- streszczenia odcinków

Polska 2007
 • Zdesperowani Kubik i Przybylski napadają na Pazio. Chcą z niego wyciągnąć, gdzie ukrył kompromitujące ich nagranie. Pomimo brutalnego przesłuchania, on upiera się, że kasety zniknęły podczas napadu na jego przesyłkę. Według niego za sprawą stoi ktoś z agencji Jagi Sarneckiej i rzeczywiście, gdy wkrótce potem ona zjawia w jego pracowni, ma przy sobie jeden z diamentów, pochodzących z kradzieży. Przybylski i Kubik podejrzewają, że to ona ich szantażuje, żądając od każdego po milion złotych za kasety, więc porywają ją i wywożą ją za miasto. Ukrywają Jagę w Kampinosie. Marek coraz bardziej niepokoi się o ukochaną, ale nigdzie nie może jej znaleźć. Tymczasem Jaga uświadamia sobie, że grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo i zmienia taktykę. Zaczyna blefować, że dysponuje jednak kasetami i musi się pilnie skontaktować ze wspólnikiem. Jedyna nadzieja, że Marek domyśli się prawdy i zdoła jej pomóc. Równocześnie policja oskarża ją o spowodowanie śmierci jubilera. Sytuacja Jagi wydaje się beznadziejna, ale dziewczyna nie podaje się. Mogą razem z Markiem zapłacić życiem za odkrycie najmroczniejszych sekretów tego miasta.

 • Jaga zostaje oskarżona o zamordowanie Zaremby, ale dzięki pomocy Marka opuszcza areszt. Nadal trwają jednak przeszukania w jej agencji.

 • Pierwsi budzą się Śmigło i Zaremba, po chwili również Jaga. W busie nie ma Janka oraz… diamentów. Śmigło nie chce na razie powiadamiać policji, dopóki sami nie ustalą, co się stało. Wszyscy starają się zrekonstruować bieg wydarzeń. Jaga dzwoni do Marka z prośbą o pomoc. Śmigło znajduje w rowie ciężko rannego Janka i wzywa policję oraz pogotowie. Zjawia się też Marek, który znajduje na miejscu kradzieży pewien ślad, ale zachowuje go dla siebie. Także Jaga zaczyna się czegoś domyślać. Prowadzący policyjne śledztwo, Grochowiak delikatnie mówiąc nie pała sympatią do Marka i od razu rozpoczyna ostre przesłuchania wszystkich. Policjant uważa Jagę za główną podejrzaną. Dla niego winny jest też Janek, którego prawdopodobnie postrzelić wspólnik. Jubiler Pazio stracił towar warty przeszło milion złotych i lukratywny kontrakt, ale kradzież tej przesyłki może oznaczać dla niego jeszcze większe problemy. W agencji Jagi zjawia się przedstawiciel ubezpieczyciela i ma dla niej kolejne fatalne wieści. Natomiast do Marka zgłasza się ABW, co daje mu do myślenia, że w tym napadzie wcale nie chodziło o diamenty...

 • Jaga i Śmigło jako wspólnicy zakładają nową agencję ochrony. Jaga kończy kurs i otrzymuje licencję ochroniarską. Jednym ze zleceniodawców jej firmy jest Aleksander Kubik, polityk startujący w najbliższych wyborach na Prezydenta Miasta, który obawia się zamachu na swoje życie. Marek Henzel do czasu rozpoczęcia procesu przebywa w areszcie. Prokurator Przybylski zgłasza się do niego z propozycją współpracy w sprawie grupy Samuraja, która jest równoznaczna z wyrokiem śmierci, ale pozwoli Markowi wyjść na wolność... Do agencji Jagi zgłasza się też jubiler Tadeusz Pazio. Ma wartościową przesyłkę (diamenty), którą trzeba dostarczyć do Krakowa. W dalszej drodze, do Wiednia, zostaną do niej dołączone tajemnicze kasety wideo. Jaga poznaje w stadninie Juliana Woytowicza - bogatego, młodego biznesmena i zarazem właściciela konia, na którym jeździ, a który, rzekomo, ma interesującą ofertę dla jej firmy. Tymczasem w agencji Jagi trwa nabór pracowników i przygotowania do konwoju diamentów. Jaga, Śmigło, Janek i Zaremba wyruszają z drogocennym ładunkiem z Warszawy i niespodziewanie w drodze wszyscy zaczynają się czuć dziwnie senni…

 • Dzięki pomocy Szulca Jaga załatwia widzenie z Markiem w areszcie. Od Niny usłyszała, że on nikogo nie zabi, ł i wierzy w to. Jaga zdaje sobie sprawę, że zabójca jej ojca pozostaje wciąż na wolności.

 • Jaga pakuje się przed wyjazdem do matki na Wybrzeże, gdy przychodzi pani Marta i podrzuca wyjątkowo ozdobną szczotkę do włosów ze srebrną rączką. Śmigło zawiadamia Jagę, że policja weszła do ich firmy. Zabrali komputery, szukają lewych pieniędzy. Tymczasem Marek jest przesłuchiwany przez Bogdana w sprawie zabójstwa Krzywego. Marek powołuje się na alibi - ma świadka, Ninę. Jednak ona tego nie potwierdza. Nie pamięta? Jaga odkrywa istnienie Ireny tajemniczej policjantki, z którą jej ojciec był związany. Dziewczyna rozmawia też z Zoną w sprawie sprzedaży firmy - walczy o pracowników, ale oni tego nie dostrzegają i mają pretensje do niej i do Śmigła. Na prośbę ciotki Marka Jaga wstawia się za nim u Bogdana, ale sprawa wydaje się przesądzona. Coraz więcej poszlak wskazuje na Marka. Ale jeszcze bardziej Jaga jest zszokowana, gdy przypadkowo dowiaduje się, co naprawdę łączy Monikę i Bogdana uważała go za jej ojca? Nina wyznaje Jadze prawdę na temat Marka i tej nocy, gdy doszło do zbrodni, i wyjeżdża. Jaga znów zostaje sama. Co zrobi z tymi przerażającymi odkryciami?

 • Jaga kontynuuje prywatne śledztwo w sprawie zamachu i sprawdza bazę, z której wyjechała feralna ciężarówka - jeśli ktoś inny nią kierował, to aresztowany został niewinny człowiek.

 • Marek odwiedza Jagę z kwiatami. Bogdan kontynuuje śledztwo. Nowy podejrzany to Śmigło, były policjant i prawa ręka Andrzeja. Teraz został mianowany przez Jagę na wspólnika.

 • Uciekając przed policją, Jaga dociera do mieszkania Śmigła. Ludzie Śmigła postanawiają wyjaśnić sprawę SMS-ów. Będą śledzić właścicieli Zony.

 • Po walce z Mutrą Jaga trafiła do szpitala. Odwiedza ją Marek, ale ona nie chce z nim rozmawiać. Monika dowiaduje się o aresztowaniu i pobiciu Jagi. Tymczasem dziewczyna konsekwentnie zaprzecza dowodom, na podstawie których została oskarżona o zlecenie zamordowania Krzywego. Bogdan ma do Marka pretensje o wtrącanie się do sprawy Jagi. Ona tymczasem wpada na pomysł ucieczki i prosi o pomoc Monikę. Prokurator odsuwa Bogdana od śledztwa.

 • Jaga została aresztowana. Policja dysponuje dowodami w postaci SMS-ów na komórce Krzywego i grozi jej zarzut: zlecenie zabójstwa. Basia próbuje jej pomóc, Bogdan także. W areszcie Jaga poznaje współwięźniarkę Tereskę i wspomina też dawne czasy. Kiedyś Monika powiedziała jej, że widziała jej matkę z innym mężczyzną, niż Andrzej. Czy to był początek rozpadu małżeństwa jej rodziców? Kaczorowski przesłuchuje Pawła, a ten jeszcze bardziej w swoich zeznaniach pogrąża Jagę. Marek odwiedza Jagę; łamie się. Ma wątpliwości co do jej niewinności, czym ją bardzo rozczarowuje. Śmigło ma swoje własne poglądy na temat jej aresztowania i sugeruje Bogdanowi, kto może wrabiać Jagę i dlaczego? Tymczasem do celi Jagi przybywa nowa więźniarka, Mutra - porywaczka, żądna zemsty na Jadze i rzeczywiście wkrótce dochodzi między nimi do potężnej bijatyki. Marek zdradza Ninie, że walczy o wielką kasę.

 • Stypa po Andrzeju. Marek przyłapuje Pawła na podglądaniu Jagi. Bogdan tropi Krzywego, ale bez rezultatu. Jaga odkrywa, że jej ojczym miał romans. Andrzej go nakrył i szantażował za sprawą zdjęć. Dziewczyna jest też świadkiem dziwnej kłótni Moniki z Bogdanem, po której Monika oddaje mu pieniądze. Bogdan wciąż szuka Krzywego, a tymczasem on kontaktuje się z Jagą i umawia się z nią na Polach Mokotowskich w klubie "Dragon". Jaga zawiadamia Bogdana i wspólnie przygotowują zasadzkę. Krzywy ginie niemal na jej oczach, zanim zdołał cokolwiek powiedzieć. Policja i Bogdan zjawiają się za późno. Jaga żegna Basię i Jerzego, i przy okazji wymusza na Jerzym, że przyzna się matce do romansu. Marek zachęca Jagę do treningów. Pomaga jej na strzelnicy i razem biegają. Bogdan wyznaje Jadze prawdę o jej ojcu i jego relacjach z Krzywym. Tymczasem konkurencyjna agencja Zone zmierza do przejęcia jej firmy. Marek zabiera Jagę do stadniny, gdzie ona może trenować. Jego też uczy jeździć konno. Wtedy zjawia się policja, by ją aresztować...

 • Pomimo nocnej pory Jaga wybiera się na spotkanie. Marek śledzi ją i odkrywa, że spotyka się z Krzywym. W zamian za odszukanie pewnego noża ten oferuje, że powie, kto zabił jej ojca.

 • Jaga jedzie na spotkanie z porywaczami, a za nią Śmigło i Janek. Marek śledzi ją przy pomocy GPS, nie wie dokąd ona zmierza. Porywaczom udaje się zmylić jej obstawę i Jaga dociera do nich sama. Zostaje uwięziona. Udaje jej się jednak uwolnić i ucieka razem z chłopcem Gralczyków. Ale znów zostaje złapana... Czy Markowi uda się odszukać Jagę? A nawet jeśli, jak wytłumaczy, że ją szpiegował? Problemy finansowe w agencji ochrony "JAGA", z których nikt wcześniej nie zdawał sobie sprawy. W firmie brakuje na opłaty i pensje. Andrzej zawsze potrafił gdzieś zdobyć pieniądze, teraz go nie ma. Wychodzi też na jaw, że przetrzymywał u siebie pewien szczególnie cenny dowód rzeczowy...

 • Jaga i Bogdan spotykają się w prosektorium, gdzie ona jednak nie zostaje dopuszczona do ciała ojca. Przeżywa szok, dowiadując się od Bogdana, że to nie była pierwsza próba samobójcza Andrzeja.

 • Serial "Prawo miasta" to wielowątkowa opowieść sensacyjno-kryminalna. Skomplikowana fabuła powoli wciąga widza w świat zbrodni i kłamstwa, gdzie wygrać mogą tylko prawdziwi bohaterowie. Jest wyzwaniem i swoistą grą z widzem. Dzięki licznym punktom zwrotnym, zaskakuje i nieustannie trzyma w napięciu. Stopniowo wszystko zaczyna się układać w logiczną całość. ;W tajemniczych okolicznościach w swoim domu w Warszawie ginie Andrzej Sarnecki (Bogusław Linda) - były policjant i właściciel agencji ochrony JAGA. Prowadzący śledztwo przyjaciel rodziny - komisarz Bogdan (Krzysztof Pieczyński) bada czy Andrzej sam targnął się na życie, czy może ktoś mu w tym pomógł? Własne dochodzenie w tej sprawie prowadzi też Marek Henzel (Paweł Wilczak) z Wydziału Spraw Wewnętrznych… Tymczasem o stracie ojca dowiaduje się jego córka, Jaga (Weronika Książkiewicz), która trenuje pięciobój i właśnie przygotowuje się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich. Ta tragiczna wiadomość wywołuje u niej wstrząs. Jaga postanawia wyjaśnić tajemnicę śmierci ojca nie podejrzewając, jak bardzo to zmieni jej życie... ;Reżyserem "Prawa miasta" jest Krzysztof Lang, a w rolach pierwszoplanowych zobaczymy znanych i lubianych polskich aktorów: Krzysztofa Pieczyńskiego, Bogusława Lindę i m.in. Pawła Wilczaka. W głównej roli kobiecej występuje Weronika Książkiewicz, którą wcześniej ogl ;ądaliśmy w serialach: "Zakręcone", "Plebania" i "Glina".

Nowsze Starsze

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Prawo miasta w telewizji

ZwińRozwiń

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×