"Anna German: Prawdziwe życie" - dokument o polskiej artystce w TVP1 [WIDEO]

Oto gratka dla przeszło sześciomilionowej rzeszy widzów serialu o Annie German: w cyklu „Oglądaj z Andrzejem Fidykiem” TVP1 pokaże rosyjski dokument „Anna German. Prawdziwe życie”. Czy pobije on rekord oglądalności tego znakomitego pasma dokumentalnego?

Multimedia

W czwartek, 19 lutego, TVP1 o 22:20 w cyklu „Oglądaj z Andrzejem Fidykiem” pokaże rosyjski dokument „Anna German. Prawdziwe życie”. Czy pobije on rekord oglądalności tego znakomitego pasma dokumentalnego? Jego ostatnią propozycję - „Spalić twarz z zazdrości” - w czwartek, 12 lutego obejrzało aż 1 mln 248 tys. widzów.

Film w reżyserii Georgija Ananova o polskiej piosenkarce, kompozytorce i aktorce Annie German powstał w 2006 r., w 70 rocznicę jej urodzin, w lutym 1936 r. w radzieckim miasteczku Urgencz.

Zanim zaczęła śpiewać ukończyła studia na wydziale geologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Jako piosenkarka zadebiutowała w 1960 r. we wrocławskim Kalamburze. Śpiewała w siedmiu językach. Wydała płyty w języku polskim, rosyjskim i włoskim. Była laureatką wielu festiwali. Dwukrotnie została najpopularniejszą polską piosenkarką wśród Polonii Amerykańskiej. Złotą Płytę zdobyła za longplay „Człowieczy los”, a jej najbardziej znane utwory to „Tańczące Eurydyki”, „Człowieczy los”, „Cztery karty”.

Film opowiada o życiu, karierze i wielbicielach piosenkarki. Przypomina o wypadku samochodowym w 1967 r. i trzyletniej rekonwalescencji, podczas której napisała książkę biograficzną „Wróć do Sorrento?”, o chorobie nowotworowej, kiedy komponowała psalmy oraz pieśni poświęcone Bogu i śpiewała je, zapisując swoje wykonania na domowym magnetofonie.

Umarła 25 sierpnia1982 r. w warszawskim szpitalu, a pochowano ją na warszawskim Cmentarzu Ewangelicko Reformowanym.

W tym wzruszającym filmie poznamy matkę Anny - Irmę German z domu Martens oraz męża Zbigniewa Tucholskiego. Usłyszymy również wypowiedzi przyjaciół i innych osób związanych z jej życiem.

"Anna German: Prawdziwe życie", czwartek, 19.02.2015, TVP1, godz. 22:20

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×