Polskie zwierzęta w niebezpieczeństwie

Polskie zwierzeta w niebezpieczenstwie, Polska 2009

W tym odcinku będzie mowa o żubrach. Zwierzęta te udało się uchronić przed wyginięciem, czego dowodem są zdjęcia wykonane w Białowieskim Parku Narodowym.

 • Gatunek: Serial dokumentalny

Polskie zwierzęta w niebezpieczeństwie w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Anna Urbańska Autor
 • Jacek Urbański Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

W tym odcinku będzie mowa o żubrach. Zwierzęta te udało się uchronić przed wyginięciem, czego dowodem są zdjęcia wykonane w Białowieskim Parku Narodowym. Autorzy wyjaśnią, czy rzeczywiście żubry są już bezpieczne, pokażą też badania naukowe przeprowadzane w Zakładzie Badania Ssaków PAN w Białowieży oraz transport żubrów z południa Polski na północ, do województwa zachodniopomorskiego, w celu zróżnicowania genetycznego gatunku.

Adresowany do dzieci cykl poświęcony prezentacji zagrożonych gatunków zwierząt na terytorium Polski. W każdym odcinku autorzy pokazują jeden gatunek zwierząt (z wyjątkiem nietoperzy, które potraktowane zostały jako grupa), zamieszkiwane przez nie środowisko oraz różne przyczyny czy okoliczności zagrożenia gatunku. W czwartym odcinka będzie mowa o żubrach. To przykład zwierząt, które udało się uchronić przed wyginięciem, czego dowodem zdjęcia żubrów wykonane w Białowieskim Parku Narodowym. Autorzy cyklu wyjaśnią, czy rzeczywiście żubry są już bezpieczne, pokażą też badania naukowe przeprowadzane w Zakładzie Badania Ssaków PAN w Białowieży oraz transport żubrów z południa Polski na północ, do województwa zachodniopomorskiego, w celu zróżnicowania genetycznego gatunku.

Komentarze

Skomentuj
 • Uwazny_czytelnik (gość)

  Kontrowersyjne... Żubry cierpią na wiele chorób spowodowanych chowem wsobnym - pula genetyczna była i jest niewielka. Zwierzęta zwyczajnie cierpią! Nieistotne, czy jesteśmy zwolennikami teorii ewolucji, czy kreacjonizmu. Z jakichś (znanych i opisanych naukowo!) powodów, w obu przypadkach przyroda broni się przed chowem wsobnym - nie tylko ludzie, ale wiele gatunków nie wchodzi w relacje z osobnikami spokrewnionymi. NIE poprawiajmy natury/Boga (zależnie od poglądów)!

  07.03.2014 10:16
 • Detektyw Monk. (gość)

  Piękny program.Żubry to wspaniałe zwierzęta.

  24.08.2009 14:53
 • MONIKA GALA (gość)

  Wraz z mężem jesteśmy zachwyceni tym serialem,treścią i samym pomysłem.Może przyczyni się on do uratowania zdziesiątkowanych populacji rzadkich,rodzimych gatunków zwierząt.Chwała Twórcom i Realizatorom!

  02.08.2009 12:21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×