Potężna Missisipi

Mighty Mississippi, 0

Brytyjski dziennikarz Trevor McDonald wyrusza w podróż brzegiem rzeki Missisipi. Wyrusza z Południa w kierunku granicy z Kanadą, do źródeł rzeki.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Potężna Missisipi w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Program zaprasza na podróż wzdłuż największej amerykańskiej rzeki, podczas której widzowie zobaczą zapierające dech w piersiach krajobrazy, pomniki dziedzictwa kulturowego i kreacje współczesnego przemysłu. Brytyjski dziennikarz Trevor McDonald rozpoczyna wyprawę w Zatoce Meksykańskiej, skąd wyruszy do źródeł Missisipi w pobliżu granicy z Kanadą. Po drodze spotka się z aktorem Morganem Freemanem i Barbarą Hearn. Widzowie dowiedzą się, jak Missisipi wpływała na amerykańską kulturę i politykę od czasów narodzin narodu po dzień dzisiejszy.

Zapraszamy w fascynującą podróż wzdłuż największej amerykańskiej rzeki, podczas której zobaczymy zapierające dech w piersiach krajobrazy, pomniki dziedzictwa kulturowego i kreacje współczesnego przemysłu. Brytyjski dziennikarz Trevor McDonald rozpoczyna swą wyprawę w Zatoce Meksykańskiej, skąd wyruszy do źródeł Missisipi w pobliżu granicy z Kanadą. Po drodze spotka się ze znanym aktorem Morganem Freemanem i byłą dziewczyną Elvisa Presleya, Barbarą Hearn, którzy opowiedzą mu o niezwykłym klimacie stworzonym przez tę wielką rzekę. Zobaczymy, jak Missisipi wpływała na amerykańską kulturę i politykę od czasów narodzin narodu po dzień dzisiejszy. Odwiedzimy miejsce, gdzie został zamordowany Martin Luther King. Weźmiemy udział w barwnym pogrzebie jazzowym w Nowym Orleanie. To fascynująca opowieść o rzece, która jest niemym świadkiem amerykańskiej historii.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×