król), Grażyna Wolszczak (Grażyna Weksler), Anna Ilczuk (Emilka Śmiałek), Rafał Kwietniewski (Bartek Miedzianowski), Paweł Okoński (Marian Śmiałek), Piotr Głowacki (Wojtek Jancia), czy Agnieszka Wielgosz (Malwina Florek).

„Pierwsza miłość” to również plejada znanych polskich gwiazd, które na przestrzeni lat gościły w serialu. W roli strażniczki miejskiej pojawiła się znana z roli Ingi w „Przyjaciółkach”, Małgorzata Socha, podziwialiśmy też, w roli pielęgniarki - piękną Katarzynę Glinkę. Spotkaliśmy się też z wybitnym Leonem Niemczykiem, w gangstera wcielał się serialowy Walduś Kiepski, czyli Bartosz Żukowski, a Olgierda – sam Ferdek Kiepski – czyli Andrzej Grabowski. W serialu zagrali również: Sonia Bohosiewicz, Krzysztof Ibisz, Robert Gonera, Mirosław Baka, Tomasz Dedek, Krystian Wieczorek, Andrzej Młynarczyk, Joanna Kurowska, Wojciech Mecwaldowski czy Barbara Kurdej – Szatan. Jako nastolatka w „Pierwszej miłości” Klaudię Poraj - dziewczynę Mariusza Krzyżanowskiego (Mariusz Bąkowski) zagrała śliczna Klaudia Halejcio, która ostatnio szlifowała swoje umiejętności taneczne w 1. edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Co ciekawe, Klaudia, w innej roli, już niedługo powróci do serialu, by skraść serce Miksera (Błażej Michalski). Do obsady dołączyła Anna Guzik, wcielając się w postać przebojowej bizneswoman Sylwii.

Warto wspomnieć, że przez serial przewinęli się też popularni sportowcy: Otylia Jędrzejczak (ona sama) i Przemysław Saleta (Kacper „Rzeźnik” Sablicki) oraz Miss Polonia 2011 – Marcelina Zawadzka (Alicja Garlik) , którą możemy podziwiać w parze z Rafałem Maserakiem na parkiecie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”.

Recenzje

 • Typowa telenowela, która przez długi czas opowiadała o tytułowej pierwszej miłości. W nowych odcinkach niestety nie ma po niej śladu. Fabuła ostatnio przypomina bardziej serial kryminalny

  5/10

Komentarze

Skomentuj
 • Łew Petruszewycz (ur. w 1880 w Rakobutach, zm. w 1940 we Lwowie) – ukraiński działacz społeczny, w latach 1918-1919 poseł do Ukraińskiej Rady Narodowej ZURL, reprezentujący miasto Brzeżany. (gość)

  Syn Stepana Petruszewycza, bratanek Jewhena Petruszewycza. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Lwowskim oraz Uniwersytecie Wiedeńskim, od 1910 pracował jako sędzia w Brzeżanach. W 1919 prawnik-konsultant Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukraińskiej Republiki Ludowej w Kamieńcu Podolskim, następnie od listopada 1919 do marca 1923 szef Prezydialnej Kancelarii Dyktatora Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej w Wiedniu.

  Po powrocie z emigracji w 1926 roku pracował jako adwokat, oraz syndyk Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „Dnister”.

  05.09.2022 15:04
 • PAWEL DELAG (gość)

  ILONA OSTOWSKA

  23.02.2022 10:38
 • Żenada (gość)

  Ten serial to jakiś żart. Skończyły się pomysły więc powtarzają wszystkie wątki wpychając nowych aktorów. Jednocześnie Maryśka z paczka sypia każdy z każdym. Niby taki hit a oglądalność żałosna nawte klan ma wyszła oglądalność od pm. Zlitujcie się i skasujcie to coś.

  04.12.2021 16:52
 • Monika (gość)

  Ja też lubię pierwsza miłość

  01.10.2019 10:53
 • Melka (gość)

  Kiedy Melka pójdzie z Robertem do łóżka ?...

  16.02.2018 18:55
 • Magda (gość)

  Uwielbiam Pierwszą miłość

  11.02.2018 12:42
 • Ivi (gość)

  Skończcie już z tymi tasiemcami polskimi,one zanudzają.Proszę Polsat o emisję tureckiego serialu pt.Asi z Tubą i Muratem w roli głównej. Jest to niepowtarzalny serial ,zna go prawie cały świat tylko nie my .Jest tyle pięknych seriali tureckich jak Kara Sevda ,Kara Para ,Aldini Sen Koy,Siyah INCI, czekamy na nie.Mistrzowska gra aktorów z wysokiej półki zachwyca cały świat,oglądalność będzie rekordowa. Spełnijcie nasze skromne marzenia.

  02.10.2017 18:56
 • zal

  nie wiem czemu tam graja takie drewna aktorskie jak pniewski... zenada

  28.12.2016 20:55

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 5.4 Głosów: 7

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×