Południowy Pacyfik

South Pacific, Wielka Brytania 2009

Na zachodnich obrzeżach Pacyfiku leży Nowa Gwinea. Jest to największa tropikalna wyspa świata. W trudno dostępnych lasach żyje tu wiele gatunków zwierząt niedawno odkrytych przez badaczy z Zachodu.

 • Gatunek: Serial dokumentalny

Południowy Pacyfik w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Richard Wollocombe Zdjęcia
 • David Mitcham Muzyka

Opis programu

ZwińRozwiń

Na zachodnich obrzeżach Pacyfiku leży Nowa Gwinea. Jest to największa tropikalna wyspa świata. W trudno dostępnych lasach żyje tu wiele gatunków zwierząt niedawno odkrytych przez badaczy z Zachodu. Przemieszczając się na południe i wschód Pacyfiku, ku odleglejszym wyspom, można spotkać jeszcze bardziej niezwykłe zwierzęta. Widzowie poznają wyjątkowe gatunki, które wyewoluowały na lądzie i w wodach wokół Nowej Kaledonii, Wysp Salomona, Nowej Zelandii czy Stephens Island. Na odizolowanych wyspach Pacyfiku życie balansuje na granicy przetrwania.

Odległe i osamotnione wyspy w południowej części Pacyfiku żyją własnym życiem. Żyjące tutaj tak długo z dala od innych zwierząt osobniki, z czasem wyewoluowały do wyjątkowo osobliwych postaci. Na zachodnich obrzeżach Pacyfiku leży Nowa Gwinea. Jest to największa tropikalna wyspa świata. W trudno dostępnych lasach żyje tu wiele gatunków zwierząt dopiero niedawno odkrytych przez badaczy z Zachodu. Przemieszczając się na południe i wschód Pacyfiku, ku odleglejszym wyspom, można spotkać jeszcze bardziej niezwykłe zwierzęta. Poznajemy wyjątkowe gatunki, które wyewoluowały na lądzie i w wodach wokół Nowej Kaledonii, Wysp Salomona, Nowej Zelandii czy Stephens Island. Na odizolowanych wyspach Pacyfiku życie nieustannie balansuje na granicy przetrwania. Widać to wyraźnie na jednej z najbardziej odległych wysp na oceanie, Wyspie Wielkanocnej.

Komentarze

Skomentuj
 • Sylwia (gość)

  Sylwia napisał:

  moze mi ktoś podać piosenke która leci tam ? wiem ze spiewa ją gość w kapeluszu i gra na gitarze :)

  dobrze już znalazłam :) https://www.youtube.com/watch?v=Z26BvHOD_sg

  15.06.2015 14:20
 • Sylwia (gość)

  moze mi ktoś podać piosenke która leci tam ? wiem ze spiewa ją gość w kapeluszu i gra na gitarze :)

  15.06.2015 14:16
 • Jan (gość)

  Przepiękne widoki, przepiękna muzyka...serce się kroi, że człowiek tego wszystkiego, pewnie nawet ułamka nie zobaczy na żywo...

  26.02.2013 13:12
 • ;) (gość)

  mam pytanie kto jest autorem .? prosze czekam na odp.

  19.11.2009 09:15
 • ... (gość)

  jak mogę ściągnąć ten film i internetu ?? bardzo go potrzebuje na jutro !!

  27.10.2009 14:32

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×