Prawdziwy zaginiony świat

The Real Lost World, USA 2006

Złożona ze specjalistów ekipa badawcza wyrusza śladami dwóch odkrywców: Everarda im Thurna i Harry'ego Perkinsa, którzy dotarli na szczyt znajdującego się w Wenezueli płaskowyżu Roraima.

 • Gatunek: Serial dokumentalny
 • Reżyseria: Peter Puttkamer

Prawdziwy zaginiony świat w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Peter Puttkamer Reżyseria
 • Peter Puttkamer Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Tworząc powieść przygodową "Zaginiony świat", brytyjski pisarz Arthur Conan Doyle inspirował się wyprawą dwóch odkrywców: Everarda im Thurna i Harry'ego Perkinsa, którzy wspólnie dotarli na szczyt znajdującego się w Wenezueli płaskowyżu Roraima. Złożona ze specjalistów ekipa badawcza wyrusza ich śladami, starając się odnaleźć ziarno prawdy skryte w opowieściach i mitach Indian Pemon. Stawiając czoła różnym trudnościom, ekspedycja przedziera się przez dżunglę, penetruje jaskinie i pokonuje strome stoki skrytego w chmurach płaskowyżu.

Tworząc klasyczną powieść przygodową Zaginiony Świat, brytyjski pisarz Arthur Conan Doyle inspirował się wyprawą dwóch odkrywców: Everarda im Thurma i Harry'ego Perkinsa, którzy wspólnie dotarli na szczyt znajdującego się w Wenezueli płaskowyżu Roraima. Dziś śladami dawnej ekspedycji wyrusza zróżnicowana i zadziwiająca ekipa, starająca się odnaleźć ziarno prawdy skryte w fantastycznych opowieściach i mitach miejscowych Indian Pemon. Ekspedycja napotka trudności niczym z kart Zaginionego Świata: niegościnny klimat, bezlitosną dżunglę i jej groźnych, ale fascynujących mieszkańców. Czy pośród gatunków niezmienionych od prehistorycznych czasów uda się napotkać i te, o których pisali dawni odkrywcy? Czy w opowieściach Indian o latających gadach i człekokształtnych małpach kryje się prawda? Żeby odpowiedzieć na te pytania, złożona ze specjalistów ekipa badawcza będzie przedzierać się przez dżunglę, penetrować jaskinie i pokonywać strome stoki skrytego w chmurach płaskowyżu.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×